fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

83% 57 hlasů
8.3 10 57
film / akční, válečný, Velká Británie/USA, , 145 min., od 13 let
The Dirty Dozen
DVD od 16.6.2004 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: Film oceněný Oscary za nejlepší zvuk a zvukové efekty.
starNastavit upozornění

V TV televize zítra Film+ (hu) 10.40
Film+ (hu) 10.40
Ukázka
03:37Slavné válečné drama o dvanácti odvážných, kteří se museli vydat na smrt.
Jeden z nejlepších válečných filmů, nás zavede do doby druhé světové války mezi 12 těžkých zločinců, kteří mají šanci dostat se na svobodu, pokud se zúčastní sebevražedné mise. Film, natočený podle románu E. M. Nathansona, ruší dosavadní hranice mezi dobrem a zlem a nabízí nový, realistický pohled na válečné události.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je až s podivem, jak moc je prakticky nezaujatý divák schopný fandit bandě vrahounů a vyvrhelů. Jak moc nechce, aby se jim nepovedl čin víceméně zavrženíhodný. Herecký koncert ovšem korunuje psychedelický Kojak. Mimochodem herecký - často se scény tváři téměř divadelně a kamera staticky - velká škoda. Tím se dostávám k neduhům filmu: tím hlavním jsou komediální vložky, které jsou vyloženě na škodu a závěr Marvina s Bronsonem v nemocnici je vyloženě jako z nějakého špatného sitcomu. Pak jsou divné i "odfláknuté" bojové scény, herci se po zásahu kulkou třepou jako kdyby strčili prst do zásuvky, krvavé rány jsou jak vyválené v kečupu a často se v obětech nelze ani krve dořezat. Podívaná každopádně parádní.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tucet špinavců

<>Obrázek nenalezen<> Major Reisman, statečný a schopný voják, který má potíže s disciplínou dostane víceméně za trest na starost projekt Amnestie, který je všemi považován za sebevražedný. Úkolem je přepadení zámečku nedaleko Paříže a likvidace elity německého velení, která se tu schází. Reisman si po pečlivém zvážení vybere dvanáct vojáků odsouzených na smrt nebo na doživotí za těžké delikty s tím, že ti, kteří přežijí, dostanou milost. Zaujme ho především Joseph Wladislaw odsouzený za zastřelení lékaře, který utekl od zraněných vojáků, naopak nejméně sympatický je mu vrah Maggott skrývající svou sexuální deviaci za náboženský fanatismus. Všem dá najevo tvrdou ruku, když zbije gangstera Franka, který mu odmítl poslušnost a potom, každého z nich navštíví v cele. Navzdory názoru štábu, že vojáci, kteří mají odpor k autoritě nikdy nemohou být schopní spolupracovat natolik, aby byla mise úspěšná a navzdory přesvědčení, že vezni majora při nejbližší příležitosti zabijí a uprchnou, odveze Reisman muže do lesa, kde si postaví tábor a začnou z výcvikem. Jeho metody jsou sice drsné, nicméně se zdá, že přinášejí výsledky. <>Obrázek nenalezen<> Výcvik úspěšně pokračuje, má však skončit v parašutistickém středisku, kde je nutno přede všemi operaci utajit, což je samo o sobě zkouškou, protože velitel střediska plukovník Dasher-Breeed je odhodlán zjistit pravdu i za cenu podrazu. Po jeho vzteklé stížnosti, když se mu nepodaří zjistit ani brutálním nátlakem zjistit co chtěl, má být mise zrušena. Reisman však prosadí, aby štáb jeho muže vyzkoušel při manévrech v Devonshiru. Ti si vedou neobvykle dobře a podaří se jim zajmout celý štáb včetně generála Wordena. Akce je povolena a zanedlouho seskočí Reisman se svým tuctem špinavců poblíž zámečku. Reisman, Pinkley a Wladislav, kteří umějí německy proniknou v uniformách nacistů do zámečku, kde se zrovna koná luxusní večírek. Pomohou ostatním proniknout do zámečku, potom však Maggott zešílí a bezhlavou střelbou upozorní nepřítele na nebezpečí.


Podobné filmy

Milionový brouk
(Piedone d'Egitto) Neapolský policista Bud Spencer alias Velká noha řeší případ vraždy mla...
dnes 11.45
NAHRAT
ZDARMA
Barrandov
Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu
(The Librarian: Quest for the Spear) Skutečnou náplní práce mladého knihovníka Flynna Cars...
dnes 16.05
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Slečna Drsňák
(Miss Congeniality) Agentku FBI Sandru Bullock přesvědčil kolega Benjamin Bratt, aby se po...
dnes 16.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 17. 11. 2018 Svátek má Státní svátek
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz