fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 81 hlasů
6.5 10 81
film / komedie, romantický, Česká republika, , 112 min.
DVD od 9.9.2015 Magicbox

Režie:
Herci: , , , , , více...


UkázkaČeský film o lásce, touze a smrti podle stejnojmenné knihy Michala Viewegha.
Mladý učitel Oskar je na tom finančně dost bídně, a tak přímo skočí po nabídce milionáře Krále, aby soukromě doučoval jeho dceru. Oskar si myslí, že jeho žákyní bude neohrabaná dívenka, ale hned po prvním setkání sotva lapá po dechu. Beata je totiž krásná dvacetiletá dívka, která má potíže se světem a také sama se sebou. Život vyrovnaného učitele se mění v milostné šílenství, uragán vášní a zběsilé kličkování mezi milenkou, manželkou a devítiletou dcerou.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nic viac nez priemerny film, v ktorom sa prilis vela tliacha o medziludskych vztahoch. 50 %
Všechny komentáře k filmu 9+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Výchova dívek v Čechách

Román Výchova dívek v Čechách je vlastně prvním porevolučním (a po revoluci i napsaným) původním českým literárním bestsellerem. V jejím textu se umně slučuje humor, politika, sex, autorská sebereflexe i existenciální metafyzika. Vypráví příběh českého učitele, začínajícího spisovatele, který dostane od místního zbohatlíka nabídku, které těžko dokáže odolat: za peníze, několikanásobně převyšující jeho měsíční plat, má v kurzu tvůrčího psaní doučovat milionářovu dceru (Anna Geislerová), která s ním zpočátku naprosto odmítá komunikovat. Do tvrdohlavé dívky se posléze zamiluje, ale nedokáže kvůli ní opustit svou ženu a dceru a je tedy sám opuštěn, aby už jen zpovzdálí sledoval svou vyprahlou lásku, jak se řítí k neodvratnému konci. Že při tomto procesu musí zákonitě dojít ke zjednodušování je nasnadě: proto ve filmu Petra Kolihy nehledejme pouhou barvotiskovou ilustraci populární knihy, ale spíše její filmařské domýšlení.


O filmu

obrazek
Rozporuplnost současného života v české kotlině zdokumentoval Michal Viewegh v prvním porevolučním (a po revoluci i napsaným) původním českém bestselleru. I když Vieweghovu svéráznou mozaiku humoru, politiky, sexu, autorské sebereflexe i existenciální metafyziky nebylo snadné převést na filmové plátno, scenáristovi Václavu Šaškovi a režiséru Petru Kolihovi se podařilo vytvořit dílko, které si získalo ohlas u filmových fanoušků. Velký podíl na úspěchu filmu měly bezesporu i výkony hlavních představitelů - českého učitele, začínajícího spisovatele (Ondřej Pavelka), který se nechá najmout místním zbohatlíkem (Milan Lasica) na kurs tvůrčího psaní pro psychicky labilní dceru (Anna Geislerová).
obrazek
A tak můžeme zvědavě nahlédnout do prostředí českého školství, ale též milionářské poněkud mafiánské smetánky a nechat se unášet love-story mezi učitelem a žákyní - nakolik jsou to city opravdové a nakolik jen jakási podivná hra, nechť posoudí diváci sami.

Podobné filmy

Mistři
Groteskní obraz naší současnosti, našich mýtů a rituálů, odehrávající se na pozadí právě p...
dnes 22.15
ČT2
Stvoření světa
Jak to bylo na počátku světa? Pánbůh si povolal na pomoc anděly a ďáblíka a začal tvořit. ...
zítra 02.15
Prima
Pan účetní jde do ráje
(Fantozzi in paradiso) Fantozzi a jeho bývalý spolupracovník se účastní pohřbu bývalého ko...
zítra 16.00
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Čtvrtek 29. 9. 2016 Svátek má Michal
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz