fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Videoarchiv    Podobné filmy    

66% 63 hlasů
6.6 10 63
film / komedie, Československo, , 93 min., černobílý

Režie:
Herci: , , , , , více...


Archiv
01:15Vesnická komedie podle populárního televizního seriálu.
V Ouplavicích žije trio Potůčků: děda, syn a vnuk. Všichni tři hospodaří doma sami a vedou svéráznou domácnost. To však zdaleka není to nejhorší. Syn je předsedou družstva a vnuk předsedou ČSM. Oba funkcionáři vedou lítý boj se sousední vesnicí Piskoří a dopouštějí se takových podvodů, jako falšování výkazů o hospodářských výsledcích družstva. Ke všemu je komanduje a do všeho jim mluví děda Potůček. Jednoho dne přijíždí do vsi redaktor, aby napsal v Zemědělských rozhledech o vynikajících výsledcích ouplavických družstevníků. Vyjde pravda o podvodech Potůčků najevo?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Zase Dietlovina ..... ale na rozdiel od hnoja typu Zena Za Pultem sa so sebazaprenim a potlacenim dobreho filmarskeho vkusu pozriet. 31 %
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tři chlapi v chalupě

<>Obrázek nenalezen<> Filmová komedie, která vznikla v roce 1963, navazuje na ve své době mimořádně úspěšný televizní seriál z počátku šedesátých let. Stejně jako scénář k filmu napsal ho Jaroslav Dietl a vyprávěl o rodině družstevníků Potůčkových, kteří sami bez ženské pomoci vedou poněkud svéráznou domácnost ve vesnici Ouplavice. Děda Potůček je vdovec, jeho synovi utekla žena a vnuk je zatím ještě svobodný. Kromě toho je syn předsedou JZD a vnuk předsedou ČSM. Děda sice není předsedou ničeho, ale zato má potřebu neustále oběma funkcionářům v rodině radit a pomáhat, což ve spojení s jeho schopností zamotat a pokazit všechno, do čeho se pustí, značně komplikuje život zejména synovi, který odmítá dělat líbivou politiku a odmítá psát přikrášlená hlášení o úspěších při plnění zemědělských úkolů. <>Obrázek nenalezen<> Jeho zatvrzelost se vůbec nelíbí družstevníkům, protože Ouplavice soutěží se sousední Piskoří a jednou z poněkud neférových zbraní jsou právě falešná hlášení o úspěších družstva, která pochopitelně nevadí ani družstevníkům, ani těm nahoře, kteří se tak mohou zalíbit těm, kdo jsou ještě výše. Nelíbí se mu dokonce ani dědova snaha namluvit redaktorovi, který má napsat reportáž o kompostech, že všechny odpadky ve vesnici, dokonce i hromady roští a cihel jsou komposty. Přestože se situace ve vsi vyostřuje a začínají padat i ostrá slova o vyslovení nedůvěry předsedovi, Potůček svůj postoj ubrání a nakonec se mu dostane zaslouženého zadostiučinění.


Podobné filmy

Veni, vidi, vici
Filip Tomsa, Sandra Nováková a Bohumil Klepl v romantické komedii z golfového prostředí. K...
dnes 22.00
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Arachnofobie
Jedovatý pavouk přicestoval z Venezuely v rakvi s mrtvým fotografem. Jeff Daniels jako prv...
dnes 23.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Dioptrie
Jak nás naše dítě překvapilo. Povídka z oblíbeného cyklu Bakaláři 1980. Hrají: E. Cupák, N...
zítra 10.33
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 19. 4. 2018 Svátek má Rostislav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz