fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

69% 74 hlasů
6.9 10 74
drama / komedie, Francie/Itálie, , 106 min., od 15 let
Les Grandes manoeuvres / The Grand Maneuver / Grandi manovre / Summer Manoeuvres

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
03:05Gérard Philipe jako neodolatelný svůdce, kterého potká skutečná láska.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Na takovéto kostýmní snímky byli Francouzi vždy machři. Silný a pevný scénář, solidní výprava, romantická atmosféra, úžasná kamera a nestárnoucí příběh, který dokáže okouzlit i dnes. Zde je hlavně z historického hlediska poučné jak se muži ženám dvořili a jak ty na to reagovali. Dnes pro společnost velká neznámá. Mimo jiné ani tenkrát o drby a závist nebylo nouze. Gérard Philipe svoji roli sehrál s absolutním respektem k postavě a své době. Ale to samozřejmě platí i pro ostatní herce, neboť by jinak nevzniklo takovéto okouzlující dílo. Snímek má prostě svůj osobní půvab romantična, jaký by dnes těžko někdo takto s jemným komediálním nadhledem dokázal zachytit.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Velké manévry

Malé posádkové městečko je co chvíli vzrušeno vojenskou parádou. Znovu a znovu se ženy se zalíbením dívají na vojáky v pěkných uniformách. Jedním z nich je Armand de la Verne, sukničkářský poručík 33. regimentu dragounů, jenž se před odjezdem na velké manévry vsadí s přáteli, že se do určené lhůty stane milencem ženy, kterou mu určí náhoda. Los padne na rozvedenou Marii-Louisu, která se nedávno přistěhovala z Paříže. Poručíkovi se však přihodí pro něho nezvyklá věc - poprvé v životě se skutečně zamiluje. Krásná a elegantní žena mu ale dává najevo, že u ní nemá žádnou šanci uspět, a naopak se sbližuje s jiným důstojníkem. Celé město sleduje soutěžení obou soků. Když už se zdá, že přece jen bude mít Armand štěstí, dovídá se obletovaná žena o potupné sázce.


O tvůrci

René Clair
Žil v letech 1898 - 1981. René Clair nejprve projevoval literární ambice a byl příležitostným hercem. Zprvu natáčel avantgardní filmy (Paříž spí, 1923), později poetické a ironické komedie (Slaměný klobouk, 1927; Milión, 1931). Ve svých filmech spojoval literární tradici s filmovými postupy (Mlčeti zlato, 1947). Během 2. světové války působil v Hollywoodu (Krásná čarodějka, 1942). Po válce točil opět ve Francii, jeho filmy se vyznačovaly ironií a jejich hlavním tématem byla láska a lidské slabosti. Je autorem dvou románů a řady esejů a kritik.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 12. 12. 2018 Svátek má Simona
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz