fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 1028 hlasů
6.2 10 1028
film / thriller, akční, drama, USA, , 111 min.
The Devil's Own
DVD od 28.4.2008 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:31Jak dlouho může člověk skrývat svou pravou tvář?
Newyorský policista irského původu Tom O´Meara ve svém domě ubytuje na doporučení přítele mladého emigranta za Severního Irska Roryho Devaneye. Sympatický mladík si brzy získává srdce všech členů rodiny. Nikdo z nich přitom netuší, že Rory je brutální terorista, který má na svědomí přes dvě desítky lidských životů. Před vlastním osudem se člověk neschová ani v New Yorku. Po Rorym jdou brzy nejen agenti Britské tajné služby. Podaří se mu však uprchnout a při útěku je donucen zabít Tomova kolegu. Rozzuřený O´Meara odmítá pomoc FBI i Britské tajné služby a sám se vydává po Roryho stopě...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Do půlky filmu šlo o nadprůměrné drama, ale pak se to, klasidsky po vzoru hollywoodských klišé, zvrhlo. Nesmysl za nesmyslem. Mimochodem, zkusili jste si svázat ruce za zády? Prostě je nepodvlíknete a to jsem nadprůměrný sportovec. navíc v sedě a v autě. Přestřelka v garážích je další z mnoha... Rory netrefí v závěru na lodi ze dvou metrů Toma, ačkoliv předtím v garážích střílel ve tmě na dvacet metrů neomylně. Motivace milující tmavovlásky, která Roryho udá, je také proti logice. Chce ho zachránit a tak ho vydá policii? Aby šel do vězení na doživotí? Těch nelogičností je tam ovšem celá řada a nebaví mě se o nich dál zmiňovat.
Všechny komentáře k filmu 11+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tichý nepřítel

obrazek
Vražda otce, které stal svědkem jako malý chlapec, přivedla Frankieho McGuira do řad IRA a dnes patří mezi vůdčí teroristy nebezpečné organizace. Když se v Belfastu roku 1992 ocitne v obklíčení britské armády, dokáže si prostřílet cestu na svobodu a vzápětí se vypraví do Spojených států, kde se chystá pro IRA sehnat raketové střely. V New Yorku se sejde se soudcem Fitzsimmonsem, který sympatizuje s IRA a nejen že od něj dostane falešné doklady na jméno Rory Devaney, ale také peníze na nákup zbraní. S jeho pomocí také Frankie alias Rory najde podnájem u nic netušícího policisty Toma O'Mearyho, který je také původem Ir. Společně s přítelem Seanem se Rory pustí do opravy lodi, kterou chtějí dopravit rakety do Irska a rozjede obchod se slizkým překupníkem zbraní, Billym Burkem.
obrazek
Během poklidných večerů se pomalu sbližuje nejen s Tomem a jeho rodinou, ale také s pohlednou Irkou Megan, která do něj byla kdysi zamilovaná a teď pracuje u soudce Fitzsimmonse. Dosud hladce běžící obchod se zkomplikuje, když Rory musí kvůli zrádci v řadách IRA pozastavit rozjednaný obchod. Burke však o něčem takovém nechce ani slyšet. Tom se dostává do potíží kvůli prchlivému kolegovi Diazovi, který zabil prchajícího zločince, aniž si všiml, že ho již Tom donutil zahodit zbraň. V této nepříjemné situaci navíc Toma s manželkou Sheilou přepadnou maskovaní muži vyslaní Burkem. Pomůže jim Rory, který se tu nečekaně objeví a varuje Burka před podobnými akcemi. Tom, který objeví pod podlahou Roryho pokoje peníze, pochopí, o co jde a jako zapřisáhlý pacifista, který nesouhlasí se zabíjením Roryho zatkne.
obrazek
Tomu se však podaří uprchnout¨a ve staré továrně uskutečnit obchod. Když mu však Burke předhodí hlavu jeho přítele Seana, nechá Rory explodovat připravenou výbušninu a ve zmatku všechny včetně Burka postřílí. Naloží rakety na loď a vypluje. Tom, který si uvědomuje, že Roryho čeká u irských břehů smrt z rukou připravených britských agentů, se dostane na loď a chce mladíka zatknout, aby mu tak zachránil život. Tom se však odmítne vzdát.


Podobné filmy

Život po životě
(Hereafter) Příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. Matt Damon je americký ...
dnes 11.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Lásky čas
(About Time) Tim je naprosto obyčejný, nesmělý jednadvacetiletý kluk, který má bláznivou r...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pokání
(Atonement) Malá Briony Tallisová sní o tom, že z ní jednoho dne bude slavná spisovatelka....
zítra 00.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 23. 10. 2019 Svátek má Teodor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz