fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

film / dobrodružný, USA, , 97 min.
Tom and Huck / The Adventures of Tom and Huck / Tom Sawyer

Režie:
Herci: , , , , , více...

Nejslavnější americký kluk Tom Sawyer se musí rozhodnout mezi přátelstvím a spravedlností v další americké adaptaci slavného románu Marka Twaina.
Uličník Tom Sawyer je svědkem vraždy a přísahá vrahovi, že ho neprozradí. Teprve když se skamarádí s Huckleberry Finnem, musí si vybrat mezi přátelstvím a přísahou.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tom a Huck

obrazek
Někdy ve třicátých letech minulého století žije v městečku Hannibal ve státě Missouri u své svérázné tetičky Polly mladý chlapec a známý uličník Tom Sawyer, který, kromě toho, že je zamilovaný do Becky Thatcher, rozpustilé dcery místního soudce, je nerozlučným kamarádem sirotka Huckleberry Finna, který odkázán sám na sebe přežívá kdesi na okraji města.
obrazek
Během jednoho z nočních dobrodružství, kdy se kluci vydají na hřbitov, stanou se svědky vraždy, když vidí, jak Indián Joe zabije místního majitele pohřební služby, aby od něj získal mapu, která má označovat místo, kde je údajně uložen velký poklad. Tom musí vystrašenému Huckovi přísahat, že o tom, co viděl, nikdy nikomu neřekne. Jenže ze zločinu je obviněn Tomův přítel, neškodný alkoholik Muff Potter. A Tom se ocitá před těžkým rozhodnutím.
obrazek
Má zachovat přísahu, kterou dal příteli a mlčet ze strachu, před hněvem Joea, nebo zachránit Muffa, zabránit křivdě a dostat skutečného viníka před soud? Jedno je ovšem jisté. Toma s Huckem čeká řada dobrodružství, když se pokusí získat důkaz svědčící i Muffově nevině, pokusí se dokonce najít poklad, aby se nakonec ocitli v jeskyni tváří v tvář rozzlobenému Indiánovi Joeovi.


O filmu

obrazek
Americký film vznikl v roce 1995 a je další z adaptací jednoho z nejslavnějších románů Marka Twaina, legendárního příběhu Toma Sawyera. Podle scénáře známého Stephena Sommerse (který se proslavil jako režisér takových hitů jako Chobotnice či Mumie a Mumie se vrací), který zachovává maximální věrnost předloze, ho natočil režisér Peter Hewitt, který začínal jednou z epizod úspěšné série Příběhy ze záhrobí a z jehož další tvorby znají diváci asi nejlépe jeho Božskou cestu Billa a Teda.

Podobné filmy

Denní světlo
(Daylight) Výbuch toxického odpadu způsobí zavalení tunelu spojujícího dvě části New Yorku...
dnes 22.25
Prima
Oddíl 10 z Navarone
(Force 10 from Navarone) Spojenci vysílají misi pod vedením plukovníka Harrisona Forda na ...
zítra 00.50
Prima
Superman se vrací
(Superman Returns) Je to již pět let, co Superman zmizel ze Země, aby hledal místo, o kter...
zítra 20.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pátek 9. 10. 2015 Svátek má Štefan
  Vyhrávej v casino.cz    Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz