fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

78% 1034 hlasů
7.8 10 1034
dobrodružný / drama / fantasy / horor / romantický / thriller / válečný, USA, , 119 min., od 15 let
The Shape of Water
Kinopremiéra v ČR a SK 15.2.2018, DVD a Blu-Ray od 20.6.2018 Bontonfilm

Film v kinech
kina  
PrahaAero 18:00


Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2017, Oskar, Film, Režie (G. Del Toro), Hudba (A. Desplat)


Ukázka


Tak trochu jiný příběh o lásce si pro širší publikum přichystal mistr vyprávění Guillermo del Toro. Tvář vody se odehrává za studené války v utajované americké vládní laboratoři, kde pracuje Elisa. Elisa je němá a což pro ni ve velké míře znamená izolaci od okolního světa. Její život se změní jednou pro vždy, když společně s kolegyní Zeldou objeví přísně tajný experiment.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Je to bezesporu kvalitně natočený film, ale nemohu se ubránit srovnání se sovětským filmem Člověk obojživelník (1962), režiséra Kazanského, natočený podle povídky Aleandra Běljajeva. Některé scény byly okopírované téměř do detailu. Samozřejmě že triky se za těch skoro 60 let značně vylepšilůy, ale emocionální náboj je u obouy filmů stejně silný, snad i proto, ž se jedná o střetnutí něčeho naprostovyjímečného s "reálným kapitalismem", lidskou chamtivostí. zlobou a touhou po moci, které hnalo "vyvolené lidi" k použití těch nejpodlejších prostředků k dosažení svého cíle a "obyčejných lidí" kteří jim jejich plány překazili svými obyčejnými prostředky.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tvář vody

V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo - domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland. Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 15. 8. 2018 Svátek má Hana
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz