fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

74% 877 hlasů
7.4 10 877
drama, USA, , 130 min., od 12 let
In the Bedroom
Kinopremiéra v ČR 25.4.2002, DVD od 26.8.2002 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2001, Nominace na Oskara, Film


Ukázka
02:13Mladý muž...starší žena...a její exmanžel...To nevěstí nic dobrého.
Dílo velmi nápaditě a důkladně zobrazuje život americké rodiny Fowlerových žijících na pobřeží Camdenu. Frank Fowler tráví své poslední léto před nástupem na universitu se starší, právě se rozvádějící Natalii. Frank pracuje na půl úvazku na škuneru lovící humry. Společnost na moři mu často dělá jeho milující otec Matt, jinak městský doktor. Frankova matka Ruth pracuje jako vedoucí místního pěveckého sboru. Jak Matt, tak i Ruth cítí povinnost svému synovi ve všem pomáhat, i s jeho vztahem ke starší Natalii a výchovou jejich dvou dětí z předešlého manželství. Zdánlivě vypadá vše idylicky, dokud se neobjeví hrubiánský, stále ještě Nataliin manžel Richard.
V místním žargonu se kleci na humry říká "ložnice". Každá taková "ložnice" je určena pro max. dva humry. V jednom místím rčení se říká, že jakmile se do klece chytí humři tři, nevěstí to nic dobrého - můžete se připravit na nevítaného hosta, nebo problémy ve "své vlastní" ložnici...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Dalo se to natočit mnohem hůř, mohla tam být spousta zbytečných erotických scén a mohly tam být tuny sentimentu. Ale dalo se to natočit taky mnohem lépe, mohlo tam být kousek místa pro zapojení diváka, mohly tam být nějaké city a nemuselo to být studené jako Eureka.
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu V ložnici

obrazek
Autor přelohy Dubus načrtl soucitný nesentimentální portrét americké duše. Dubovi lidé předvádí činy nejnechutnějšího pokrytectví a stoictví, někdy dokonce i hrdinské slušnosti - ať už v baru u cesty, nebo v rodinném výletním sídle s každodenní pravdivostí rodinného krbu či neurvalých extrémů Jejich životy odhalují dojemnou nevyhnutelnost, někdy nenapravitelnost, ale vždycky překvapí. Aby příběh ožil, Fild věděl, že bude potřebovat herce, kteří dokáží vytvořit Fowlerovi tak skutečně uvěřitelné jako Dubuovi postavy. Ve středu dění je pak převrácené manželství Fowlerových: Matta a Ruth, které hrají Tom Wilkinson a Sissy Spacek. Tyto rozhodné emočně vypjaté momenty, které jsou vyhrocovány od blaženosti k devastaci se často musí vyjevit v momentech ticha.

obrazek
Spacek byla okamžitě zatažená do napětí příběhu a emocionálních výbuchů. "Byl to nádherný scénář s krásně popsanými postavami, které procházeli naprosto neočekávanými zvraty." říká "Nemohla jsem to nechat. Připomínalo mi to způsob, jakým s námi někdy život zachází, jak všechno zdánlivě probíhá obyčejnou cestou a jen o dvě vteřiny později jste zapředeni... bez sebekontroly. To se stalo Fowlerům, ale oni jsou takoví jací jsou, lidé které známe, že vás z toho opravdu zamrazí. Herečka vcítila samu sebe do složitosti Ruth Fowlerové, tiché kontrolující se ženy, jejíž otěže jsou najednou zpřetrhané. "Ruth je žena která miluje hudbu, ale její skutečná kariéra v životě byla vychovávat syna." vysvětluje "Myslím, že je jednoduché zpochybňovat její činy zpětně, jako uvětšiny matek, ale to co Ruth nejvíc chce je ochránit svého syna před životními chybami."

obrazek
Spacek nachází v příběhu Fowlerových permanentní vzrušení, protože otázky které příběh pokládá a na které hledá odpověď přinesl nemůže. Uvažuje: "Je to příběh o odpuštění nebo o odplatě? Zahrnuje to tolik věcí, že si myslím, že lidé o filmu budou hovořit po jeho shlédnutí. Všichni se dotazujeme sami sebe, co bychom dělali v takové situaci." Tom Wilkinson také přemýšlel co by dělal na místě Matta Fowlera. "Musel jsem sám přijít na to, jak se z člověka milého srdce stane někdo, kdo je schopen věcí, které ho nikdy před tím ani nenapadly." vysvětluje herec. Wilkinson byl také osloven mnohovrstevností příběhu. "Je to příběh o manželství, lásce, ztrátě, ale je to také nezvyklý thriller. Vzrušující na příběhu je jeho nepředvítalnost."

obrazek
Sissy Spacek o spolupráci s Wilkinsonem říká, že byla vynikající. "Je to člověk povahy velmi milé, veselé, komplikované a všechny podobné charakteristiky, které se objevují i v postavě Matta. Uměla bych si jednoduše představit být za něj roky provdaná." Angličan Wilkinson se ponořil do kultury a přízvuku v Maine. S Nickem Stahlem dostal kurs lovu humru. Oba herci byli bráni na moře s místními profesionály a zakusili i pořádnou dřinu. "To je místo kde Matt a Frank k sobě opravdu přilnuli." sděluje Wilkinson "Co jsem, ale nevěděl je, že lovení humrů je celkem děsivé. Vlastně se nemůžete podívat na humra bez představy, že můžete přijít o prst. Takže se mi celkem nechtělo strkat ruce do těch mořských schránek na korýše. Naštěstí to nakonec byla celkem dost fajn. Pochopil také proč Matt rád chodil na moře s Frankem, protože vás to ponechává mimo čas a prostor."

obrazek
Frank - Fowlerův ani ne dospělý syn omotal okolo svých rodičů smyčku tím, že se zamiloval do starší Natalie (Marisa Tomei). "Natalie je ve velmi zranitelném období svého života, přináší svou obět deziluze o rodině, manželství a lásce. A myslím, že je opravdu překvapena, že se může setkat s mnohem mladším mužem z naprosto jiné společenské vrstvy. Ale líbí se mi, že je tak smělá dokonce na tak malém městě, je opravdu neobvyklá a otevřená. Jedná proti našemu očekávání a to se mi líbí." říká Tomei. Tomei byla především fascinovaná Natalinou cestou k ohromujícímu závěru. "Natalie je opravdu zajímavá ze širšího pohledu na příběh. Myslím, že postupně dojde k tomu, že odpouští všem, Richardovi, Frankovi, Fowlerovým, jenom ne sobě samotné". Z počátku si Tomei myslela, že bude muset za získání role bojovat, protože je rozdílná od městské, komické polohy pro kterou je nejvíce známa. Obávala jsem se, že si Todd Filed bude myslet, že nejsem ta správná osoba, ale já jsem opravdu věděla, že dokážu zahrát Natalii.

obrazek
"Když jsme se konečně potkali bylo to nádherné. Todd pracuje tak soukromým a tvořivým způsobem, že se všechno podařilo." "Naučila jsem se hodně od Sissy. To co mě nejvíce inspirovalo, byla její naprostá oddanost. Ona opravdu svému vystoupení dává všechno, což může až nahánět hrůzu. Poněvadž je to tak intenzivní. Je velmi tvořivá." Tomei hrála s Nickem Stahlem, který zářil jako její mnohem mladší milenec Frank. "Říkala jsem mu baby groom. Ale je opravdu skvělý a vyzrálý." Stahl se vrátil do míst, kde už jako dětská vycházející hvězda, natáčel svůj debut s Melem Gibsonem Muž bez tváře. "Mě se Frank líbil," říká s Stahl. "Líbí se mi, protože je to mladý muž na rozcestí, snaží se rozhodnout mezi životem, který byl nalinkován jeho rodiči - jit na vysokou, dostat profesionální práci. Či žít se ženou, kterou miluje a lovit humry stejně jako starousedlíci.." Režisér Field byl velmi otevřený a ponechal herce své vlastní tvořivosti. Sissy Spacek dokonce spolupracovala s designerkou Shanon Hart při tvorbě domova Fowlerových.

O hercích

Tom Wilkinson
obrazek Mezinárodního uznání se mu dostalo také za roli Geralda v snímku nominovaném na Oscara "Do naha!" V současné době se objevil ve filmu Salmy Hayek "Chain of Fools" a britském thrilleru "The Essex Boys". Wilkinson vystupoval v tak prestižních divadlech, jako Oxford Playhouse, National Theater, Royal Shakespeare Company. K jeho rolím patří "Peer Gynt," "Brand," a "Henry V." Hrál také ve hrách Tři setry, Strýček Váňa, Julius Caesar, Hamlet, Kupec benátský, Jak se vám líbí...

Sissy Spaceková
obrazek Sissy Spacek ztvárnila rozličné charaktery během své kariéry a obdržela celkem 5 nominaci od Akademie za nejlepší herečku. V roce 1980 její ztvárnění portrétu zpěvačky Loretty Lynn ve filmu "Coal Miner's Daughter" přineslo řadu nominací a ocenění (the Academy Award, Golden Globe, LA Film Critics Award a NY Film Critics Award). Spacek se objevila také v režii svého manžela Jacka Fiska v dramatu "Raggedy Man" se Samem Shepardem. Třetí nominaci obdržela za snímek v režii Costy-Gravase "Missing," kde zářila po boku Jacka Lemmona. Pracovala s Melem Gibsonem ve filmu "The River" za což sklidila další nominaci. Pak následovaly její role např. osamělé ženy, která stojí proti zkorumpovaným politikům ve snímku "Marie," dále společně s Kevinem Klinem ve "Violets Are Blue" také režírované Fiskem a "Night Mother" s Annou Bancroftovou. Svou pátou nominaci získala za portrét "Crimes Of The Heart" s Dianou Keaton a Jessicou Lange (NY Film Critics Award a Golden Globe). V roce 1990 se blýskla s Whoopi Goldberg v dramatu "The Long Walk Home". Pak se objevila s Kevinem Costnerem v kontraversním snímku Olivera Stona "JFK". Na jejím výčtu hereckých rolí jsou dále postavy z "The Grass Harp", "Affliction", "Blast from the Past", "The Straight Story" (Příběh Alvina Straighta). Uvidíme ji ve filmu "Tuck Everlasting" s Williamem Hurtem a Benem Kingsleym.

Nick Stahl
obrazek Nick Stahl již ve 12 letech prokázal slibný talent po boku Mela Gibsona ve snímku "Muž bez tváře". Plynule přešel z dětské hvězdy k vynikajícímu mladému herci. Stahl společně s Katie Holmes byl viděn v "Disturbing Behavior", dále v "The Thin Red Line" (Tenká rudá linie) společně s Seanem Pennem, Georgem Clooneym, Nickem Noltem a Johnem Travoltou. K jeho dalším filmovým kreditům patří "Safe Passage" Roberta Ackermana se Susan Sarandon a Samem Shepardem a "The Sleepy Time Gal" s Marthou Plimpton.

Marisa Tomeiová
obrazek Marisa Tomei dosáhla mezinárodního uznání v komedii "My Cousin Vinny". Také nominaci Akademií Film "In The Bedroom" převrací její polohu postav. Tomei v poslední době hrála po boku Mela Gibsona v Nancy Meyers' "What Women Want" a v režii Tonyho Goldwyna "Someone Like You" společně s Ashley Judd a Gregem Kinnearem. Její další role bude ve filmu Fishera a Stevense v romantické komedii "Just a Kiss". Do sbírky postav Marisy Tomei patří role ve filmech "Slums of Beverly Hills", "Welcome to Sarajevo", "The Perez Family", "Untamed Heart", "Equinox", "Chaplin", "The Paper", "A Brother's Kiss" a "Unhook the Stars". Tomei je velmi aktivní divadelní herečkou a je členkou Naked Angels Theater Company a Blue Light Theater Company v New Yorku.

William Mapother
William Mapother pracoval v současnosti pod vedením Dominika Sena v thrilleru "Swordfish" po boku Johna Travolty a Halle Berry. Pracoval také s režiséry jako jsou Robert Towne ("Without Limits"), John Woo ("Mission: Impossible 2"), Paul Thomas Anderson ("Magnolia") a Oliver Stone ("Born on the Fourth of July").

William Wise
William Wise pracuje v New Yorku. Svůj první úspěch si připsal v roce 1971 v "T.R. Baskin" po boku Candice Bergen. Od té doby se objevil na rozličných pódiích i mimo Broadway hits jako Elaine May's "Adaptation", "Hot L Baltimore", "Orphans" a "Belmont Avenue Social Club". Hrál ve filmech jako "Went to Coney Island on a Mission from God" s Johnem Cryerem a "Comfortably Numb". Wise uvidíme ve "13 Conversations About One Thing" s Alan Arkinem and Matthew McConaughem.

Celia Weston
Objeví se ve filmu "Hearts in Atlantis" společně s Anthony Hopkinsem a v "K-Pax," s Kevinem Spaceym a Jeffem Bridgsem a v psychologickém thrilleru "At The End of the Day".

O tvůrcích

Todd Field
Field obdržel: Cenu Franklin J. Schaffner od Amerického Filmového Institutu, Jury Prize ze Sundance Film Festival a jeho díla jsou zahrnuta do Série Nových v Museu Moderního umění. Jeho fotografie byly publikovány v Away: The People of mid-coast Maine. Žije společně se svou rodinou v Maine.

Režisérovo prohlášení

Před deseti lety jsem objevil příběhy od Andre Dubuse. Jeho hlas byl tak jedinečný a přitom známý jako hlas vzdáleného leč velmi známého člověka. Po čase jsem ho poznal nejenom díky jeho práci, ale také osobně. Naposledy jsme spolu mluvili, v den kdy zemřel a já oslavil své narozeniny, v roce 1999. Když Andre začal v šedesátých letech vydávat své fikce, odmítl postmodernistický cynismus jeho současníků v zájmu realistické konfrontace nadčasových morálních problému. Jeho příběhy vycházejí ze střední třídy Nové Anglie. Autor objevuje provázanost, která buď posilní nebo poruší lidské vztahy. Způsob psaní je v podstatě vnitřní a osobní. Tobias Wolff řekl: "Je jedním z mála spisovatelů fikce, který dobře píše o lásce - ne o ztracené lásce, v onom sklíčeném nostalgickém duchu, ale o lásce před tím než je ztracená, lásce tak jak je prožitá, ať už byla v jakékoli formě."

Jeden z jeho příběhů inspiroval scénář tohoto filmu i když jsem si jist, že jeho další práce mne při psaní ovlivnily také. Příběh je především odrazem západního uvědomění, amerického uvědomění, to je asi více přesné. André řekl, že kdyby žil v Kanadě nebo Dánsku pravděpodobně by nenapsal o podstatě násilí v takové podobě jako je to v tomto příběhu. Před tím, než André zemřel, poslal mi pár nových příběhů - westernů. "Vždycky jsem chtěl napsat western - ale je to až nemožné," řekl. Postavy byly v požadovaném rouchu a na koni. Mohli, ale úplně stejně jet na humrovi v Rockland Harbor. André psal westerny už po několik let - ale stalo se, že se odehrávaly v oblasti Nové Anglie. André byl kinofil. Přál bych si, aby tu byl a mohl vidět tento film.
ToddField

Graham Leader
Graham Leader začínal jako umělecký šéf v 70 letech. Po setkání s režisérem Jimem Szalapskim v Paříži produkoval "Heartworn Highways" v 1976 - dokument o Nashvilleské hudbě. V 1990 produkoval "Shuttlecock" s Alanem Batesem a Lambertem Wilsonem. Film byl režírován pod vedením Andrew Piddingtona. Film otevíral Festival v San Sebastianu v roce 1991.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 6. 12. 2019 Svátek má Mikuláš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz