fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

66% 16 hlasů
6.6 10 16
film / pro děti, Československo, , 85 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:01Příběh dospívající dívky, která prožila první citové zklamání.
Problémy dospívající patnáctileté Jany. Po prvním citovém vzplanutí, které ještě nedokáže pojmenovat a které si ve své dívčí představivosti povýšila na lásku, se dostává do rozporu sama se sebou. Cítí se již dospělou, a přitom je ještě všemi považována za dítě, patří do dětského kolektivu, ale vzpírá se mu. Když ji rodiče víceméně přinutí, aby jela na tábor, dělá všechno proto, aby nezapadla mezi partu, aby se jí v táboře nelíbilo, aby se ostatním dětem zprotivila. Ale všechno nakonec samozřejmě dopadne úplně jinak, než si dívka naplánovala...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Snímek je nostalgickou vzpomínkou na tábory, v té době pionýrské, plné dobrodružných her, táborových ohňů a s tím spojené trampské písničky. Byla to doba bez mobilních telefonů a jiných digitálních vymožeností a všichni si nerušeně užívali přírodních krás. A přesně takový je tento příběh o zamilované patnáctileté dívce, která na takový tábor jet musí, ale dělá všechno proto, aby byla vyloučena a poslána zpět domů, kde by se setkala se svým chlapcem. Ve svém věku hezká Milada Vnuková ztvárnila tuto dívku přesvědčivě, a jeden by pro ni našel i pochopení. Zajímavostí je role Vítězslava Jandáka, který zahrál velice sympatického táborového vedoucího. Snímek je pro dospělého diváka příjemnou vzpomínkou na dávná léta, dnešní mladí vtom neuvidí nic zajímavého. Oddychový film nejen pro mládež s dívčím příběhem, který povzbudí a potěší.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Údolí krásných žab

Patnáctiletá Jana má strávit část prázdnin na letním táboře, na který se jí ale vůbec nechce, protože se poprvé zamilovala do hezkého Jindry. Je úplně jiný než kluci od nich ze třídy a moc si s ním rozumí. Jenže rodiče odjíždějí se zájezdem k moři a tak dívka musí nakonec odjet. Soutěže ji nebaví, hlídku má v dešti, pak si sedne do mraveniště a ještě svému družstvu znemožní vyhrát. S vedoucím a ostatními dětmi odmítá spolupracovat. Protože jí Jindra nepíše a je z toho stále víc nešťastná, tak se pokusí o útěk. Využije příležitost k seznámení s místním chlapcem s motorkou a přemluví ho, aby ji odvezl na autobus domů. Jenže jsou zastaveni a kontrolováni policistou a Jana se musí jen v plavkách potupně vrátit do tábora. Cestou v lijáku nastydne, a když ji vedoucí tábora Viky najde, má horečku. Na několik dní skončí na marodce a obává se, že ji pošlou domů. Dostává však poslední šanci - může zůstat na táboře. A tak všechno nakonec dopadlo úplně jinak, než si naplánovala. ČR1973, rodinný.


Podobné filmy

Grinch
(How the Grinch Stole Christmas) Ve vísce na sněhové vločce všichni milují Vánoce, až na o...
pá. 22.11. 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Zvon Lukáš
Pohádka o tom, jak statečný mládenec vysvobodil milovanou Aničku ze zakletí (2003). Hrají:...
so. 23.11. 13.05
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Na pytlácké stezce
Malý Tomáš Holý nechce jet na dovolenou se svými rodiči. Raději uteče za svým dědečkem do ...
so. 23.11. 15.10
NAHRAT
ZDARMA
Prima
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 11. 2019 Svátek má Alžběta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz