fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 20.8.2017 

Recenze

Zažili jsme ZROZENÍ planety opic, ÚSVIT planety opic a teď přichází VÁLKA o planetu opic.  
 
Toto volně parafrázované shrnutí se dozvíme hned na začátku filmu, přesto si neodpustím krátký popis událostí předchozích snímků.  
 
První díl nám představil hlavního hrdinu, šimpanze Caesara, který měl být živým důkazem o zásadním průlomu v léčbě Alzheimerovy choroby. Lék ALZ-113 se ale nakonec proměnil ve smrtící virus, který vyhubil 99% lidské populace a opice se díky němu staly inteligentnějšími.  
 
Mezi přeživšími z lidské rasy a geneticky změněnými opicemi se tedy začala řešit klíčová otázka. Konkrétně, zda je možné, aby tyto dva druhy žili v míru na stejné planetě. Alternativou byla logicky válka o přežití jediného vládnoucího druhu. Výsledek nám napoví tento film.  
 
Caesar je stále vůdcem opičího klanu a snaží se najít ideální místo, kde by mohly žít všechny opice v míru, daleko od nedůvěřivých lidí. Bohužel plukovník polovojenské frakce Alfa – Omega nevěří, že je něco takové možné, a je ochoten udělat vše, co uzná za nezbytné, aby se planeta Země nestala planetou opic.  
 
Začíná finální válka o přežití, která je ve svém vyznění méně akční než předchozí snímek. Spíše než o samotný boj jde o lásku, ztrátu, pomstu a odpuštění. To všechno jen umocňuje fakt, že se drama odehrává především mezi opicemi, protože lidé zde nedostávají příliš prostoru. Výjimkou je jen postava plukovníka (skvělý Woody Harrelson), která je katalyzátorem všech zásadních událostí. Snímek tak působí spíše jako komorní sevřené drama než válečný film.  
 
Musím také krátce vysmeknout poklonu za brilantní vizuální zpracování. Ano, už v předchozích dílech byla animace vynikající, ale tentokrát mi jednoduše vyrazila dech. Detaily, mimika, pohyby. To vše přestanete brzy vnímat, protože budete přemýšlet spíše nad motivacemi jednotlivých postav než nad jejich podobou.  
 
Osobně považuji třetí díl za rovnocenný prvnímu snímku a snad jedinou výtkou je trochu přestřelená stopáž. Pokud by se zkrátila cca o 20-30 minut, troufnu si říct, že bych musel jít s hodnocením ještě výš. I tak se jedná o více než důstojné završení výtečné trilogie.

moviefan, 9 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 3. 2019 Svátek má Ivona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz