fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

62% 977 hlasů
6.2 10 977
akční / drama / thriller, USA, , 111 min.
The Devil's Own
DVD od 28.4.2008 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:31Jak dlouho může člověk skrývat svou pravou tvář?
Newyorský policista irského původu Tom O´Meara ve svém domě ubytuje na doporučení přítele mladého emigranta za Severního Irska Roryho Devaneye. Sympatický mladík si brzy získává srdce všech členů rodiny. Nikdo z nich přitom netuší, že Rory je brutální terorista, který má na svědomí přes dvě desítky lidských životů. Před vlastním osudem se člověk neschová ani v New Yorku. Po Rorym jdou brzy nejen agenti Britské tajné služby. Podaří se mu však uprchnout a při útěku je donucen zabít Tomova kolegu. Rozzuřený O´Meara odmítá pomoc FBI i Britské tajné služby a sám se vydává po Roryho stopě...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Myslím si že všechny filmy ať už s Bradem Pittem a nebo Harrisonem Fordem nepotřebují žádný velký komentář neboť oba tito páni herci patří mezi špičky filmového plátna což samo o sobě je zárukou výborného a kvalitního filmu a prožitého zážitku při sledování jakéhokoliv jejich filmu. Proto se rád opět podívám na tento film a vřele ho doporučuji i Vám.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tichý nepřítel

obrazek
Vražda otce, které stal svědkem jako malý chlapec, přivedla Frankieho McGuira do řad IRA a dnes patří mezi vůdčí teroristy nebezpečné organizace. Když se v Belfastu roku 1992 ocitne v obklíčení britské armády, dokáže si prostřílet cestu na svobodu a vzápětí se vypraví do Spojených států, kde se chystá pro IRA sehnat raketové střely. V New Yorku se sejde se soudcem Fitzsimmonsem, který sympatizuje s IRA a nejen že od něj dostane falešné doklady na jméno Rory Devaney, ale také peníze na nákup zbraní. S jeho pomocí také Frankie alias Rory najde podnájem u nic netušícího policisty Toma O'Mearyho, který je také původem Ir. Společně s přítelem Seanem se Rory pustí do opravy lodi, kterou chtějí dopravit rakety do Irska a rozjede obchod se slizkým překupníkem zbraní, Billym Burkem.
obrazek
Během poklidných večerů se pomalu sbližuje nejen s Tomem a jeho rodinou, ale také s pohlednou Irkou Megan, která do něj byla kdysi zamilovaná a teď pracuje u soudce Fitzsimmonse. Dosud hladce běžící obchod se zkomplikuje, když Rory musí kvůli zrádci v řadách IRA pozastavit rozjednaný obchod. Burke však o něčem takovém nechce ani slyšet. Tom se dostává do potíží kvůli prchlivému kolegovi Diazovi, který zabil prchajícího zločince, aniž si všiml, že ho již Tom donutil zahodit zbraň. V této nepříjemné situaci navíc Toma s manželkou Sheilou přepadnou maskovaní muži vyslaní Burkem. Pomůže jim Rory, který se tu nečekaně objeví a varuje Burka před podobnými akcemi. Tom, který objeví pod podlahou Roryho pokoje peníze, pochopí, o co jde a jako zapřisáhlý pacifista, který nesouhlasí se zabíjením Roryho zatkne.
obrazek
Tomu se však podaří uprchnout¨a ve staré továrně uskutečnit obchod. Když mu však Burke předhodí hlavu jeho přítele Seana, nechá Rory explodovat připravenou výbušninu a ve zmatku všechny včetně Burka postřílí. Naloží rakety na loď a vypluje. Tom, který si uvědomuje, že Roryho čeká u irských břehů smrt z rukou připravených britských agentů, se dostane na loď a chce mladíka zatknout, aby mu tak zachránil život. Tom se však odmítne vzdát.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 4. 9. 2015 Svátek má Jindřiška
  Vyhrávej v casino.cz    Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz