fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

76% 2662 hlasů
7.6 10 2662
film / krimi, USA/Austrálie, , 122 min., od 15 let
Kinopremiéra v ČR 20.12.2001, DVD od 26.8.2002 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2001, Oskar, Mužský herecký výkon (D. Washington)


Ukázka
02:23Překročení hranice se tvrdě trestá. A pro poldy to platí dvojnásob.
Každý den se v amerických ulicích odehrává válka mezi obyvateli, drogovými dealery a lidmi, kteří se rozhodli, že budou ty druhé chránit. Jedním z nich je policejní seržant Alonzo Harris, který už řadu let působí coby detektiv na oddělení narkotik. Je veteránem bojů s narkomafií a po letech strávených ve službě už stačil zjistit, že legální boj s nimi je nedostačující. Čím dál tím víc se pro něj zamlžuje hranice mezi legálním postihem zločinu a porušováním zákona. Jeho filozofii individuálního policejního postupu teď čeká zásadní zkouška. Musí se postarat o idealistického nováčka Jakea Hoyta, který má čtyřiadvacet hodin na to, aby osvědčil svojí schopnost hájit zákon. Jeden den postačí Jakeovi k tomu, aby se propadl až na samé dno drogového podsvětí a Alonzovi k tomu, aby se tváří v tvář Jakeovi definitivně rozhodl, na jaké straně barikády vlastně stojí...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Parádní akčnák, fakt parádní jen doufám že takto policie nefunguje. Toto byla opravdu jízda Denzel spolu s Ethanem tvořili báječnou dvojku jeden odlišnější jak druhý a tento kontrast, který doprovázel celý film ho dokázal po celou dobu utáhnou a udělat z něj skoro dokonalou jízdu. Říkám skoro, protože se mi zdálo že celý film se strhávala pozornost jen na ně a ne na něco více. ( 1.10.14úMAC )
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Training Day

obrazek
Mladý policista Jake Hoyt je povýšen a převelen do protidrogového oddělení. První den je přidělen k drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi, po jehož boku má projít jednodenním školením přímo v terénu. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a pak donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Znepokojený Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody boje se zločinem a navíc si všimne, že jeho kolega se často sám pohybuje za hranicí zákona, například když si nechává zabavené drogy a peníze, které potom používá jako úplatky pro své informátory. <>Obrázek nenalezen<> Jakeovi se v zapadlé uličce podaří zachránit čtrnáctiletou dívku před dvěma muži, kteří ji chtěli znásilnit a potom pomůže kolegovi chytit invalidního dealera Bluea, z něhož Alonzo surově dostane jméno muže, pro kterého pracuje. Další cesta vede nejprve do nejnebezpečnější losangeleské čtvrti, kde se Alonzo setká se svou milenkou Sarou a poté do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake si však odmítne vzít svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. <>Obrázek nenalezen<> Nakonec to udělá Alonzo sám, s pomocí ostatních vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Ten se nemůže bránit, protože by vyšlo najevo, že byl ten den pod vlivem drog. Pochopí, že vše bylo předem připraveno, že Alonzo, který před časem zabil významného mafiánského bose, musí do večera zaplatit milion dolarů, aby si od ruské mafie vykoupil život. A když ho Alonzo nechá na pospas hispánskému gangu, pochopí, že se ho Alonzo chce zbavit jako nepohodlného svědka. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje?


O hercích

Denzel Washington
obrazek Patří mezi ty úspěšné americké herce (narodil se 28. prosince 1954) jejichž cesta na vrchol byla přímá a bez zakolísání. Původně vystudoval medicínu, ale brzy se přeorientoval na divadlo a novinařinu. Obě znalosti pak spojil v úspěšném thrilleru Případ pelikán. Při přípravě na tuto roli strávil dlouhou dobu s reportéry a redaktory listu Washington Post. Nasazení, ale také vysoká dávka inteligence, to jsou vlastnosti, které jej dostaly tam, kde je. Začal navštěvováním dvouletých hereckých kurzů v sanfranciském American Conservatory Theatre a po návratu do rodného města začal hrát v shakespearovském repertoáru.

První větší filmovou příležitost dostal díky nabídce Normana Jewisona ztvárnit svoji postavu z divadelního kusu Vojákova hra i na plátně ve snímku A Soldier's Story. Ale teprve silná antirasistická story afrického bojovníka za práva černochů Steve Bika v Attenboroughově politickém dramatu Volání svobody mu zajistila pevné filmové postavení, včetně nominace na Oscara. Následovala další historická role - postava uprchlého otroka Trippa ve válečném filmu Glory a ta už mu vynesla Zlatý globus i Oscara. Výrazný part si zahrál i v hudebním dramatu Spikea Leeho Mý lepší Blues. Tentýž režisér mu nabídl i roli černošského aktivisty ve filmu Malcolm X, za kterou byl opět nominován na Oscara. Následovala další postava bojující proti bezpráví: právník zaštiťující Toma Hankse nakaženého AIDS před jeho bývalými zaměstnavateli v diváckém hitu Philadelphia.

Denzel Washington se definitivně stal hvězdou. Výrazně role se jenom hrnou - s Julií Robertsovou vyšetřuje korupční aféru v napínavém thrilleru Případ pelikán, vzápětí se objevuje v ještě razantnější roli, když velí vzbouřencům na palubě atomové ponorky v akčním thrilleru Krvavý příliv. Hraje v retro detektivce Ďábel v modrém, stává se vyšetřovatelem nejasného vojenského incidentu na území Iráku během operace Pouštní bouře Odvaha pod palbou. Detektiva si zahrál v akčním SF Virtuozita, pro Warner Bros. hrál v Andělu smrti, kde zopakoval roli policisty pronásledujícího sériového zabijáka z thrilleru Ricochet.

Ethan Hawke
obrazek Debutoval před kamerami už ve svých čtrnácti ve filmu The Explorers. K průlomu však došlo až v dramatu Společnost mrtvých básníků. Naposledy jsme ho mohli vidět v nové adaptaci Hamleta. Mezi jeho další filmy patří například Bolestná realita, Velké naděje nebo Gattaca. Režijně debutoval snímkem Chelsea Walls, který byl vybrán k promítání na festivalu v Cannes 2001. Obsadil do něj Umu Thurmanovou, Natashu Richardsonovou a Krise Kristoffersona. Hawke také napsal a režíroval krátký snímek Straight to One. Roku 1996 mu vyšel jeho první román The Hottest State.

Tom Berenger
Původně jako Thomas Moore si změnil jméno po smrti smrti svého otce. Po škole (vystudoval žurnalistiku) se dostal do diváckého povědomí hlavně rolí v mýdlové opeře One Life to Live. Později si však vybíral především umělecky ambiciózní snímky, které měly originální a napínavý děj. Měl cit pro výběr skutečně zajímavých charakterů postav, divácky přitažlivých příběhů a dobrých režisérů. To je případ třeba jeho psychopata v Brooksově Hledání pana Goodbara, ultrapravičáka v Costa-Gavrasových Hořících křížích, zrazeného, mstícího se kněze v Bellisariově Posledním pomazání, či "muže bez tváře" v jedinečném americkém debutu nejlepšího německého režiséra v Hollywoodu - Ztracená totožnost Wolfganga Petersena.

Za roli nemilosrdného velitele v Četě byl nominován na Oscara a Ridley Scott ho označil po filmu Ten, kdo mě hlídá za největšího perfekcionistu po Robertu De Nirovi. Před Četou přečetl šestadvacet knih o konfliktu ve Vietnamu, načež spolu se štábem prodělal dvoutýdenní cvičení ve filipínské džungli. Před realizací hitchcockovského thrilleru Ztracená totožnost rozmlouval o amnézii s psychiatry i pacienty.

V poslední době hraje výrazné vedlejší role ve vysokorozpočtových hollywoodských projektech jako jsou Někdo se dívá, Sniper nebo hlavní role v nízkorozpočtových projektech tamtéž jakým je například Příležitostné peklo. Poslední velký úspěch zaznamenal rolí ve filmu Suplent, kde ztvárnil příslušníka zvláštník jednotek, který se coby učitel tvrdě střetne s překupníky drog na své škole.

Scott Glenn
obrazek Narodil se 26. ledna 1942 v Pittsburghu, Pensylvánie, USA. Národnosti je komplikované: irsko-anglicko-francouzsko-indiánské. Po absolvování vojenské služby u námořní pěchoty pracoval krátce jako reportér chicagských novin Kenosha Daily News. Začal navštěvovat herecké kursy, například u Leea Strasberga. Díky své fyziognomii se prosadil především v rolích pravých Američanů - obyčejných, ale zároveň neústupných chlapíků jakými jsou jeho postavy ve filmech Vyzvání k souboji, Posádka, Pevnost nebo Archa neviňátek. Jeho divácky nejznámější rolí je nadřízený Jodie Fosterové v Mlčení jehňátek.

O tvůrcích

Antoine Fuqua
obrazek Narodil se roku 1966 v Pittsburghu, Pensylvánie. Na West Virginia University hrál basket a svým studijním zaměřením směřoval ke kariéře elektroinženýra. Poté co se přestěhoval do New Yorku propadl filmu. Vypracoval se od píky jako asistent produkce, koproducent a později asistent režie - ovšem při tvorbě reklam a videoklipů. Ve své vlastní produkční společnosti Reel Power natočil první krátký film Exit a získal první nabídky na režijní smlouvy. Natáčel videoklipy pro Arrested Development, Prince či Zhane a reklamy pro značky zvučných jmen jako Seiko, Honda, Reebok, Toyota či Armani. V roce 1994 byl nominován na cenu MTV Video Music Award a v roce 1996 tuto cenu dokonce získal (za klip pro zpěváka Coolia "Gangsta's Paradise", použitý ve filmu Nebezpečné myšlenky). V oblasti celovečerního filmu debutoval akčním snímkem Střelci na útěku.

Mauro Fiore
Nedávno dokončil jako kameraman jiný snímek společnosti Warner Bros. Driven. Pracoval jako pomocný kameraman na dvou filmech Stevena Spielberga Ztracený svět a Amistad, spolupracoval i na jeho Schindlerově seznamu. Mezi filmy na kterých se podílel jako hlavní kameraman patří Ďábel přichází, Rozchod nebo Žoldáci.

Mark Mancina
Získal třikrát cenu Grammy a nominaci Tony. Spolupracoval na hudbě Lvího krále. Napsal hudbu k filmům jako Tarzan, Nebezpečná rychlost, Twister, Con Air nebo Molly Flandersová.

Podobné filmy

Milionový brouk
(Piedone d'Egitto) Neapolský policista Bud Spencer alias Velká noha řeší případ vraždy mla...
dnes 20.40
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Živý terč
(Hard Target) Tak dlouho bezcitní zabijáci pořádali hony na lidi, až se sami stali obětí l...
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Jízda švárů
(Ride Along) Ben musí dokázat svému budoucímu švagrovi Jamesovi, že si jeho atraktivní ses...
dnes 23.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 22. 11. 2019 Svátek má Cecílie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz