fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    Podobné filmy    

72% 18 hlasů
7.2 10 18
film / dobrodružný, Československo, , 100 min.

Režie:
Herci: , , , , , více...

Do česko-německého pohraničí přijíždí skupina brigádníků na geologický průzkum. Ne všichni lidé však mají čisté úmysly i minulost, a tak skupinu geologů ohrožují diverzanti, kteří chtějí vyhodit do vzduchu opuštěný důl a uniknout přes hranici...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu V Československu a v 50.letech dobrodružný film? Ale ano,i to bylo možné a jak jinak než z pohraničí se západním Německem. Příběh je zasazený na dobu po válce, takže záporáci jsou jasní. Diverzanti a utajený nacista. Dobrý scénář Miloše Velínského a dobrá režie Jiřího Sequense je základem snímku na který se dá dívat i dnes. Příběh je samozřejmě poplatný době, ale při troše fantazie a podstatě věci nakonec proč ne? Diverzanti s úmyslem přejít hranici se vetřou do skupinky brigádníků, kteří jedou právě do česko-německého pohraničí, kde samozřejmě vše nepůjde podle plánu. Zápletka vcelku zajímavá. Vlastně je to takový, jak bych to podivně nazval, východní western, poněvadž westernové motivy tu jsou naprosto do očí bijící. Nakonec jednotka pohraničníků jedoucích na koních jako příklad může postačit. Rodokapsy byli stále žádané, tak proč to nezkusit v takovém to stylu. Jako každé dílo z temných padesátek je i toto velice diskutabilní. Agitační věci tu samozřejmě nechybí, ale s ohledem ke své době vzniku je snímek na svůj žánr natočen vcelku dobře.
+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Větrná hora

Dobrodružný,černobílý film z roku 1955.Do poválečného pohraničí přijíždí skupina brigádníků na geologický průzkum.Tento příběh nás zavádí do hor k práci geologické skupiny, která provádí na "Větrné hoře" a v pohraničním pásmu výzkumné práce, a je prvním poválečným pokusem o zfilmování dobrodružného žánru. Autobusem přijíždí nová kuchařka a její mladá pomocnice-praktikantka, a různé velmi zajímavé existence. Poté, co do dorazí na ubytovnu geologického průzkumu, zjistí, že zmizel jeden ze 12-ti nových pracovníků Pecián. Místní závodní inženýr nahlásil jeho zmizení i pohraniční stráži, ovšem za pár dní přijde od údajně zmizelého Peciána dopis, ve kterém píše, že se s prací rozmyslel, a vrátil se proto do Prahy. Ukáže se ale, že tento dopis Pecián nepsal. V tomto mezidobí tři mladí brigádníci: Tonda, Ctirad a Vojta náhodou najdou na Větrné hoře zamaskovaný vchod do staré šachty, o které nikdo údajně neví, ani kde přesně leží, protože za války se všechny plány ztratily. Mladíci sejdou do podzemí, kde najdou nejen čerstvé vrty ve stěně, a výbušniny, které se den před tím ztratily ze skladu, ale i mrtvého Peciána.Vojta zůstává u šachty na hlídce, zatímco Tonda se Ctiradem pospíchají na Jestřábí hnízdo.Tady zastihnou starého hlídače Jonáše, kterého informují o nálezu, a ten se ihned vydá za pohraničníky.Tonda zůstane jako hlídka, a Ctirad se vrací pro Vojtu. U šachty jsou však zákeřně přepadeni skladníkem, šoférem autobusu, a dvěma německými diverzanty, kteří je zavlečou do šachty. Skladník připraví vybušniny k odpálení a odcházejí. Svázané kluky ponechávají svému osudu.


Podobné filmy

Poslední templář (1/2)
Dvoudílný televizní film o dobrodružné cestě za pokladem templářů a odhalením šokujícího t...
dnes 20.00
Nova Cinema
Poslední templář (2/2)
Dvoudílný televizní film o dobrodružné cestě za pokladem templářů a odhalením šokujícího t...
dnes 21.45
Nova Cinema
Válka světů
(War of the Worlds) Na planetu Zemi se řítí nebezpečí nepředstavitelného rozsahu. Má podob...
zítra 22.40
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Úterý 24. 5. 2016 Svátek má Jana
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz