fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 698 hlasů
7.5 10 698
film / drama, akční, dobrodružný, historický, válečný, USA/Japonsko, , 144 min., od 12 let
Tora! Tora! Tora!
Blu-Ray od 5.12.2012 Bontonfilm

Režie: , ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1970, Oskar, Vizuální efekty


Ukázka
00:54Velkolepý a realistický pohled na bitvu, která krvavě poznamenala dějiny Ameriky a Japonska.
Slavný americký válečný velkofilm je rekonstrukcí jedné ze zlomových událostí druhé světové války, útoku Japonců na americký přístav Pearl Harbor na Havajských ostrovech, v němž se útočníkům podařilo jediným úderem a téměř beze ztrát potopit nebo alespoň těžce poškodit velkou část naprosto nepřipravené americké tichomořské flotily. Tento zákeřný čin (k útoku došlo ještě před oficiálním vyhlášením války) otřásl Amerikou, která se do té doby snažila zůstat stranou od války na evropském kontinentu. Reakcí na zákeřný útok byl vstup Ameriky do válečného dění, které pak vyvrcholilo zničením Hirošimy a Nagasaki.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Reziseri Kindzi Fukasaku mi teda nic nehovori, a Richard Fleischer tiez dohromady nic, ale na poli vojnovych filmov /Where Eagles dare, Nejdelsi Den, Bitva o Midway, Bitva o Britanii/ ide o nadpriemerne dielo, ktore sa rozhodne oplati vidiet. Najme pre herecke osadenstvo ako Joseph Cotten /Obcan Kane, 3rd man/ a Martin Balsam /legendarny inspektor Arbogast vo filme Psycho/ + kopa japonskych hercov. Tematicky ide o utok Japoncov na pristav Pearl Harbour, takze divak sa ani chvilu nebude nudit. 75 %
Všechny komentáře k filmu 7+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tora, Tora, Tora!!!

prosince japonské síly napadly a částečně zničily americkou tichomořskou flotilu. Tento útok vedl ke vstupu Spojených států do Druhé světové války. Novým vrchním velitelem japonského loďstva byl jmenován viceadmirál Isoroku Yamamoto, o kterém se říká, že se na moři spíš schovává, protože se vládě znelíbilo jeho neustálé kritizování vedení armády. Stejně jako odstupující viceadmirál, který místo něj zaujme místo na ministerstvu, si myslí, že případné spojenectví Japonska s Německem, o kterém se mluví, by bylo pro jejich zemi zkázou. Yamamoto si uvědomuje, že pokud má Japonsko válčit s Amerikou, musí tvrdě udeřit na tichomořské loďstvo. Přijde s nápadem zaútočit přímo na Pearl Harbor na Havaji. Tento přístav je postaven tak, že stačí v jeho ústí potopit jednu větší loď a stane se z něj past. Yamamoto si je vědom toho, že je přístav velice mělký, což výrazně omezuje možnost útoku torpédy, ale přesto je rozhodnutý provést právě takový útok. Američané si uvědomují určitou hrozbu útoku, ale podle analytiků by k hlídkování potřebovali takové množství letadel, které nejsou schopni dodat. Pomoci by jim mohl nový výkonnější radar, který by mohl částečně nahradit hlídkování letadel. Problém je, že ho vlastně nikdo pořádně neumí ovládat. Generál Short se obává sabotáže, takže více než sto osmdesát letadel, která jsou roztroušena okolo letiště, nechá shromáždit uprostřed, aby byla pod dohledem. Ostatní důstojníci s tím nesouhlasí, protože tak stačí jediný zásah a všechna letadla by byla zničena. Ze zpráv rozvědky vyplývá, že Japonci stojí o uzavření jistých mírových dohod, ale pouze do devětadvacátého listopadu. Potom se prý události mohou vyvíjet vlastním směrem. Z toho by se dalo usuzovat, že Japonci chtějí zaútočit, a to v neděli třicátého listopadu. Velení amerického námořnictva rozhodne, že letadlové lodě s doprovodem budou hlídkovat na volném moři a v přístavu zůstanou všechny bitevní lodě.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Tvůrci se pokusili rekonstruovat nejen samotný průběh útoku, ale také jeho důkladnou přípravu ze strany Japonců na straně jedné a nedbalost a lehkomyslnost velitelů a vojenských byrokratů na straně druhé. Scénář filmu, který je dnes řazen ke klasice žánru po bok takových děl jako Bitva o Anglii či Nejdelší den, v sobě spojoval motivy dvou válečných románů, stejnojmenného díla Gordona W. Prange a románu The Brokes Seal L. Faraga a do filmové podoby jej převedl známý režisér Richard Fleischer, o jehož všestrannosti výmluvně hovoří jeho filmografie obsahující úsměvný příběh Pan doktor a jeho zvířátka, sci-fi Fantastická cesta nebo fantasy Conan Ničitel. Na japonských sekvencích s ním spolupracovali japonští režiséři Tošido Masuda a Kinji Fukasaku.

Podobné filmy

Bláznivá, zatracená láska
(Crazy, Stupid, Love) Steve Carell prožívá nejhorší dny svého života - jeho žena Julianne ...
dnes 17.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Válka světů
(War of the Worlds) Po světě začne docházet k podivným změnám v počasí, včetně několikanás...
dnes 20.15
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Milionový brouk
(Piedone d'Egitto) Neapolský policista Bud Spencer alias Velká noha řeší případ vraždy mla...
dnes 20.40
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 22. 11. 2019 Svátek má Cecílie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz