fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

92% 13 hlasů
9.2 10 13
film / drama, thriller, Německo, , 157 min.
Der Tunnel / The Tunnel: The Movie

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:45Film je dojímavým a strhujícím příběhem o lidskosti a naději!
Aby pomohli svým nejmilejším na cestě ke svobodě, rozhodli se čtyři mladí lidé z bývalého Východního Německa vybudovat 135 metrový tunel ze Západního Berlína do komunistické časti Berlína. Děj vypráví už 63 letý Hasso Herchel podle skutečné události, kdy v r. 1962 spolu s třemi přáteli budovali devět měsíců tunel, který měl zachránit jejich příbuzné a ostatní lidi na útěku před komunistickým režimem.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu ,,JMENUJI SE HARRY MELCHIOR. TOTO JE MŮJ PŘÍBĚH. PRAVDIVÝ PŘÍBĚH......“ ///

Film o pokoření ,,MISTROVSKÉHO DÍLA“ soudruhů z NDR (omlouvám se všem, kteří si doposud mysleli, že to byly lžičky…) a pokus o přiblížení reality ,,těch“ dní. Film plnej Státní bezpečnosti, jejích praktik a dramatický dobrodružství, jehož vyvrcholení je věnován dostatek času, takže by mohli bejt spokojení všichni antikomunistický diverzanti. Snaží se ,,Oni“, snaží se taky ,,oni“ a na pěkný drámo je zdařile zaděláno. Kam se serou útěky z vězení!

/// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy založený na reálným základě. (Harry Melchior je ve skutečnosti ,,Hasso Herschel“ 2.) Jsem obdivovatel staveb postavenejch ,,na černo“. 3.) Zajímaj mě ,,Životy těch druhých“. 4.) Thx za titule ,,therescka“.

/// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **
Všechny komentáře k filmu 4+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tunel

Snímek pojednává o skutečném příběhu několika východních Němců, kteří se snaží utéci do západního Německa. Harry Melchior, bývalý plavecký šampión, už má dost režimu, který jej dokonce poslal do vězení. Při plánování útěku je mu jasné, že se musí postarat i o sestru a její rodinu. Tím se zrodí idea tunelu, ale zrealizovat celý projekt není snadné. Nejen že se musí poprat s celkovou organizací, ale čelí také zradě svých východoněmeckých přátel. A tajná policie je neustále ve střehu.


O filmu

obrazek
V první časti můžete sledovat osudy Harryho Melchiora, vrcholového sportovce z DDR, kterému se podaří s pomocí falešného pasu překročit hranice Záp. Berlína a jeho přátel Matthise, který utekl přes kanalizaci, ale zanechal doma svou těhotnou přítelkyni Carolu, Freda, který pochází z aristokratické rodiny, Fritzi, která se tajně schází se svým přítelem Heinerem a Vica, američana a zapáleného bojovníka ze lidské práva, který je pověřený organizovat celý útěk.obrazek
Druhá část tohoto dojímavého příběhu je plná dramatických momentů při stavbě posledních metrů tunelu, protože dovnitř začne pronikat voda a Harryho při práci zasype nános hlíny. Naštěstí ho včas zachrání Fritzi, která zanedlouho zažije nejtragičtější den svého života: jejího přítele Hainera zastřelí při útěku na druhou stranu. Podřeže si žíly, ale Hainer jí včas odvede do nemocnice. Carolu opět navštíví tajný agent Kruger, který jí vyhrožuje a klade nové podmínky poskytování informací ohledně případného útěku Harryho sestry Lotte. Carole ví, že je v pasti a že se jí nepodaří uniknout, proto zorganizuje falešný plán útěku, aby odlákala Krugerovy lidi. Dítě svěří Theovi, manželovi Lotte. Mezitím Fritzi a Harry organizují útěk ostatních lidí...

Podobné filmy

Bitva o Midway
(Midway) Bitva, která rozhodla o 2. světové válce v Tichomoří. Americký válečný velkofilm ...
dnes 06.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Šelma na svobodě
(Fauve est laché, Le) Státní moc i gangsterská minulost, všichni si na něho dělají nárok. ...
dnes 13.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Krvavý diamant
(Blood Diamond) Bývalý žoldák Leonardo DiCaprio a prostý rybář Djimon Hounsou se octnou up...
dnes 22.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 19. 10. 2019 Svátek má Michaela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz