fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

53% 1984 hlasů
5.3 10 1984
film / thriller, fantasy, hororový, romantický, USA, , 124 min., od 12 let
Eclipse
Kinopremiéra v ČR 30.6.2010 v SK 1.7.2010

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:34Největší boj začíná.
Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Táto séria nie je až taká hrozná, ale je tak slabo natočená a aj zahraná, že až, aj keď sem tam sa niekto lepší objaví, ale vždy iba v malej roli. A efekty sú zlé, naozaj neviem prečo nenavýšili rozpočet vzhľadom k tomu, že táto séria bola finančne veľmi úspešná. Táto časť je podľa mňa najhoršia... Hodnotenie: 3.9/10
Všechny komentáře k filmu 64+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka 1    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Twilight sága: Zatmění

Bella a Edward jsou opět spolu a jejich láska jen kvete. Jenže Bella se trápí, protože její nejlepší přítel Jack s ní nechce mluvit. Zlobí se na ni, že odpustila Edwardovi, že ji opustil. Ani její otec není nadšený, že se Edward vrátil, a snaží se Bellu donutit, aby se dál vídala s kamarády, kteří ji podrželi, když byl Edward pryč... Alice má předtuchy, ve kterých se objevuje pro Bellu nebezpečí. Viktorie se totiž stále snaží Bellu zabít, aby se pomstila za smrt svého druha Jamese. K tomu všemu se v nedalekém Seattlu až příliš často ztrácejí a jsou vražděni nevinní lidé na ulicích. Ve zprávách se mluví o válce gangů, ale Cullenovi tuší, že jde o nově stvořené upíry, kteří mají vytvořit armádu. Ale Alice nevidí, kdo je stvořil a za jakým účelem... Bellin otec hledá rok zmizelého chlapce, který vyrůstal ve Forks, ale ztratil se právě v Seattlu. Nedaří se mu ho najít a netuší, že právě on stojí za upírskou armádou. Dokonce se vloupá k Belle do pokoje a ukradne jí pár osobních věcí. Stal se upírem a dělá vše pro svoji lásku a stvořitelku Viktorii... Bella se s Jackem opět začne vídat, především ve chvílích, kdy Cullenovi musejí odjet lovit a Bella by neměla před Viktorií žádnou ochranu. Edwardovi se vůbec nelíbí, že Bella tráví s vlky - a hlavně s Jackem - tolik času. Protože umí číst myšlenky, moc dobře ví, co Jack k Belle cítí. Jack se snaží Bellu přesvědčit, aby se nenechala přeměnit v upíra. Chce, aby dala šanci jejich vztahu. Přizná se jí, že ji miluje a moc dobře ví, že ona miluje jeho. Bella ale o tom nechce nic slyšet... Jack přijde na pomaturitní party u Cullenových, kam ho Bella pozvala. Omluví se jí a Bella mu odpustí. Alice má na večírku další předtuchu. Vidí, že se armáda upírů ze Seattlu rozhodla přijít do Forks a zabít Bellu. Jack rozhodne, že vlci Cullenovým pomohou s upírskou armádou bojovat. Bella je zděšená, nechce, aby se Jackovi a jeho přátelům něco stalo. Jenže s Jackovým rozhodnutím nic nehne. Obě skupiny tedy začnou společně trénovat na boj s upírskou armádou.


O filmu

obrazek
Ve třetím díle fenomenálně úspěšné série Stephenie Meyer Twilight ságy - Twilight sága: Zatmění se Bella opět ocitá v nebezpečí. V Seattlu dochází k sérii tajemných vražd a zákeřná upírka Victorie neúnavně touží po pomstě. V tomto dramatickém období je Bella nucena vybrat si mezi svojí láskou k Edwardovi a přátelství s Jacobem, s vědomím, že její rozhodnutí může vyhrotit staletý boj mezi upíry a vlkodlaky. A tak stojí Bella s blížícím se závěrem posledního školního roku na střední před největším rozhodnutím svého života.

Zatím co většina jejích spolužáků řeší, co bude po střední a závěr roku, Bella se rozhoduje, že chce navždy zůstat se svojí láskou Edwardem. Neumí se však smířit s Edwardovým kompromisem, že dříve, než ji přemění v upírku, se za něj vdá, a s důsledky těchto rozhodnutí pro sebe, svoji rodinu a přátele.

Zatím se schyluje k válce. Experimentováním s neprozkoumanými tajemnými schopnostmi Cullenovců vzniká z nevysvětlitelné síly armáda novorozených upírů, kterou tvoří noví upíři. Jejich síla, zkaženost a nekontrolovatelná žízeň po krvi je největší v prvních měsících jejich nadpřirozeného života. Jsou prostředkem Victorie v jejím neúnavném bažení po pomstě nebo Volturovců s jejich neomezenou silou, kteří se snaží přinutit Bellu stát se nesmrtelnou?

Armáda nových upírů v čele s Rileym se blíží k Forks a území Quileuteů a Cullenovci a vlkodlaci se musí rozhodnout, zda zapomenou na svoje instinktivní konflikty a spojí se, aby ochránili Bellu a svoje komunity před větším nebezpečím. V době příprav na boj se Bella dozvídá více o tajemné historii kmene Quileuteů, narůstající skupině vlkodlaků a minulosti Jaspera a Rosalie. Pomůže jí to pochopit pouta spojující vlkodlaky, objevit v sobě lásku k Jacobovi a pomoci ochránit ty, které nejvíce miluje.

Twilight sága Zatmění je pokračováním mezinárodně úspěšného upírského příběhu. Film je mimo akce, lásky, přátelství, žárlivosti a vášně, které si pamatujeme z celosvětového hitu Twilight sága: Nový měsíc plný romantiky a touhy po pomstě.

obrazek
Co je Twilight?

Za necelých pět roků se Twilight sága Stephenie Meyer stala světovým fenoménem. Kniha byla přeložena do 50 jazyků a prodalo se jí 100 miliónů výtisků.

Twilight sága je příběhem 17leté Belly Swanové, která se přistěhuje ke svému otci do malého městečka Forks. Tajemný spolužák Edward Cullen ji od začátku přitahuje, ale on je, zdá se, rozhodnutý zachovat si odstup. Jejich vzájemná přitažlivost je nepopíratelná, a to i když se Edward přizná, že je z rodiny upírů. Aby to nebylo tak jednoduché, Belly nejlepší kamarád Jacob Black je vlkodlak a ti mají jedinou úlohu - zabíjet upíry.

Co o Twilight sáze ješte nevíte

DVD Twilight sága: Nový měsíc se v USA v březnu 2010 prodalo za první měsíc přes 4 milióny kusů, což je více než DVD Stmívání - 3,8 miliónů kusů. Doposud se prodalo 9,2 miliónů DVD Stmívání a je to nejprodávanější DVD roku.

obrazek
Twilight sága: Zatmění

V knižní předloze a ve filmu se setkáváme s milostným trojúhelníkem Bellou, Edwardem a Jacobem v bodě zlomu - Cullenovci a vlkodlaci jsou nuceni sjednotit se a bojovat proti společnému nepříteli. „Když jsme tyto filmy začali připravovat, mnozí tvrdili, že třetí film bude nejlepší,“ hovoří producent ságy Wyck Godfrey. „Myslím, že to tak cítí mnozí, přestože v Twilight sáze: Zatmění je nejvíce akčních scén a vyvrcholením je obrovský souboj mezi vlkodlaky, upíry a novorozenými upíry. A mimo to je jasné, že vztah Bella - Edward-Jacob kulminuje.“

„Pro mne je Twilight sága: Zatmění hlavně o rozhodnutí Belly stát se upírkou a uvědomění si, co to znamená,“ dodává producent Wyck Godfrey.

„Twilight sága:Zatmění se mi psala nejhůře ze všech částí ságy,“ hovoří spoluautorka scénáře Mellisa Rosenberg. „Myslela jsem, že to bude nejlehčí, když je tam velké množství akčních scén. Ale když jsem začala psát, uvědomila jsem si, že akce je pouze v poslední třetině. Bylo to tedy o natáhnutí napětí i do ostatních částí filmu. Nakonec to tedy byla největší výzva ze všech částí Twilight ságy a dokonce můj nejoblíbenější scénář.“

Režisérem filmu Twilight sága: Zatmění a následníkem Catherine Hardwickové a Chrisa Weitze je David Slade. „Vždy jsme chtěli promíchat styly různých filmů a tak jsme přemýšleli nad různými režiséry každého dílu,“ vysvětluje producent Wyck Godfrey.

„Na tomto projektu mne nejvíce lákal úžasný příběh a je pro mne, jako filmaře, obrovskou výzvou. Nerad dělám to samé dokola, protože výzvami se učím. Toto byla největší výzva - vyrobit film tohoto rozsahu, za takovou dobu a přesunout se do úplně jiného žánru. Ano, už jsem natočil upírský film, ale Twilight sága: Zatmění je úplně jiná. Je to romantický příběh, který sahá od temnějších a extrémnějších pocitů až k čistým romantickým scénám. Velmi emocionální scény byly pro mne obrovskou výzvou, zábavou a profesionálním růstem,“ hovoří režisér David Slade.

Twilight sága: Zatmění je jedním ze širších filmů. Myslím, že Twilight sága: Nový měsíc byl velmi sofistikovaný v tom, jak nakládal s emocemi mezi třemi hlavními postavami,“ komentuje dále David Slade.

Stephenie Meyer popisuje, jak se jí spolupracovalo se scénáristkou Melissou Rosenberg na přípravě scénáře. „Twilight ságu: Zatmění jsme měnili i v průběhu natáčení. Je to velmi dlouhá kniha a hodně se v ní děje. Zkoušeli jsme věci vsunout a potom vyndat..., bylo to komplikované.“ O natáčení ságy se třemi různými režiséry Stephenie hovoří: „Každá zkušenost byla odlišná, každý režisér přidal úplně jiný nádech. David je super a spojuje nás stejný hudební vkus.“

Hlavní představitelé souhlasí. Taylor Lautner hovoří: „Podle mne je úžasné, že my herci máme možnost pracovat na stejném příběhu, se stejnými herci, ale s jiným režisérem a moci se formovat podle jejich odlišného stylu. Tento film bude mnohem temnější. Jdeme do souboje a Victorie se chce pomstít. Teď jsou vlkodlaci a upíři v plném nasazení. Neexistuje na to lepší výběr nežli David Slade.“

Robert Pattinson doplňuje: Je tam mnohem více akčnosti. Twilight sága: Nový měsíc je velmi introvertní film a má jiné tempo. Twilight sága: Zatmění je mnohem rychlejší a ve všem vyžaduje více naléhavosti a to má David rád. Plus si myslím, že tón je mnohem drsnější. Bojové scény jsou v tomto filmu útržkovitější a divočejší. Dokonce, i když si lidé jen povídají, všechno se zdá rychlejší. Myslím, že diváci budou tímto tempem dost překvapení.“

Kristen Stewart říká: „Je to překvapující, ale podle mne byla tato část nejjednodušší ze všech tří. Vůbec nebylo těžké vrátit se zpět.“

obrazek
Nové tváře

V Twilight sáze: Zatmění opět potkáváme hlavní představitele, které známe z Twilight ságy: Nový měsíc a Stmívání, přibyl nový režisér David Slade, Bryce Dallas Howard v roli Victorie, Xavier Samuel jako Riley, Jodelle Ferland jako Bree a Catalina Sandino Moreno, která má za sebou nominaci na Oscara, jako Maria.

Bella, Edward a Jacob

Stmívání a Nový měsíc udělali z Kristen Stewart, Roberta Pattinsona a Taylora Lautnera jména běžně známá po celém světě díky jejich postavám Belle, Edwarda a Jacoba.

„V prvé řadě je to love story o hledání způsobu, jak mohou Bella a Edward žít ve světě, o kterém vědí, že by neměli být schopni existovat spolu. Od začátku až do konce máme jednu scénáristku Mellisu Rosenberg, a herce, kteří plně rozumějí svým postavám a to je na těchto projektech úžasné. Také rozumějí knihám. Vědí přesně, co se v které scéně snaží dosáhnout,“ hovoří producent Wyck Godfrey.

Twilight sága: Zatmění zkoumá jiné aspekty lásky. Skutečná láska, vysněná láska a to, zda je možné najednou milovat dva lidi.

Stephenie Meyer k tomu říká: „Pro mne je tento milostný trojúhelník o vysněné a skutečné lásce. Bella se v Twilight sáze: Nový měsíc do Jacoba opravdu zamiluje bez toho, aby si to uvědomila, protože jediná láska, kterou zná, je ta vysněná, do které bezhlavě padla. Nejúžasnější člověk na celém světě si vás najednou vybere a vy prostě nemůžete uvěřit, jaké máte štěstí a všechno je úžasné a dokonalé - takovýto typ lásky. Potom se tím skutečným a obvyklým způsobem zamiluje do Jacoba - nejlepšího kamaráda a chce s ním být stále. Ale neuvědomí si, co to je, protože doteď vnímala lásku z jiné perspektivy.“

„Edward je dobrým příkladem čisté, skutečné lásky, která skutečně existuje. Jacob je taková lidštější láska, která má svoje chybičky, ale je stále upřímná,“ říká režisér David Slade. „Sága opravňuje hlavní představitelku nemít sex a je to tak v pořádku. Neznamená to, že sex je zlý, ale že vztah může mít přirozený rytmus, který je v pořádku. Žijeme v kultuře, ve které jsou ženy otevřeně sexualizované, především mladé ženy. Myslím, že je to i velmi atraktivní pro ty, kteří tyto knihy čtou, a podle mne to velmi ozdravuje kulturu.“

V Twilight sáze: Zatmění mne stále nahánějí upíři, ale největším problémem v mém životě je uvědomění, že existují různé úrovně milování někoho. Musím si přiznat, že jsem totálně zamilovaná do mého nejlepšího kamaráda, ale ne až tak, jako do mé skutečné lásky, kterou je samozřejmě Edward,“ říká Kristen Stewart.

Robert Pattinson dodává: „První film je o nové lásce. Druhý o ztrátě. A tento film je o tom, jak těžký je opravdový vztah. Je oddaný a tím se to ztěžuje, protože Edward se definitivně rozhodl stát se součástí světa Belly. Jejich vztah se dostal do bodu, ve kterém je Bella rozhodnuta stát se upírkou, a že to bude právě Edward, který ji přemění. Edward se tomu ještě brání, ale rozhodne se, že když se vezmou, dokáže to lépe pochopit a možná to bude schopný udělat. Ale potom se vynoří další nebezpečí - žárlivost, nejistota a pochyby, zda je dost dobrý pro svou partnerku. Namísto útěku, jako v Twilight sága: Nový měsíc, v Zatmění musí Edward bojovat nejen se zlem, ale i o vztah.“

Twilight sága: Zatmění se odehrává po dobu kalendářního měsíce, kdy se tito dva neustále vyrovnávají jeden s druhým v stále se měnících situacích a snaží se najít tu správnou rovnováhu. Bella je velmi oddaná a přesvědčená, ale Edward příliš mnoho přemýšlí,“ říká Stephenie Meyer.

„Edward přemýšlí v Twilight sáze: Zatmění úplně jinak,“ hovoří Robert Pattinson. „Je žárlivý a malicherný. K Belle se chová majetnicky. Má emoce 17tiletého chlapce, jako žárlivost na jiné kluky, kterým se líbí jeho děvče, což podle mne všechno ovlivňuje.“

Taylor Lautner k tomu říká: „V Twilight sága: Nový měsíc Jacob Edwarda vášnivě nenáviděl. Nyní v Zatmění, když se s ním musí spojit, aby ochránil Bellu, ho lépe pozná.“

„Jacob upřímně věří, že Bella má být jeho a nepřestane bojovat do posledního dechu. Samozřejmě se tak dostává do konfliktu se svojí smečkou, protože upíři jsou jejich nepřátelé na život a na smrt,“ dodává Wyck Godfrey. „Je úžasné, že jeho přátelé Bellu přijmou i přes svou potřebu odmítnout ji. Bella si uvědomí, že jejich přijetí je jednou z věcí, o které přijde, když se stane upírkou. Už nebude moci být součástí tohoto světa.“

obrazek
Kristen-Taylor-Robert

„S Taylorem se mi pracuje výborně. Ve skutečnosti máme podobný rytmus jako Bella a Jacob ve filmu, vycházíme spolu velmi dobře,“ hovoří Kristen. „Teď už se s Robertem smějeme více při vážných scénách a mnohem, mnohem méně na scénách, které by měly být nadlehčené a směšné.“

„Je to super,“ souhlasí Robert. „Je to sranda, když teď s Taylorem natáčíme scény, ve kterých se dobíráme. Edward byl k Jacobovi vždy odměřený a Jacob mu jde hodně na nervy.“

Pro Taylora je nenávist vůči Robertovi na plátně náročná. „Robert je příliš sympatický,“ směje se Taylor. „Je to zábavné, protože před natáčením se s Robertem bavíme a potom je klapka a najednou se musím přenastavit a nesnášet ho. To je výzva.“

„Jsou jako rodina. Sledovat, jak tyto filmy změnili jejich profesionální a soukromé životy je fascinující. Vždy, když začneme nový film, je to jako vrátit se na prázdniny,“ uzavírá Wyck Godfrey.

Podobné filmy

Pryč a zpátky
(Away and Back) Truhlář Jack prožívá těžké období, stále se nevyrovnal se smrtí své ženy a...
dnes 16.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Noční rande
(Date Night) Phil a Clare Fosterovi jsou znudění manželé, kteří se snaží oživit manželství...
dnes 16.55
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Gravitace
(Gravity) Doktorka Sandra Bullock a zkušený letový specialista NASA George Clooney jsou nu...
dnes 18.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 26. 1. 2020 Svátek má Zora
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz