fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

65% 61 hlasů
6.5 10 61
film / komedie, Československo, , 93 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
01:15Vesnická komedie podle populárního televizního seriálu.
V Ouplavicích žije trio Potůčků: děda, syn a vnuk. Všichni tři hospodaří doma sami a vedou svéráznou domácnost. To však zdaleka není to nejhorší. Syn je předsedou družstva a vnuk předsedou ČSM. Oba funkcionáři vedou lítý boj se sousední vesnicí Piskoří a dopouštějí se takových podvodů, jako falšování výkazů o hospodářských výsledcích družstva. Ke všemu je komanduje a do všeho jim mluví děda Potůček. Jednoho dne přijíždí do vsi redaktor, aby napsal v Zemědělských rozhledech o vynikajících výsledcích ouplavických družstevníků. Vyjde pravda o podvodech Potůčků najevo?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zase Dietlovina ..... ale na rozdiel od hnoja typu Zena Za Pultem sa so sebazaprenim a potlacenim dobreho filmarskeho vkusu pozriet. 31 %
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tři chlapi v chalupě

<>Obrázek nenalezen<> Filmová komedie, která vznikla v roce 1963, navazuje na ve své době mimořádně úspěšný televizní seriál z počátku šedesátých let. Stejně jako scénář k filmu napsal ho Jaroslav Dietl a vyprávěl o rodině družstevníků Potůčkových, kteří sami bez ženské pomoci vedou poněkud svéráznou domácnost ve vesnici Ouplavice. Děda Potůček je vdovec, jeho synovi utekla žena a vnuk je zatím ještě svobodný. Kromě toho je syn předsedou JZD a vnuk předsedou ČSM. Děda sice není předsedou ničeho, ale zato má potřebu neustále oběma funkcionářům v rodině radit a pomáhat, což ve spojení s jeho schopností zamotat a pokazit všechno, do čeho se pustí, značně komplikuje život zejména synovi, který odmítá dělat líbivou politiku a odmítá psát přikrášlená hlášení o úspěších při plnění zemědělských úkolů. <>Obrázek nenalezen<> Jeho zatvrzelost se vůbec nelíbí družstevníkům, protože Ouplavice soutěží se sousední Piskoří a jednou z poněkud neférových zbraní jsou právě falešná hlášení o úspěších družstva, která pochopitelně nevadí ani družstevníkům, ani těm nahoře, kteří se tak mohou zalíbit těm, kdo jsou ještě výše. Nelíbí se mu dokonce ani dědova snaha namluvit redaktorovi, který má napsat reportáž o kompostech, že všechny odpadky ve vesnici, dokonce i hromady roští a cihel jsou komposty. Přestože se situace ve vsi vyostřuje a začínají padat i ostrá slova o vyslovení nedůvěry předsedovi, Potůček svůj postoj ubrání a nakonec se mu dostane zaslouženého zadostiučinění.


Podobné filmy

Pleš
Tréma je prevít! Povídka z oblíbeného cyklus Bakaláři 1980. Hrají: D. Medřická, L. Termero...
dnes 14.47
ČT1
Maminčin mazánek
(Mama's Boy) Jonu Hederovi je 29 let a stále žije se svou matkou. Jednoho dne ale jeho poh...
dnes 22.40
Nova Cinema
Co je doma, to se počítá, pánové...
Recept na snadné a bezpracné zbohatnutí ve volném pokračování české komedie Zítra to rozto...
dnes 22.40
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Středa 25. 5. 2016 Svátek má Viola
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz