fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

71% 535 hlasů
akční / sci-fi, USA, , 85 min., od 12 let
The War of the Worlds

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1953, Oskar, Vizuální efekty


Ukázka
02:18Klasický příběh invaze z vesmíru.
Mrazivá novela H.G.Wellse "Marťanská invaze na Zem" přichází v ještě strašidelnější adaptaci filmu z roku 1952, který se stal jedním z největších scifi filmů své doby.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Velmi impozantní klasika svého žánru. Na 50. léta snímek obsahuje naprosto brilantní speciální efekty, které si jako vzor ponechal Steven Spielberg pro svůj remake, který natočil v roce 2005. Technické triky jsou zkrátka velmi zdařilé, i když je místy znát, že jde o malé modely. Ale na svou dobu to zase až tak velký nedostatek rozhodně není. Z tohoto důvodu lze i odpustit podivné vyobrazení mimozemšťanů. Děj zachovává napětí a dobré tempo. Již od prvních minut příběh zaujme a dokáže udržet pozornost. Nějaké menší násilí vlivem tématu tady samozřejmě je, ale bez krvavých scén či přímo gore, takže jako sci-fi je zcela vhodný pro celou rodinu. Dalším plusem je, že je film barevný a je toho využito na maximum. Jedná se o jeden z nejlepších filmových sci-fi klasik. Příběh tímto je pro lidstvo pro poučení. Nikomu se nelíbí, když někdo někoho napadne a snaží se ho nemilosrdně vyhladit. Proč si to lidé po staletí navzájem dělají?
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Válka světů

obrazek
Tvorba jednoho ze zakladatelů vědecko-fantastického žánru, anglického autora H. G. Wellse, se vždy těšila zájmu filmařů. K jeho nejoblíbenějším knížkám patří Válka světů (1898), v níž popisuje napadení naší planety technologicky vyspělejší civilizací Marťanů. Čtyřicet let po prvním vydání knihy (30. října 1938) vzbudila mimořádnou pozornost rozhlasová adaptace Orsona Wellese, která svojí formou "živého vysílání" způsobila paniku po celých Spojených státech. Zatím jediný filmový přepis knihy vznikl v roce 1952 pod režijním vedením bývalého odborníka na zvláštní efekty a kameramana Byrona Haskina (1899 -1984) a v produkci maďarského emigranta George Pala (1908 -1980), který se proslavil jako průkopník na poli loutkového filmu a speciálních efektů.
obrazek
A právě filmové triky jsou přes technická omezení daná dobou vzniku nadprůměrné i po více než padesáti letech. Ve své době nesmírně populární snímek, v němž účinkují vesměs málo známí herci, je i po letech zručně natočenou spektakulární podívanou, která podstatným způsobem poznamenala vývoj sci-fi ve filmu. Jeden z nejpopulárnějších diváckých hitů posledního desetiletí Den nezávislosti (1996) je tímto dílem přímo inspirován. Wellsův román se ještě dočkal televizní adaptace (44-dílný seriál z let 1988-90) a možná se zanedlouho dočká nové velkorozpočtové verze. Společnost Paramount, která vlastní práva k Wellsově předloze, totiž před časem ohlásila projekt, na kterém má spolupracovat s produkční firmou známého herce Toma Cruise.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 17. 2. 2020 Svátek má Miloslava
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz