fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

drama, Slovensko/Česká republika/Rakousko, , 100 min., od 12 let
The Interpreter
Kinopremiéra v ČR 15.3.2018 v SK 1.3.2018

Režie:
Herci: , , , ,


UkázkaTlumočník je road movie o dvou svérázných mužích, které svedla dohromady absurdní situace, díky níž a možná navzdory níž, se vydají hledat pravdu o vlastní minulosti. Na společné pouti nechybějí bizarní setkání, humorné situace, ale i poznání minulosti a současnosti, které nebude vždy příjemné.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Tlumočníkobrazek
Vedle Jiřího Menzela v  titulní úloze asketického tlumočníka Aliho si úlohu rakouského učitele, bonvivána se slabostí pro ženy a alkohol, zahrál přední rakouský herec Peter Simonischek, držitel ceny Felix pro nejlepšího evropského herce roku 2016 v komedii Toni Erdmann, snímku nominovaném na Oscara pro nejlepší zahraniční film.

Hlavní hrdinové filmu Tlumočník pocházejí z nejprotikladnějších světů, jaké si lze představit. Dohromady je svede absurdní situace, díky níž a možná navzdory níž, se vydají na cestu, aby našli pravdu, která nebude příjemná. Na společné pouti dvou odlišných hrdinů nechybějí bizarní setkání, humorné situace, ale ani krutá pravda o  minulosti a současnosti. Autoři scénáře Martin Šulík a Marek Leščák si proto před natáčením cestu svých hrdinů sami prošli. K Tlumočníkovi je inspirovala kniha rakouského spisovatele Martina Pollacka Mrtvý v bunkru, v níž autor popisuje vztah k otci, veliteli zvláštních oddílů SS, který koncem roku 1944 působil v Ružomberku. „V okolí Ružomberku jsem strávil dětství a mnohé příběhy jsem znal. Vyprávěl jsem o tom Markovi a oba nás zaujala situace, v níž se syn snaží pochopit otcovu temnou minulost,“ říká režisér Martin Šulík.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 19. 1. 2019 Svátek má Doubravka
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz