fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

64% 1495 hlasů
6.4 10 1495
film / komedie, dobrodružný, science fiction, Kanada/USA, , 101 min., od 12 let
Hot Tub Time Machine
Kinopremiéra v ČR 20.5.2010 v SK 15.7.2010

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:25Propařte se do osmdesátek.
Čtyři kamarádi ze studentských let, zklamaní svým současným životem, se rozhodnou připomenout si bezstarostné dny a oživit ideály z mládí. Netuší ovšem, že se jim jejich přání splní a že dostanou šanci svou budoucnost ovlivnit. Po bouřlivém večírku se ocitnou v roce 1986 a jejich "současný" život začíná... podruhé...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Opět se mi potvrzuje, že moje letová hladina je na ČSFD nad 77, a pak od 65 do 60 procent. To byl zítra flám má aktuálně 61, ale soukromě je to tak o devadesáti. Jo, i mě iritovaly ty nekonečný vulgarity, a nešlo jen o ty sprostý výrazy, ale všechno to bylo na můj vkus too much, ovšem ta hlavní myšlenka.... Paráda! Jsem potěšen, pobaven, dojat, prostě to bylo KUREVSKY dobrý. Pro mě osobně o to lepší, že jsem jejich vrstevník, a taky by mi bodlo, kdyby mě už 25 let vedl nějakej dobře informovanej kámoš za ručičku k vlastní jachtě a mrakodrapu. Bohužel už se asi žádnej neukáže... No, když o tom tak přemýšlím, místo na veterině by se nakonec taky celkem šiklo. Prý tam dobře platěj a povrtat se čoklovi v prdeli může být nakonec docela zajímavá zkušenost. :-). Super, tohle movie budu už navždycky milovat.
Všechny komentáře k filmu 24+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu To byl zítra flám

Štyria kamaráti zo študentských čias, sklamaní svojim súčasným životom, sa rozhodnú pripomenúť si bezstarostné dni a oživiť ideály z mladosti. Netušia však, že sa im ich priania splnia a že dostanú šancu svoju budúcnosť ovplyvniť. Po búrlivom večierku sa ocitnú v roku 1986 a ich "súčasný" život začína. Po druhý krát.


O filmu To byl zítra flám

obrazek
Čtyři kamarádi z mládí si uvědomili, že jsou značně nespokojení se svým současným životem. Adama opustila jeho přítelkyně, Lou bere život jako nikdy nekončící večírek, Nickův život řídí na každém kroku jeho manželka a Jacob je zcela závislý na videohrách, kvůli kterým už ani nevychází. Rozhodnou se proto vyrazit na společnou dovolenou, připomenout si bezstarostné dny a oživit ideály z mládí. Po bujarém večírku se probudí s příšernou kocovinou a navíc v roce 1986! Po prvotním šoku si začnou uvědomovat, že tohle je šance jak změnit svůj „současný“ život.

Studio MGM hledalo vhodného představitele hlavní role a jen těžko mohlo vybrat lepšího herce než je John Cusack - jedna z filmových ikon 80. let. „S Johnem jsme si hned padli do noty. Nerozlučné přátelství, absurdní zápletka a návrat do osmdesátých let? Okamžitě jsme věděli, že tento příběh má skvělý potenciál,“ prohlásila Grace Lohová, producentka filmu.

Stejně tak výběr režiséra, Stevea Pinka, nebyl pro producenty příliš těžký. Pink, Cusack a Lohová spolu již v minulosti pracovali na úspěšných filmech Všechny moje lásky a Jasný terč, na nichž se Pink podílel jako scenárista a producent. „Vzhledem k časovému presu, ve kterém jsme se ocitli, jsme potřebovali někoho, kdo by byl schopen naskočit do jedoucího vlaku, a zároveň sdílel naši představu o zamýšleném výsledku,“ dodala Lohová.

Pro Pinka a Cusacka je to již čtvrtá spolupráce a díky tomu, že se znají již od střední školy, vznikla na place skvělá tvůrčí atmosféra, která silně připomínala samotný příběh snímku. Fakt, že se film vrací do 80. let, umožnil oběma oživit vlastní vzpomínky a navodit tak potřebnou atmosféru během natáčení. „I když znám Johna už dlouho, a několikrát jsme společně pracovali, je to poprvé co ho režíruji. Musím říct, že je to opravdu radost pozorovat ho při práci. Pro mě je John jeden ze symbolů osmdesátých let a tohle byla skvělá příležitost, jak se do této doby vrátit,“ řekl Steve Pink.

obrazek
Zpět do 80. let

80. léta minulého století se nesla ve znamení horečných změn a ekonomického rozkvětu. Nikdo se nemusel strachovat (a to ani ve filmu), jestli je dostatečně politicky korektní. Vrcholem technologických vymožeností byl mobilní telefon, který dnes připomíná spíše přenosný počítač, a Nintendo. Módní styl a vkus dodnes mnohým nahání strach. Hudební stanice okupovali Michael Jackson a Madonna, kterým zdatně sekundovali rockeři s natupírovanými vlasy.

„Myslím, že se nám podařilo oživit tuto éru se vším, co k tomu patří,“ tvrdí John Cusack, „připravte se na pořádnou a neuvěřitelně zábavnou jízdu, plnou nekorektních vtípků.“ Každý ze zúčastněných herců má na 80. léta vlastní vzpomínky. Nejživější jsou asi ty na módní výstřelky a kadeřnické kreace, které jsou ostatně jedinečným způsobem zdokumentovány v celé řadě méně i více zdařilých filmů. Dokonce i Clark Duke (představitel Jacoba), který se narodil až v roce 1985, považuje tuto dekádu v mnoha směrech za unikátní. „Když dnes vidím ty šaty a účesy, tak nevycházím z údivu. To nemohlo nikomu slušet snad ani v té době,“ konstatuje Duke.

A právě kostýmy a celkový design sehrály při natáčení velmi důležitou roli. Každý na place, od hlavních představitelů až po posledního komparzistu, musel přesně zapadnout do roku 1986. Kostýmní výtvarnice Dayna Pink vysvětluje: „Pro mne je film jako tenhle splněným snem. Syté barvy všude kolem, vycpávky a plísňové rifle, to je pro kostymérku úplný ráj. Vůbec mě k účasti nemuseli přemlouvat!“

Nebylo to ovšem lehké. Bylo zapotřebí prohledat spoustu zatuchlých skladů a slídit na Ebay, než se podařilo shromáždit dostatečné množství materiálu. Situaci ještě komplikoval fakt, že se celý film odehrává v lyžařském středisku, což zúžilo výběr na dosti specifickou oblast. Některými kusy oblečení přispěli sami členové štábu. Výsledek ale rozhodně stojí za to.

<>Obrázek nenalezen<> Časosběrná vířivka

Další nezastupitelnou součástí snímku je vířivka, která umožní hlavním hrdinům cestu nazpět časem. Na první pohled sice vypadá jako obyčejná vířivka, ale splnit všechny požadavky produkce nebylo vůbec lehké, jak vysvětluje Clayton Orr, který měl na starosti speciální efekty: „Scénář vyžadoval, aby model fungoval na třech rovinách. Jako klasický bazén a vířivka a zároveň stroj času.“ Výrobnímu týmu trvalo tři měsíce, než se jim podařilo vytvořit konečnou verzi. Samotný přesun časem působí na plátně až překvapivě realisticky. Nicméně natáčení těchto scén bylo pro všechny zcela bezpečné.

Lokalita

Film vznikal v nádherném prostředí lyžařského střediska Fernie v Britské Kolumbii. Město s bohatou historií uhelného naleziště bylo pro filmaře požehnáním i prokletím zároveň. Vzhledem k tomu, že natáčení probíhalo až v květnu, tvůrci netušili, jestli bude dostatek sněhu. Celkově ale město posloužilo jako ideální předobraz pro Kodiak Valley, kde se příběh odehrává. Velkou zásluhu na tom má především výtvarník a designér Bob Ziembicki, který dokázal vytvořit dokonalou iluzi 80. let v podstatě z ničeho.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 30. 5. 2015 Svátek má Ferdinand
  Vyhrávej v casino.cz    Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz