fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 81 hlasů
6.5 10 81
film / komedie, romantický, Česká republika, , 112 min.
DVD od 9.9.2015 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


UkázkaČeský film o lásce, touze a smrti podle stejnojmenné knihy Michala Viewegha.
Mladý učitel Oskar je na tom finančně dost bídně, a tak přímo skočí po nabídce milionáře Krále, aby soukromě doučoval jeho dceru. Oskar si myslí, že jeho žákyní bude neohrabaná dívenka, ale hned po prvním setkání sotva lapá po dechu. Beata je totiž krásná dvacetiletá dívka, která má potíže se světem a také sama se sebou. Život vyrovnaného učitele se mění v milostné šílenství, uragán vášní a zběsilé kličkování mezi milenkou, manželkou a devítiletou dcerou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Parádní klasika, aneb Lolita po česku.Zajímavé, vtipné, charakterně zahrané a zatraceně sexy přitažlivé. Jedna z nej rolí madam Geislerové.
Všechny komentáře k filmu 10+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Výchova dívek v Čechách

Román Výchova dívek v Čechách je vlastně prvním porevolučním (a po revoluci i napsaným) původním českým literárním bestsellerem. V jejím textu se umně slučuje humor, politika, sex, autorská sebereflexe i existenciální metafyzika. Vypráví příběh českého učitele, začínajícího spisovatele, který dostane od místního zbohatlíka nabídku, které těžko dokáže odolat: za peníze, několikanásobně převyšující jeho měsíční plat, má v kurzu tvůrčího psaní doučovat milionářovu dceru (Anna Geislerová), která s ním zpočátku naprosto odmítá komunikovat. Do tvrdohlavé dívky se posléze zamiluje, ale nedokáže kvůli ní opustit svou ženu a dceru a je tedy sám opuštěn, aby už jen zpovzdálí sledoval svou vyprahlou lásku, jak se řítí k neodvratnému konci. Že při tomto procesu musí zákonitě dojít ke zjednodušování je nasnadě: proto ve filmu Petra Kolihy nehledejme pouhou barvotiskovou ilustraci populární knihy, ale spíše její filmařské domýšlení.


O filmu

obrazek
Rozporuplnost současného života v české kotlině zdokumentoval Michal Viewegh v prvním porevolučním (a po revoluci i napsaným) původním českém bestselleru. I když Vieweghovu svéráznou mozaiku humoru, politiky, sexu, autorské sebereflexe i existenciální metafyziky nebylo snadné převést na filmové plátno, scenáristovi Václavu Šaškovi a režiséru Petru Kolihovi se podařilo vytvořit dílko, které si získalo ohlas u filmových fanoušků. Velký podíl na úspěchu filmu měly bezesporu i výkony hlavních představitelů - českého učitele, začínajícího spisovatele (Ondřej Pavelka), který se nechá najmout místním zbohatlíkem (Milan Lasica) na kurs tvůrčího psaní pro psychicky labilní dceru (Anna Geislerová).
obrazek
A tak můžeme zvědavě nahlédnout do prostředí českého školství, ale též milionářské poněkud mafiánské smetánky a nechat se unášet love-story mezi učitelem a žákyní - nakolik jsou to city opravdové a nakolik jen jakási podivná hra, nechť posoudí diváci sami.

Podobné filmy

Profesor v ringu
(Here Comes the Boom) Bývalý univerzitní zápasník Scott Voss si splnil svůj sen a stal se ...
dnes 14.20
Nova Cinema
Půl domu bez ženicha
Podnikavý otec Vladimír Menšík vystavěl pro své dcery královskou rodinnou vilu. Sousedé zá...
dnes 16.35
Nova Cinema
Hlava 22
(Catch - 22) Dokud nebudeš ležet bradou vzhůru, musíš bojovat! Americká satira na válku po...
zítra 00.03
ČT2
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Pondělí 24. 10. 2016 Svátek má Nina
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz