Vlk


fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

64% 1064 hlasů
6.4 10 1064
film / thriller, drama, hororový, USA, , 125 min.
Wolf
DVD od 1.12.2002

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:01Je to člověk? Je to vlk? Je to Jack!!!
Redaktor newyorského nakladatelství Will Randall je jedné noci na opuštěné silnici pokousán vlkem. Zpočátku se zdá, že se zranění obejde bez následků, ale Will si brzy uvědomí, že se v jeho těle děje cosi podivného. Cítí se neobyčejně svěží, až nepřirozeně se mu zbystřil sluch a čich. Vlk mu předal své schopnosti a co víc, i svou povahu. Will je náhle rozhodnější, tvrdší, agresivnější. Jen díky tomu dokáže vzdorovat situaci, v níž se ocitl. Jeho šéf se chce schopného a inteligentního redaktora zbavit, nejlepší přítel mu svedl manželku... "Starý" Will by se před ranami osudu pasivně sklonil, "nový" Will se rozhodne situace razantně řešit a postavit se na odpor. Jeho dny jsou vyplněny osnováním plánů, jak si udržet práci, a rodícím se milostným vztahem k šéfově krásné dceři Lauře. Noci jsou zahaleny tajemstvím. Will se probouzí zkrvavený a ve svých kapsách nachází důkazy hrůzné skutečnosti, že jeho život po setmění ovládá vlčí vášeň...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Skvělý zvířecí Nicholson a neskutečně hot Michelle Pfeiffer. Tím asi končí výrazné klady. Jinak průměrný film na nudný večer, 3 hvězdy.
Všechny komentáře k filmu 19+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vlk

<>Obrázek nenalezen<> Vlkodlaka či také Lykantropa lze najít nejen v literatuře starověkého Řecka a příbězích amerických indiánů, ale také v lidových bájích slovanských národů od Balkánu, přes Rusko až k nám. Nejslavnější film s vlkodlakem je z roku 1941 a jmenuje se The Wolf Man. Herec Lon Chaney Jr. tu vytvořil ctihodného občana bojujícího s vlčí kletbou, pojatou téměř jako nevyléčitelnou nemoc. Podobné pojetí má i film Mikea Nicholse. Jeho hrdinou je Will Randall, stárnoucí, životem unavený šéfredaktor předního newyorského nakladatelství, který je při návratu ze služební cesty pokousán vlkem.
obrazek
Krátce nato na sobě začne pozorovat první podivné změny. Vrátí se mu ztracená životní energie, vypadá mladší, zostří se mu smysly, získá ztracený apetit, mimo jiné i na svou stárnoucí manželku. Najde v sobě odvahu k boji s "vlčím" světem newyorských vydavatelů, poté co se jej majitel firmy Raymond Alden pokusí vyřadit ze hry, je neodolatelně přitahován krásnou Laurou, Aldenovou dcerou. S její pomocí a kouzelným amuletem od Aleziase, starého odborníka na vlkodlaky, má šanci zvířecí proměnu zvrátit. Ve finále se však musí rozhodnou mezi zachováním lidské podoby a záchranou milované ženy.


O filmu

obrazek
Komorní horror vznikl v roce 1994 a to na popud Jacka Nicholsona (Čarodějky z Eastwicku, Batman, Pár spávných chlapů), který je hlavní devizou filmu. Chtěl si zahrát v nějakém klasickém horroru a proto pobídl svého přítele Jima Harrisona k napsání scénáře. Za roli dostal Nicholson 10 milionů dolarů, tedy celou jednu čtvrtinu rozpočtu, ale náleží mu právem. Zejména v první polovině filmu podává mimořádný výkon, když pouhou mimikou mistrovsky rozehrává zmatek, nedůvěru, strach, zoufalství i přesvědčivou proměnu v divoké zvíře téměř bez pomoci maskérů.
obrazek
Režisérem filmu je Mike Nichols, proslavený především Absolventem za nějž dostal před sedmadvaceti lety Oscara a Podnikavou dívkou, nominovanou před šesti lety. Ten se na jedné straně snažil zachovat tradiční žánrové postupy, na straně druhé se pokoušel o nový přístup k motivu i stylu filmového vyprávění. Pokusil se najít střední cestu mezi realismem a metaforou, mezi psychologickou studií a jarmareční vyprávěnkou. Co nejdéle se snaží udržet téměř komorní ráz příběhu a zůstat tak blízko realitě jak jen to jde. Vedle Jacka Nicholsona v roli Willa Randalla se v hlavních rolích představí Michelle Pfeiffer (Čarodějky z Eastwicku, Frankie a Johnny, Batmanův návrat) jako Laura Alden a James Spader (Sex, lži a video, Hvězdná brána) coby slizký padouch Stewart Swinton. Není bez zajímavosti, že po katastrofálním výsledku zkušební projekce v Dallasu si producenti vynutili řadu změn, zejména v poslední třetině filmu.

Podobné filmy

Bláznivá, zatracená láska
(Crazy, Stupid, Love) Steve Carell prožívá nejhorší dny svého života - jeho žena Julianne ...
dnes 15.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Bitva o Midway
(Midway) Bitva, která rozhodla o 2. světové válce v Tichomoří. Americký válečný velkofilm ...
dnes 17.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Firewall
Harrison Ford má problém. Ze strany všehoschopných lupičů mu hrozí vyvraždění rodiny, a ta...
dnes 22.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 19. 4. 2018 Svátek má Rostislav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz