fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Fotky    

66% 5 hlasů
6.6 10 5
dobrodružný, Česká republika, , 219 min., minisérie

Režie:
Herci: , , , , , více...

Jiří Bartoška v roli muže, kterému tsunami proměnila luxusní dovolenou v horor.
Scénář třídílného televizního filmu scenáristy Josefa Klímy a režiséra Jiřího Svobody je pozoruhodný svou tématikou, žánrem i způsobem filmového vyprávění. Napínavý, téměř detektivní příběh ze současnosti s prvky thrilleru je fabulován na pozadí skutečných událostí přírodní katastrofy na březích Indického oceánu v závěru roku 2004, kdy ničivá vlna tsunami zasáhla do života statisíců lidí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tak tohle se mi líbilo... Sice, kdyby se to furt naopakovalo zabralo by to jeden večer, ale mělo to něco do sebe. Český hvězdy se ukázali v dobrým světle a celkem to mělo i pointu a šmrnc. Prostě I Love czech films.... :thumbsup:
+ Napiš komentář k filmu a získej DVDPopis filmu Vlna

obrazek

Letadlo přiváží z Thajska do Prahy těžce poraněného pacienta, který přežil tsunami. Muž má u sebe doklady na jméno Robert Kraus, trpí ale částečnou ztrátou paměti a tak když se v nemocnici objeví Marcela Krausová, jeho dcera, nepoznává ji. Vybavují se mu vzpomínky jiného muže. Je to Adam Klein, podnikatel, který odjel se svou mladinkou manželkou Veronikou na luxusní dovolenou, aby v exotickém Thajsku spolu strávili bezstarostné vánoce a konec roku 2004. Adam byl šťastný, když se tam po třiceti letech setkal s Robertem Krausem, se svým kamarádem z mládí, který v sedmdesátých letech emigroval ze socialistického Československa. Muži ve druhém poločase svých životů se nevyhnuli vzpomínkám, konfrontaci s dávnými ideály, ale ani úvahám o své budoucnosti.
obrazek
Adam dokonce Robertovi trochu záviděl štěstí svobodného života v hipísácké kolonii. Úplný opak života Adama, podnikatele s nespolehlivým tchánem za zády. Právě tchánovy finanční problémy byly častým důvodem konfliktů v jinak harmonickém manželství s Veronikou. Navíc si tady v Thajsku nemohl nevšimnout tajemného mladíka Marka, který se až podezřele často objevoval v blízkosti jeho mladé ženy. Po jednom bláznivém mejdanu v hipísácké kolonii se dozvěděl pravý důvod Markovy přítomnosti, a to byl impuls k dramatické roztržce s Veronikou. Byla to náhoda nebo osud, že se zraněný Adam a jeho zachránce Robert ocitli v jedné loďce na hladině oceánu právě 26. prosince 2004 ve chvíli, kdy k nim dorazila ničivá vlna tsunami? Když se z mnoha střípků vzpomínek pacienta konečně složí celá mozaika vzrušujícího příběhu, dojde mu, že by prozatím neměl nikdo vědět, kým opravdu je. Nemůže nic prozradit dokonce ani sympatické Marcele, která je šťastná, že se konečně setkala se svým otcem.


Druhá část napínavého příběhu scenáristy Josefa Klímy a režiséra Jiřího Svobody pokračuje stejně dramaticky, jako začala jeho první část. Adam Klein, muž, který se 26. prosince 2004 shodou náhod ocitl na hladině Indického oceánu a jako zázrakem přežil katastrofu tsunami, se rozhodl na nějaký čas zapřít svou vlastní identitu a vydává se za svého přítele Roberta Krause. A tak si Marcela Krausová, mladá novinářka, odváží z nemocnice do svého bytu muže, o němž je přesvědčená, že je to její otec.
obrazek
Pochybnosti policisty Válka považuje za směšné projevy žárlivosti svého bývalého přítele. Adam začne tajně pátrat po podezřelých vztazích svého bývalého tchána Přemysla Berana k doktorovi práv Stehlíkovi. Postupně odhaluje nebezpečné souvislosti, z nichž pochopí, že mu jde o krk. Zoufale se snaží utajit svou totožnost, je to ale stále těžší. Náhodně se potká se svou bývalou manželkou, která ale naštěstí zatím neví, že je mezi pohřešovanými oběťmi tsunami. Navíc se jako z onoho světa nečekaně vynoří muž, kterého poznal v Thajsku. Nejnepříjemnějším překvapením je pak pro Adama návštěva z Austrálie, svérázná a strhující Ann Doubravová. A také Marcela zjišťuje, že její otec není tím idylickým tatínkem, kterého si vysnila. Je ráda, že ji bývalý přítel, policista Válek, neopustil. Bude ho určitě ještě potřebovat.


obrazek
Adam Klein, muž, který se 26. prosince 2004 shodou náhod ocitl na hladině Indického oceánu a jako zázrakem přežil katastrofu tsunami, ještě nepřiznal svou vlastní identitu a vydává se za svého přítele Roberta Krause. Ale i jeho minulost není bezproblémová. Události posledních týdnů a měsíců převrátily Adamův život naruby. Z úspěšného podnikatele se stal zoufalý štvanec. Jeho malá lež je nicotná ve srovnání s podvody a zločiny, které postupně rozkrývá. Výčitky svědomí má snad jen vůči Marcele. Neví, že šikovná novinářka postupně zjišťuje pravdu o svém otci Krausovi i o svém dočasném podnájemníkovi Kleinovi.
obrazek
Spolu s Válkem tajně sledují jeho tchána Berana, na kterého nelítostně tlačí advokát Stehlík a díky němu se dostávají dál, k dalším aktérům odporného kšeftu. Jsou v patách i Kleinovi, který dostal geniální nápad, jak vyřešit svou prekérní situaci. Adam nic netuší a tak je zaskočen, když se na místě akce, kterou vymyslel, ve své bývalé vile, nečekaně objeví zásahová jednotka policie. Ta největší překvapení ho ale čekají až nakonec. Závěr napínavého příběhu scenáristy Josefa Klímy a režiséra Jiřího Svobody je stvrzením pověsti obou tvůrců. Osudy hrdinů se završí tak, jak by tomu bylo i v reálném životě. Happy endy sluší jenom pohádkám.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 22. 10. 2019 Svátek má Sabina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz