fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

68% 20 hlasů
6.8 10 20
film / dobrodružný, Československo, , 100 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Do česko-německého pohraničí přijíždí skupina brigádníků na geologický průzkum. Ne všichni lidé však mají čisté úmysly i minulost, a tak skupinu geologů ohrožují diverzanti, kteří chtějí vyhodit do vzduchu opuštěný důl a uniknout přes hranici...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Celou dobu jsem si říkala, jestli by ten film mohl být ještě naivnější. Závěrečná přestřelka mě přesvědčila o tom, že nemohl. Smutné je, že ani Miličova kamera nebyla nijak mimořádná.
Všechny komentáře k filmu 2+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Větrná hora

Dobrodružný,černobílý film z roku 1955.Do poválečného pohraničí přijíždí skupina brigádníků na geologický průzkum.Tento příběh nás zavádí do hor k práci geologické skupiny, která provádí na "Větrné hoře" a v pohraničním pásmu výzkumné práce, a je prvním poválečným pokusem o zfilmování dobrodružného žánru. Autobusem přijíždí nová kuchařka a její mladá pomocnice-praktikantka, a různé velmi zajímavé existence. Poté, co do dorazí na ubytovnu geologického průzkumu, zjistí, že zmizel jeden ze 12-ti nových pracovníků Pecián. Místní závodní inženýr nahlásil jeho zmizení i pohraniční stráži, ovšem za pár dní přijde od údajně zmizelého Peciána dopis, ve kterém píše, že se s prací rozmyslel, a vrátil se proto do Prahy. Ukáže se ale, že tento dopis Pecián nepsal. V tomto mezidobí tři mladí brigádníci: Tonda, Ctirad a Vojta náhodou najdou na Větrné hoře zamaskovaný vchod do staré šachty, o které nikdo údajně neví, ani kde přesně leží, protože za války se všechny plány ztratily. Mladíci sejdou do podzemí, kde najdou nejen čerstvé vrty ve stěně, a výbušniny, které se den před tím ztratily ze skladu, ale i mrtvého Peciána.Vojta zůstává u šachty na hlídce, zatímco Tonda se Ctiradem pospíchají na Jestřábí hnízdo.Tady zastihnou starého hlídače Jonáše, kterého informují o nálezu, a ten se ihned vydá za pohraničníky.Tonda zůstane jako hlídka, a Ctirad se vrací pro Vojtu. U šachty jsou však zákeřně přepadeni skladníkem, šoférem autobusu, a dvěma německými diverzanty, kteří je zavlečou do šachty. Skladník připraví vybušniny k odpálení a odcházejí. Svázané kluky ponechávají svému osudu.


Podobné filmy

Potomci lidí
(Childern of Men) Poslední živý ať zhasne světlo. Britsko-americký film s Clivem Owenem v ...
dnes 22.20
NAHRAT
ZDARMA
ČT2
Hellboy
Dvoumetrové rudé monstrum obrovské síly Hellboy mělo být poslem zkázy světa. Jenže se naop...
dnes 23.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Inspektor Gadget
(Inspector Gadget) Když se Matthew Broderick stal kybernetickým policejním inspektorem, by...
zítra 05.50
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 21. 4. 2018 Svátek má Alexandra
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz