fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

73% 2541 hlasů
7.3 10 2541
film / thriller, akční, krimi, science fiction, USA, , 138 min., od 16 let
Face/Off / Face Off
DVD od 20.8.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize po. 23.9. Sky Movies Crime & Thriller HD 01.20
Sky Movies Crime & Thriller HD 01.20
Ukázka
02:01Agent FBI a psychopatický terorista - dva muži, dvě tváře, jeden společný osud.
Losangelský agent FBI Sean Archer má s psychopatickým teroristou Castorem Tryem nevyřízené účty. Před šesti lety se Castor pokusil příliš schopného agenta zastřelit ze zálohy a nešťastnou náhodou zabil jeho malého synka. Od té chvíle je Archer smrtelně nebezpečnému Troyovi v patách. Žene ho touha po pomstě. A velký den odplaty konečně nastal. V divoké honičce a mimořádně dramatické přestřelce Archer vítězí a nebezpečný terorista se v komatu a na prahu smrti ocitá v tajné vězeňské nemocnici. Je ale skutečně dobojováno? Nikoli! Castor a jeho bratr Pollux několik hodin před zatčením umístnili někde v Los Angeles biologickou zbraň, kterou časovaný spínač odpálí přesně za šest dní. Je třeba vypátrat místo, kde je zákeřná bomba uložena. Jde o záchranu desetitisíců životů. S pomocí nejmodernější technologie vědci transplantují Archeovi tvář teroristy Castora. V tomto dokonalém "převleku" má ve vězení zjistit od Castorova bratra Polluxe, kde leží bomba. To se Archeovi nakonec podaří, ale na návrat k normálu je už pozdě. Castor se totiž mezitím probral z komatu, ukradl Archeovu tvář a zlikvidoval všechny, kdo o záměně tváří věděli. Psychopatický terorista se tak stal agentem FBI, zatímco skutečný policista s tváří mnohonásobného vraha, trpí v přísně střeženém kriminále. Podaří se mu uprchnout a získat znovu svou pravou identitu?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tváří v tvář je podle mě jeden z nejlepších akčních filmů devadesátých let. V tomto případě si to mezi sebou rozadjí neuvěřitelně hrající Cage a Travolta, a já při každé scéně doslova slintám blahem. Spád, myšlenka, zvraty. Super.
Všechny komentáře k filmu 34+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Tváří v tvář

obrazek
Touha po pomstě je největší stimulace. Losangeleský policista Sean Archer je posedlý myšlenkou na dopadení geniálního (a maniakálního) teroristy Castora Troye. Chce ho dopadnout nejen proto, že je mnohonásobným vrahem, ale především proto, že před šesti lety, když chtěl Castor Seana zastřelit, zabil omylem jeho malého syna. Ale nyní snad konečně celá záležitost směřuje ke svému rozuzlení. Akce je připravena, Castor je těžce zraněn a dopaden. Než se ale Sean může vrátit domů k manželce a dceři, vychází najevo strašlivá skutečnost: Někde v centru Los Angeles umístil Castor časovanou biologickou bombu, která má za několik dní zabít milióny obyvatel. Kde se přesně nachází, to ví pouze čerstvě uvězněný Castorův bratr Pollux, který rozhodně nemá náladu vypovídat. Záhy je Sean kontaktován přísně tajným vládním výzkumným týmem a je mu nabídnuta nezvyklá šance: Pomocí nejnovější operační techniky mu bude transplantován obličej Castora, ležícího v kómatu. I jeho tělesné proporce a hlas budou upraveny tak, aby byl k nerozeznání od těžce zraněného gangstera. Po krátkém váhání Sean souhlasí a s Castorovým obličejem se nechává zavřít do vězení, kde chce získat informace z Polluxe. Mezitím ovšem v nemocnici přijde k vědomí skutečný Castor. Pochopitelně nemá přílišnou radost z toho, že mu chybí tvář, ale pak uvidí v operačním sále v živném roztoku schovaný Seanův obličej. S pomocí svých kompliců donutí doktora k další transplantaci, načež zabije svědky a zničí všechny důkazy o tom, že uvězněný Castor není Sean a oslavovaný Sean není Castor. Neuvěřitelné drama začíná nabírat obrátky...

obrazek
Celé filmové řemeslo je o "potlačování nedůvěry". Pokud divák neuvěří, že po plátně opravdu chodí dinosauři, nebo že ta stará dáma opravdu umírá na rakovinu, začne se ve filmu šťourat, hledat nelogičnosti a to je konec. Tvůrci filmu Tváří v tvář nám předkládají ke spolknutí skutečně hutné sousto: Dokonalou výměnu dvou identit. A co na to diváci? Spolknou ho bez nejmenších námitek. Hongkongskému akčnímu mistrovi Johnovi Woo (Killer, Hard Boiled, Živý terč, Operace: Zlomený šíp) se totiž v jeho nejnovějším filmu podařilo vytvořit téměř pohádkový "paralelní vesmír", ve kterém jsou možné dokonalé transplantace, čas se zrychluje či zpomaluje v zájmu dramatičnosti a fyzikální a pravděpodobnostní zákony platí jen velmi přibližně. A divákovi to nevadí, protože je napětím bez sebe, co se bude dít dál.

obrazek
Travolta i Cage jsou hvězdami největšího kalibru a zaplaťpánbůh za to, protože v Tváří v tvář před sebou měli přetěžký úkol. Travolta totiž většinu filmu hraje Castora, který hraje Seana a žije v jeho domě s jeho rodinou, kdežto Cage ztělesnil Seana, který hraje Castora a snaží se sblížit s jeho komplici. Oba odvedli vynikající práci a pozadu nezůstali ani ostatní zúčastnění herci: Joan Archerová jako Seanova manželka, Dominique Swainová jako jeho dcera nebo Alessandro Nivola jako Castorův bratr. Díky tomu můžeme být svědky jevu, v akčních filmech téměř nevídaného: I když se na plátně právě nestřílí, je se na co dívat a o čem přemýšlet. Pokud máte chuť, můžete ve filmu dokonce hledat existenciální otázky, filosofické úvahy a mýtické reference. Vnucuje se otázka, jak mohl John Woo něco takového zdařile režírovat, když téměř neumí anglicky...

A pokud se na plátně právě střílí, je samozřejmě také na co se dívat. Producenti popustili Johnovi Woo uzdu a dovolili mu vrátit se k téměř surrealistickému "krvavému baletu", kterým proslul ještě když natáčel v Hongkongu. Pokud jste viděli pouze jeho americké filmy a není vám jasný všechen ten povyk okolo "stylu Johna Woo", ve snímku Tváří v tvář se dočkáte vysvětlení, zatímco fanoušci Johna Woo budou okamžitě identifikovat některé mistrovy oblíbené momenty: Kromě zpomalených záběrů, geniálního střihu a neskutečných kamerových úhlů se dočkáme i přestřelky v kostele plném holubů (jejíž aktéři jsou oblečeni ve smutečních šatech) a znovu budeme okouzleni (nebo zaskočeni) tím, jak se může změnit vyznění filmové scény, pokud je doprovázena vhodnou (nebo na první poslech naprosto nevhodnou) hudbou.

<>Obrázek nenalezen<> Bohužel, film Tváří v tvář je úctyhodných 138 minut dlouhý a několik málo z jeho mnoha scén onu výše zmíněnou magickou přesvědčivost postrádá. Především scény ve vězení (a útěk z něj) vypadají jako by byly z jiného filmu a vyvolávají reakce typu "Moment, tohle je nesmysl". Podle mého osobního názoru je i přesto Tváří v tvář stoprocentním filmem. Podle názoru zbytku redakce (nezapomeňte, že v Cinemě máme demokracii) pouze osmdesátiprocentním. Takže mi nezbývá, než napsat "Přesvědčte se sami" a uzavřít recenzi několika superlativy:

Přes všechny výtky je Tváří v tvář výjimečným snímkem, který "znovuobjevil" akční film a který byste si neměli nechat ujít, ať je váš vztah k akčním filmům jakýkoliv. Tváří v tvář je zdaleka nejlepším americkým filmem Johna Woo. Ve filmu Tváří v tvář uvidíte nejlepší herecké výkony, jaké jste za několik posledních let mohli v akčním filmu vidět. Tváří v tvář je zatím nejlepším letošním akčním filmem. Stačí?

Text: František FukaZdroj popisu

Recenzi poskytl měsíčník Cinema

Podobné filmy

Země ztracených
(Land of the Lost) Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderát...
dnes 13.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Mosazný terč
(Brass Target) Byla smrt generála George S. Pattona skutečně nešťastnou nehodou? Premiéra ...
dnes 13.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Nezastavitelný
(Unstoppable) Obrovský vlak plný nebezpečného toxického nákladu se řítí nezadržitelnou ryc...
dnes 15.50
NAHRAT
ZDARMA
Prima Cool
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 21. 9. 2019 Svátek má Matouš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz