fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

64% 1651 hlasů
6.4 10 1651
film / thriller, akční, USA, , 113 min.
Twister / Catch the Wind
Kinopremiéra v ČR 26.9.1996, DVD od 24.5.2004 Universal

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize so. 26.10. TV4 00.00
TV4 00.00
Ukázka
01:21Bojují o holý život. Helen Hunt a Bill Paxton se blíží k obřímu tornádu, největšímu za posledních 30 let. Tornádo však změní směr...
Dům se láme na kousky. Bučící kráva se ve víru zvedá do vzduchu. Traktory padají jako déšť. Těžký benzínový tanker se stává letadlovou bombou. Rozsáhlá ničivá přírodní síla devastuje vše a blíží se rychlostí 300 mil za hodinu. Tornádo udeřilo. Začíná vířící dobrodružství plné vzrušujícího napětí a skvělých speciálních efektů s Helen Huntovou a Billem Paxtonem v roli vědců stíhaných nejničivější silou přírody. Tito lovci bouří doufají, že pomocí elektronických senzorů získají dost informací na vytvořené lepšího varovného systému. Aby to dokázali, musí vražednému tornádu vstoupit do cesty. Honička začíná.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Někteří vědci v zájmu své branže mají v životě co do činění s ohromnou šíleností a odvahou zároveň. Zvláště ti, co se snaží něco dozvědět o hurikánech. Děj je vystavěn velice skromně, takže svojí jednoduchostí nenutí nikterak u toho přemýšlet. Skupinka vědců nahání vzdušné výry a čím silnější, tím lepší. Důvodem je do takového výru dostat elektronické senzory, aby se na základě získaných údajů mohl vytvořit dokonalejší varovný systém. A to je vše. A tak tu jsou vidět neustálé honičky za takovými výry, nadšení a zklamání zároveň. Ale aby příběh přeci jen nebyl jen o tom, přidal scénárista osobní vazbu dvou takových vědců, kteří jsou manželé a mají před rozvodem. Film je po technické stránce v rámci možností 90. let a tak vizuální efekty podle toho vypadají. I po tolika letech stále lepší, než jaké předvádí studio Asylum. V jednoduchosti je síla a zde to platí dvojnásob. Ryze popkornová devadesátková zábava, která divácký zážitek přinese i dnes.
Všechny komentáře k filmu 22+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Twister

obrazek
Odborník na tornáda Bill Harding se svou přítelkyní, psycholožkou Melissou, jede za manželkou Jo, od níž potřebuje potvrdit dokumenty kvůli rozvodu. Jo je vedoucím vědeckého týmu, který se zabývá výzkumem tornád. Společně s ostatními má před sebou obtížný úkol. Chce se pokusit umístit přímo do centra tornáda "Doroty", což je kontejner s desítkami miniaturních senzorů, které mají poskytnout důležité informace o dění uprostřed tornáda. Bill, který v týmu dříve také pracoval, je dokonce autorem "Doroty". Než odměřená žena stačí manželovi podepsat všechny papíry, musí vědci narychlo vyrazit k hlášenému tornádu. Bill s Melissou, pro kterou je terénní meteorologie zcela neznámým světem, jedou za vědci. Cestou narazí skupina na konkurenční vědecký tým samolibého dr. Jonase. Ten se právě chlubí novinářům s přístrojem DOT, který je vlastně plagiátem Doroty. Bill se s mužem střetně a vyčte mu krádež jeho vynálezu. Obě skupiny se vydají vstříc tornádu, je to však tým Jo, který se mu dostane blíž, protože Bill má podle Jo schopnost předvídat chování tornád.
obrazek
Při riskantní akci se týmu nepodaří umístit kontejner do blízkosti tornáda a Bill se jako obvykle s Jo pohádá. Melissa, pro kterou byl dramatický pokus více než šokujícím zážitkem, coby dobrá psycholožka pochopí, že se Bill s Jo stále milují a že usedlý způsob života se pro Billa nehodí. Po dalším děsivém zážitku s tornádem, které zničí autokino, se rozumně rozhodne odjet a nechat Billovi volnost. Tornádo zamíří k městečku Wakita, kde žije Joina svérázná teta Meg, přijedou však pozdě. Městečko je zcela zničeno. S nasazením života se jím podaří zachránit z trosek domu Meg a pak se vydávají s posledními kontejnery k tornádu, které neustále nabírá na síle.


Podobné filmy

Život po životě
(Hereafter) Příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. Matt Damon je americký ...
dnes 14.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Hněv Titánů
(Wrath of the Titans) Persus si užívá zaslouženého válečného odpočinku a živí se jako rybá...
dnes 16.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Anakonda
(Anaconda) Jennifer Lopez se vydává na cestu za legendami opředeným indiánským kmenem a ho...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 22. 10. 2019 Svátek má Sabina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz