fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

47% 573 hlasů
4.7 10 573
animovaný / dobrodružný / komedie / rodinný / romantický / sci-fi, USA, , 81 min.
Space Chimps
Kinopremiéra v ČR 28.8.2008 v SK 16.10.2008, DVD od 1.12.2008 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize zítra VOYO 09.10Ukázka
01:16"První člověk ve vesmíru byl Gagarin, šimpanz Ham je zatím poslední ...doufejme, že se vrátí!"
Když NASA, Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, naposledy stál před problémem, který byl nad jeho síly, povolal do služby Bruce Willise. Teď je ale problém tak nebezpečný, že úkol zvládne vyřešit jen opravdový hrdina. Do služby je tedy povolán vnuk prvního šimpanzího kosmonauta Ham Třetí, který by měl mít ty správné předpoklady k záchraně projektu. Jenže Ham je původem cirkusák, a tak o takovouhle slávu zrovna dvakrát nestojí. Přesto neochotně přijme úlohu neohroženého zachránce a společně s nebojácnou a temperamentní seržantkou Lunou a nevrlým a věčně podrážděným velitelem Titanem podstoupí vesmírně dobrodužný a nesmírně náročný výcvik, aby mohli najít sondu, která zmizela kdesi v intergalaktické červí díře. Ham se ale víc než o záchrannou misi zajímá o to, co všechno se dá vyvádět ve stavu beztíže, a tak zkouší různé skopičiny a psí kusy, a nějaké hrdinské činy mu jsou naprosto ukradené. To se ale změní ve chvíli, když kdesi uprostřed vesmíru narazí na dosud neznámou obydlenou planetku "za devatero horama", kterou si okamžitě zamilují. Její mírumilovní obyvatelé jsou ale tyranizováni zlým diktátorem Zartogem a vesmírní opičáci se rozhodnou, že své nové kamarády vymaní z nadvlády krutovládce. To největší dobrodružství na ně ale teprve čeká, opičí kosmonauti totiž musí vymyslet způsob, jak se vrátit zpět na Zem!
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Vážně trošku divný film. Ani nevím čím. Prostě mě ničím nezaujal a nudila jsem se u něj. Je animovaný a to já mám ráda, jenomže se tam v podstatě nic neděje. Ze začátku se film tváří celkem slibně, ale jakmile opičáci opravdu začínají uskutečńovat svůj sen se začínám já nudit.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Chtěli jste někdy dělat opičiny ve vesmíru, ale nevěděli, jak na to? Šimpanz Ham vám to ochotně předvede. A pokud jste dítě do 6 let, bude vás tenhle transgalaktický animovaný výlet bavit. V opačném případě si budete přát vystoupit hned po startu.    O tom, jak je těžké být vnukem národního hrdiny, by mohl mladý opičák Ham Třetí vyprávět. Byl to právě jeho dědeček Ham, který byl první opicí vyslanou do vesmíru a který se stal symbolem šimpanzího vítězství nad zemskou přitažlivostí. Kdepak by mladý, rozjívený cirkusák tušil, že jednoho dne půjde spolu s kapitánem Titánem a seržantkou Lunou ve stopách svého předka a přinachomýtne se k velikému dobrodružství, při kterém pomůže zachránit obyvatele vzdálené planety před krutovládou lorda Zorga.    Tak tu máme další animovaný dobrodružně/rodinný snímek. Kolikpak už jich bylo jen za letošek? Přináší snad „Vesmírní opičáci“, kromě atraktivního prostředí vesmírných letů a námětu opic letících ve službách NASA ke hvězdám, něc... Celá recenze
Tma, 3 z 10

O filmu Vesmírní opičáci

obrazek
Když se ztratí vesmírná sonda za pět miliard dolarů v intergalaktické díře, najme vesmírná agentura Hama Třetí - vnuka prvního šimpanze, který byl ve vesmíru, aby jim pomohl neovladatelnou loď vrátit zpět na Zemi. Ale Ham je volnomyšlenkářský cirkusový opičák, který raději žije svůj přízemní život bez jakýchkoliv ambicí pokračovat ve dědečkových slavných šlépějích. Nakonec se ale stane hrdinou proti své vůli a pozná, co je skutečná odvaha, když on a jeho vesmírní parťáci, statečná seržantka Luna a dokonalý velitel Titan riskují své životy, aby ochránili obyvatele vzdálené planety před krutým diktátorem.

Ham Třetí, vnuk prvního šimpanze ve vesmíru, se protlouká životem jako cvičená opice v druhořadém cirkusu, když přijde nabídka od kosmické agentury, která se neodmítá. Intergalaktická červí díra transportovala jejich průzkumnou sondu do nedosažitelných koutů vesmíru. Ham je najat - spíše ale jako lákadlo pro novináře, aby se připojil k speciálně vycvičenému týmu opičích astronautů, kteří mají za úkol zachránit ztracenou loď.

Jeho efektní akrobatické kousky a bezchybné pohyby ve vzduchu z něj dělají úspěšného letce, ale díky zesměšňujícím šaškovinám a ne vždy vtipnému humoru si z kolegů - astronautů profesionálů - rychle udělá spíše nepřátele. Ham tráví většinu času na palubě utahováním si z nafoukaného velitele Titana nebo flirtováním s okouzlující seržantkou Lunou. I přesto je pro misi nepostradatelný.

Když jejich loď ztroskotá na planetě Malgor, je Titan zajat zlým diktátorem Zartogem, který ovládá celý nekonečný vesmír a otročí obyvatele planety Malgor. Výměnou za pomoc najít cestu děsivým Údolím opravdu zlých věcí slíbí Ham a Luna místní zoufalé obyvatelce jménem Kilowatt, že osvobodí její lid.

Titan se má stát jednou ze soch v Zartogově rozrůstající se galerii, kterou tvoří nespolupracující poddaní, namočení v roztavené lávě a vystavení jako připomenutí Zartogovy všemohoucnosti. Ham a Luna Titana zachrání a podaří se jim získat zpět i ztracenou loď. Ham, který si vzpomene na slib, který dal Kilowatt, náhle stojí před rozhodnutím, jestli se vrátí domů nebo učiní velký hrdinský šimpanzí krok, aby dostál dědečkova odkazu.

obrazek
Ham - Skutečný vesmírný opičák 1957-1983

Vesmírní opičáci vtipně uctívají památku skutečnému šimpanzovi Hamovi, jednomu z prvních hrdinů amerického vesmírného programu. John Glenn opičího světa, Ham odstartoval z mysu Canaveral 31. ledna 1961 a za 16,5 minuty uletěl 155 mil. Poté bezpečně dopadl na hladiny Atlantiku. A jeho odměna? Lahodné jablko.

Hamova neuvěřitelná cesta začala u afrického kmenu Cameroon. Když mu byly tři roky, opustil nebojácný šimpanz rovníkovou džungli a odjel do hor v Novém Mexicu. S dalšími pěti pečlivě vybranými šimpanzy se zúčastnil tvrdé přípravy na vesmírný let. Jeho jméno je akronymem pro laboratoř, která ho připravila na historickou výpravu - Hollomanské vesmírné lékařské centrum umístěné na letecké základně Holloman.

Kvůli možným nebezpečím číhajícím ve vesmíru se NASA rozhodla, že do míst, kde člověk ještě nebyl, vyšle nejdřív šimpanze. Ham a jeho kolegové byli pro tuto mimořádnou misi vybráni proto, že složení šimpanzího těla a jejich vysoká inteligence jsou podobné lidem. Test měl ověřit bezpečnost kosmické kabiny, systémy zabezpečení a možnost hýbat pákami během přistání, stavu beztíže a znovunalodění.

Trénink uchazečů byl tvrdý. Tým 20 specializovaných lékařů a odborníků na zvířata dohlížel na Hama a jeho kolegy, když se učili ovládat řídící panel lodi Mercury- Redstone. Cílem bylo naučit je hýbat pravou rukou pákou, když začne svítit bílé světlo a levou pákou, když svítí modré světlo. Když operaci provedli správně, dostali za odměnu kousek banánu.

Po ukončení tréninku byli šimpanzi převezeni na mys Canaveral na Floridě. Malí primáti a jiná zvířata byla do vesmíru už dříve vyslána, ale tvor ve skafandru dosud nebyl nikdy víc než jen pasažér.

Pro úvodní let mohl být vybrán jen jeden šimpanz. Hamovi ještě nebyly ani čtyři roky, když získal nejdůležitější práci svého života. Ham byl bystrý, milý šimpanz s veselou povahou a proto byl ta nejlepší volba.

obrazek
Když nastal den D, start a vstup do vesmíru proběhl hladce, ale palivo se spalovalo rychleji, než se předpokládalo, Ham měl původně letět o 100 mil dále. Jelikož loď Mercury-Redstone letěla příliš rychle a příliš vysoko, došlo jí palivo po pouhých dvou minutách.

I přes vysokou rychlost a nepříjemný tlak zůstal Ham v klidu a všechny úkoly zvládl na jedničku. Jen pohyby pákou byly nepatrně pomalejší než při tréninku. Tlak v kabině částečně klesl, ale skafandr ho ochránil před jakýmkoliv zraněním. Během letu zažil 7 minut ve stavu beztíže, také bez jakýchkoliv následků.

Po patnácti minutách letu přistála kabina i s Hamem v Atlantiku. Loď se kvůli nárazu potopila, ale Ham byl z vody včas vytažen a odvezen připravenou lodí. Jeho jediným zraněním byla modřina na nose.

Po návratu prošel důkladným vyšetřením, kromě únavy byl naprosto zdravý. V očividně dobré náladě pózoval s námořníky ze záchranářské lodi a následně si vychutnal své jablko.

Ham se stal mezinárodní hvězdou, obdržel největší vyznamenání dnešní popkulturní doby - objevil se na titulní stránce časopisu Life. Informace získané během Hamova letu zužitkoval pouhé 4 měsíce po jeho výpravě astronaut Alan Shepard, když podnikl tu samou vesmírnou cestu. Po splnění mise žil Ham 17 let v Národním ZOO ve Washingtonu, DC. Byl mimořádně populární u návštěvníků, o poznání méně u svých kolegů šimpanzů. Podobně jako mnohé lidské superstar i Ham měl problémy se svým soukromým životem. Později byl převezen do ZOO v Severní Karolíně, kde našel svoji šimpanzí lásku, se kterou strávil zbytek života.

Ham zemřel přirozenou smrtí 19. ledna 1983. Bylo mu 27 let. Je pohřben na trávníku před Mezinárodní vesmírnou síní slávy v Alamogordu, ve státě Nové Mexico.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 16. 10. 2019 Svátek má Havel
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz