fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

74% 1431 hlasů
7.4 10 1431
akční / drama / thriller, USA, , 120 min., od 12 let
The Negotiator / Verhandlungssache
Kinopremiéra v ČR 26.11.1998, DVD od 7.10.1999 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:32Napínavý příběh předního policejního vyjednavače, který se nečekaně ocitne na druhé straně barikády.
Příběh profesionálního vyjednávače s únosci Dannyho Romana, který je falešně obviněn policií. V průběhu soudního jednání vezme Roman jako rukojmí muže, který ho obvinil a část jeho podřízených. Zatímco se rozbíhá mediální kampaň na jeho zadržení, bere si na pomoc dalšího renomovaného vyjednavače, který poté co uvěří v Romanovu nevinu se stává jeho pomocníkem v cestě za spravedlností.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nevyzpytatelný thriller s policejním vyjednavačem, který hraje vabank, aby se očistil od křivého obvinění. Přestože oba už podali více strhující výkony, vidět proti sobě stát Kevina Spaceyho a Samuela L. Jacksona je zážitek. O to větší, že scénář je skoro bez chyby a film dokáže strhnout takovým způsobem, že nevíte, kam se ty bezmála dvě a půl hodiny poděly.
Všechny komentáře k filmu 28+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Vyjednavač

obrazek
Jmenuje se Danny Roman a v chicagském policejním sboru patří k nejúspěšnějším. Jenže pak se mu parťák svěří, že podle jeho informátora došlo ke zpronevěře policejního fondu a vzápětí je zavražděn. Krátce na to vniknou do Dannyho bytu jednotka IAD pod vedením inspektora Niebauma a objeví tu podstrčené účty ze zpronevěřeného fondu a také důkazy o tom, že zastřelil svého parťáka. Od dosud úspěšného muže se všichni odvrátí a někdo celou věc prozradí tisku, pro který je to zpráva na titulní stranu. Zoufalý muž se zabarikáduje v Niebaumanově kanceláři a drží tu jako rukojmí Niebauma, jeho asistentku Maggii, práskače Rudyho a velitele Frosta. Odmítá je propustit, dokud nebudou odhaleni skuteční pachatelé.
<>Obrázek nenalezen<> Budova je uzavřena a do akce je povolána speciální jednotka, ve které Danny sám ještě před nedávnem sloužil. Ten s nimi odmítne jednat a vyžádá si nestranného vyjednávače Chrise Sabiana z jiného okrsku. Zatímco se policie domlouvá o postupu, učiní zkušený Danny všechna opatření, aby nemohl být napaden. Od Nata ví, že Niebaum je do případu zapleten, ten však mlčí. Chris se vydá za Dannym do kanceláře, ta je však vzápětí přepadena. Danny se sice ubrání a zajme dokonce dva příslušníky zásahové jednotky jako další rukojmí, dostane se však přitom na mušku ukrytého odstřelovače. Ten však nedokáže na bývalého kolegu vystřelit a drama pokračuje. Danny se neozbrojený objeví v rozbitém okně, aby promluvil k novinářům, ví, že před kamerami se ho policisté netroufnou zastřelit.
obrazek
Rozzlobený pak odvleče jednoho ze zajatých policistů do vedlejší místnosti. Ozve se výstřel a všichni se domnívají, že Danny zabil rukojmí. Maggie přizná, že v počítači jsou soubory s usvědčujícími důkazy, jenže Chris dal vypnout proud. Danny se s ním domluví na podmínkách a propustí Frosta. Chris nechá zapnout proud a zkušený hacker Rudy hledá s pomocí Maggie v počítači potřebné soubory. Niebaum začne mluvit, ale v tom dojde k dalšímu přepadení, při kterém je Niebaum policisty zabit. Případ převezme FBI a dá Dannymu pět minut na to, aby se vzdal. Vyhozený Chris, který pochopil, že Danny skutečně jedná v sebeobraně, pronikne do budovy a spojí se s Dannym. Krátce na to FBI zaútočí.


O natáčení

obrazek
F.GARY GRAY, který přilákal kritickou i diváckou pozornost svým dramatickým akčním thrillerem "Set it Off", režíruje "Vyjednavače", k němuž scénář napsal JAMES DeMONACO a KEVIN FOX. ARNON MILCHAN a DAVID HOBERMAN jsou producenty a a DAVID NICKSAY, ROBERT STONE a WEBSTER STONE jsou výkonnými producenty. "Vyjednavač" bude po celém světě distribuovat firma Warner Bros.

Ve filmu také hrají DAVID MORSE ("The Getaway", "The Crossing Guard") roli Velitele Becka. RON RIFKIN ("L.A.Confidential", "JFK") roli velitele Frosta. REGINA TAYLOROVá ("Courage Under Fire", "Clockers") roli Karen Romanové. JOHN SPENCER ("Copland", "Skála") roli šéfa All Travise. a zemřelý J.T. WALSH ("Sling Blade", "Breakdown") roli inspektora Niebauma.

V tomto produkčním týmu stál za kamerou nositel Oskara RUSSELL CARPENTER ("Titanic", "Pravdivé lži"). Výtvarníkem byl HOLGER GROSS ("Broken Arrow", "Universal Soldier"). Střih CHRISTIAN ADAM WAGNER ("Face/Off", "True Romance") a skladatel GRAEME REVELL ("Vrána", "Dead Calm").


obrazek
Uvedení filmu "Vyjednávač" na plátno byla vítaná práce pro producenta Davida Hobermana od prvního okamžiku, kdy mu tento nápad vnuknuli výkonní producenti Robert Stone a Webster Stone, dva bratři, kteří vyhledávají skutečné příběhy, které jsou vhodné ke knižnímu zpracování, k natočení filmů a televizních programů.
"Jejich nápad je založen na skutečné události, která se přihodila v St. Louis", říká Hoberman. Nejlepší vyjednavač rukojmích v St. Louis byl neprávem obviněn lidmi z policejního oddělení a skončil tak, že spolu s rukojmími objevil skutečné pachatele.A jediný člověk, kterému jak cítil mohl věřit, byl cizinec, tak si zavolal na pomoc druhého nejlepšího vyjednavače rukojmích v St. Louis.
Na tomto projektu lákal Hobermana příběh člověka, který musí porušit zákon, aby prokázal svou vlastní nevinu. Příběh policejního inspektora, který se dopustil trestného činu, aby tak dokázal, že se nedopustil trestného činu, který jak oni tvrdí provedl. Vždycky jsem se domníval, že je to zajímavé právní a morální dilema."
Hoberman si najal scénáristy Jamese De Monaca a Kevina Foxe a začal pracovat na příběhu. Měli o tuto práci skutečný zájem a pracovali s obrovským nadšením." říká Hoberman. "Měli osobní zájem pracovat na tomto příběhu, protože v Kevinové rodině jsou policisté po celé generace a oni se přátelí s mnoha policisty. Takže ten svět velice dobře znali."
Režisér Gary Gray vysvětluje: "Považoval jsem příběh "Vyjednavače" za velmi neotřelý a originální. Je to film, který nelze zařadit do určitého žánru a to se mi líbí. Je spousta filmů, které jsou specificky akční anebo specifická dramata a tento film podle mě reprezentuje to nejlepší z obou žánrů.
Všichni filmoví tvůrci věří v sílu tohoto materiálu a v dynamiku obou hlavních postav, což zlákalo herce takové velikosti jako je Samuel L.Jackson a Kevin Spacey.
"Nemohl jsem tomu uvěřit" říká Gray. "Když jsem podepsal smlouvu na režii tohoto filmu, sedl jsem si s Arnonem Milchanem, Davidem Matalonem a Davidem Hobermanem a oni řekli, "koho by sis zvolil, kdybys mohl mít snové obsazení, pro dvě hlavní role, Dannyho Romana a Chrise Sabiana?" A já jsem řekl, "Chtěl bych, aby tam hráli Samuel Jackson a Kevin Spacey. Ty mám na prvním místě, tam začneme." Tak jim to nabídli a oni oba dva přijali, tak jsem měl dva herce, které jsem chtěl."
"Vyjednávač" je skutečný koncert mezi hlavními postavami Danny Romanem a Chris Sabianem," vysvětluje Milchan, "kteří se filozoficky liší v přístupu k vyjednávání v záležitosti rukojmích. Tito dva jedinci jsou z jiného životního údobí, z jiných chicagských čtvrtí. Takže bylo nezbytné získat dva skvělé herce, kteří by mohli hrát proti sobě."
"Sam Jackson dodává svým postavám mimořádné dimense," říká výkonný producent David Nicksay. "Navíc hraje vždycky tak, že ho máte rádi, což je pro tento film základ. Je velmi důležité, že jsme na straně této postavy a bojujeme spolu s ní proti tomuto systému."Kevin Spacey má ve filmu předvést svou jedinečnou inteligenci." říká Nicksay. "Jeho postava je neuvěřitelně vzdělaná, psychologicky velmi adaptabilní. Umí manipulovat s lidmi.Kevin má vrozenou inteligenci, takže jeho postava velmi rychle absolvuje různé úrovně až pronikne k pravdě.
Dalším úkolem bylo obsadit další roli vedle Kevina Spaceyho."Přečetl jsem si scénář a ve skutečnosti jsem toužil po roli Danny Romana, ale když jsem se dozvěděl, že mám hrát v kombinaci s Kevinem, široce jsem se rozesmál." říká Jackson.
"Pracovali jsme s Kevinem na filmu "Čas zabíjet" takže když jsme na sebe na jednom večírku narazili, řekl jsem mu, jestli to budeš dělat,jdu do toho." A on řekl, "No jestli do toho půjdeš, jdu taky."A byli jsme dohodnuti.
"Známe se se Samem více než 18 měsíců"říká Kevin."Viděl jsem Sama v divadelních hrách a zůčastnili jsme se stejných konkurzů. Když jsme pracovali na filmu "Čas zabíjet" měli jsme možnost vyzkoušet si jaké to je pracovat spolu. Rozhodli jsme se, že chceme hrát spolu a když se naskytla možnost "Vyjednavače" oba jsme rádi přijali.
Jackson dodává, "Líbilo se mi to drama, kde jsou skvělé dialogy a vztah mezi dvěma muži, kteří dělají stejnou práci různým způsobem. Když se setkáme s Dannym na začátku filmu, vyjednává s chlapem, který drží někoho jako rukojmí. Tato scéna tam je, takže diváci vidí rozdíl mezi tím jak to provádí a jak si počíná Danny v okamžiku kdy se objeví na scéně a vyjednává s Dannym".
"Danny je člověk, který vyjednává pouze určitou dobu a pak vstoupí do situace a změní ji, nebo začne být velmi aktivní. Na druhé straně, Chris je druh člověka, který vyčkává jak se situace vyvine a přemýšlí jak ji zneškodnit. Denny nevyčkává vždycky, vyprovokuje peklo a jde do toho.
"Postava Chris Sabiana mě zaujala, protože je neporazitelný," říká Spacey. "Má dobrou pověst a minulost někoho, kdo umí vyjednávat a podle jeho přesvědčení umění vyjednávat spočívá v tom, že si lidé věci vyříkají. Někteří profesionální vyjednavači, se kterými jsem se v době přípravy na tuto roli potkal, chtějí, aby se věci hnuly dříve.Chtějí, aby to rychleji skončilo. Například Samova postava v tomto filmu, riskuje a jde do toho a chce vyřešit situaci - s pistolí v ruce, je-li to nutné.Ale Chris Sabian je postava, která se pokouší vyjednávat dialogem. Sam je ten, který skáče do hloubek a přeskakuje zábradlí ve výbušných momentech, které se kolem něho odehrávají a cítí se jako ryba ve vodě v tomto prostředí.
"Jedna z věcí, které mě přitahovaly na tomto projektu byl vedle příběhu a zápletky, konflikt mezi styly těchto dvou vyjednavačů."pokračuje Spacey. "Danny si vybere Chrise, aby přišel vyjednávat protože se neznají (možná, že se někdy jednou nebo dvakrát potkali při výcviku) a pracují v různých oblastech chicagské policie. Vzhledem k tomu, že Danny byl falešně obviněn, neví už kdo je jeho přítel. Takže, tak jak to říká ve filmu "Někdy je jedinou osobou, které můžete důvěřovat cizí člověk."
"A Chris sám," dodává Spacey, "to není jen důvěra v neznámou situaci, ale to je situace, ve které neví kdo je vinnen a kdo ne. Tak jde do toho s otevřenou myslí. Pak se teprve rozhodne, koho bude testovat on a kdo bude testovat jeho.
"Rád provádím práci, kde mohu mluvit, komunikovat s ostatními herci, nejenom s věcmi," říká Jackson. "A tak mám raději scénáře, ve kterých hrají osoby, které se umí vyjadřovat slovy, protože já sám sebe považuji za mistra slova. "Vyjednávač"představuje dokonalou kombinaci postavy a akce.
Oba Jackson a Spacey se řádně připravovali na své role. "Hrál jsem v golfovém turnaji LAPD (Policie Los Angeles) a jeden z těch hráčů, se kterými jsem hrál, byl vyjednavač rukojmích pro FBI." říká Jackson, "a vyprávěl mi o člověku, který vlastně začal s programem vyjednavače rukojmích. Nikdy jsem ho nepotkal, ale mluvili jsme o tom. Četl jsem o nich, díval jsem se na ně - zkoumal jsem jejich zázemí, studoval jsem způsob jejich práce. "Hodně skutečných vyjednavačů bylo v Chicagu," říká Spacey, a my jsme také měli příležitost hodně hovořit s bývalými příslušníky policie z filmu "Call-The Cops", kteří profesionálně spolupracují s filmovými produkcemi. Umí poradit nejen ve smyslu, co by oni jako profesionálové udělali nebo neudělali, ale takto vás seznámí s technickým zázemím týkajícím se policejních pomůcek, které jsme používali. A dali nám pár aktuálních diagramů, plánů a praktických návodů ve smyslu jak tyhle telefonáty rukojmích a podobných záležitostí fungují."

Vedlejší role
S Jacksonem a Spaceym ve vedlejších rolích spolupracovala skupina osvědčených herců, z nichž většina hraje také na divadelním jevišti.
"Přinesli k tomuto stolu různorodost," říká Gary Gray," nejrůznější barvy,které vytvářejí tento obraz. A to se mi na tom týmu líbilo. Byli tak vzájemně odlišní,že ať řekli cokoli, bylo to vždycky silně individuální stanovisko. Velmi mi usnadnili práci!"

O hercích

Samuel L. Jackson
Výrazně se vepsal do americké kinematografie zosobněním Julese, ve filmu Quentina Tarantina "Pulp Fiction". Byl odměněn nominací na Oskara a na Zlatý Globus za nejlepší vedlejší roli za svůj výkon a cenu za nejlepší vedlejší roli od Britské Filmové a Televizní Akademie, stejně tak jeko kladné ocenění kritiky.
V nedávné době Jackson hrál ve filmu "187",v oceněném filmu "Eve s Bayou" (který také produkoval,) ve filmu Quentina Tarantina "Jackie Brown" (za který dostal ocenění Stříbrného lva za nejlepší herecký výkon na berlínském filmovém festivalu a nominaci na Zlatý Globus), a "Sféra," vedle Dustina Hoffmana a Sharon Stoneové v režii Barry Levinsona. Rovněž hraje ve dvou nadcházejících premiérách "The Red Violin", v režii Francois Girarda, a v obnovéném filmu "Hvězdné války", kde ztvárňuje postavu Chameleona.
V roce 1996 hrál ve filmu Čas zabíjet. Za svůj výkon v tomto filmu byl nominován na Zlatý Globus.

Kevin Spacey
Hrál v loňském roce v roli detektiva Jacka Vicennese i kritikou oceněném, oskarovém filmu "L.A.Confidential", který režíroval a spolupracoval na scénáři Curtis Hanson.
Spacey byl odměněn v roce 1995 Oskarem za nejlepší mužskou vedlejší roli ve filmu "The Usual Suspects", v režii Bryana Singera. V roce 1995 získal řadu ocenění.
Mezi jeho další filmy patří "Midnight in the Garden of Good and Evil", "Čas zabíjet", "Looking For Richard", "Seven", "Swimming With Sharks", "Smrtící epidemie", "Iron Will", "The Ref", "Konkurenti" a "Consenting Adults".
Svoji kariéru zahájil v divadelní hře "Henry IV, Part I" v produkci Central Park Josepha Pappa a o rok později hrál vedle Liv Ullmanové v Ibsenových "Ghosts". Obrovský úspěch mu přinesla role Jamie Tyrone vedle Jacka Lemmona v divadelní hře "Long Day s Journey Into Night".
V současnosti hraje v divadle v Londýně v divadelní hře "The Iceman Cometh".

David Morse
Začínal svou filmovou kariéru ve filmu Richarda Donnera "Inside Moves" a od té doby hrál v mnoha filmech, jako například "Contact", "Extreme Measures", "Skála". Rovněž hrál ve filmu "George B", který byl v roce 1997 v soutěži na festivalu Sundance Film Festival.
V televizi je zřejmě neznámější za svou roli Dr. Jacka "Boomer".
V divadle hrál v nedávné době s Mary - Louise Parkerovou v divadelní hře oceněné Pulitzerovou cenou "How I Learned to Drive".

Ron Rifkin
Hrál v nedávné době ve filmu "L.A.Confidential".
Mezi jinými tituly můžeme jmenovat "Manželé a manželky" a "Tajemná vražda na Manhattanu", "Last Summer in the Hamptons", "Vlk", "JFK", "The Sting II", "The Big Fix", "The Sunshine Boys" a "Silent Running".
Na jevišti měl úspěch v divadelní hře "Substance of Fire" a v mnoha dalších.
REGINA TYLOROVÁ (Karen Romanová) hrála své významné role ve filmech "Courage Under Fire", "A family Thing", "Clockers", "Losing Isaiah" a "Lean On Me".
V televizi spolupracovala na seriálu "Feds" a "I ll Fly Away", za který byla odměněna Zlatým Globem za roli nejlepší herečky v dramatických televizních seriálech.
Na divadelním jevišti hrála Taylorová na Broadwayi "Romeo a Julie", "Jak se vám líbí" a "Mackbeth".

O tvůrcích

F. Gary Gray
Obdržel kladnou kritiku za svůj druhý celovečerní film , "Set It Off", akční drama, ve kterém hrají Jada Pinkett, Queen Latifah a Vivica A. Fox, který byl nejúspěšnějším filmem roku společnosti New Line a obdržel cenu filmového festivalu v Cognacu. Jeho debutem byl celovečerní film - komedie "Pátek", ve kterém hrál Ice Cube a Christ Tucker. Film byl natočen za 2 miliony a dosáhl tržeb 30 milionů. Byl to nejvýnosnější film roku 1995.
Než Gray zahájil svou filmovou kariéru, pracoval jako nezávislý zpravodajský kameraman. Pak pracoval jako režisér hudebních videoklipů s krátkým filmem "Divided We Fall", půjčil si drahé profesionální vybavení od přátel a společníků.
K dnešnímu dni, Gray obdržel 16. ocenění a 23 nominací za svou režii nejrůznějších hudebních videoklipů, včetně ocenění NAACP za film "Waterfalls".
ARNON MILCHAN (producent) je zakladatel společnosti Regency Enterprises a jeden z prvních nezávislých filmových producentů na světě..- V roce 1997 byl jmenován nejlepším producentem roku - Státní asociací majitelů kin konvence Show West.
Jeho nejnovější filmová produkce zahrnuje "Město andělů", ve kterém hrají Nicolas Cage a Meg Ryan. Za svůj film "L.A.Confidential" získal dva Oskary a devět nominací, "Ďáblův advokát", s Kean Reevesem a Al Pacinem. "Vražda v Bílém domě", "Čas zabíjet", "Tin Cup" a "Nelítostný souboj". Mezi nadcházející projekty Milchanovy produkce patří "Goodbye Lover?" s Patricií Arquettovou, Demotem Mulroneym, Ellen De Generesovou, Pary Louise Parkerovou a Donem Johnsonem. Milchan nedávno podepsal smlouvu na 15 let s firmou Fox Filmex Entertainment, na základě které New Regency Productions bude pracovat v tomto studiu od 1. června 1998. New Regency také oznámilo uzavření smlouvy s Home Box Office ve smyslu, že bude dodávat HBO exklusivní placená televizní práva k filmům New Regency pro HBO a Cinemax servis.

David Hoberman
Bývalý šéf společnosti Walt Disney Motion Picture Groupe je zakladatel společnosti Mandeville films která produkovala "The Sixth Man", "Mr. Wrong" a nový box office trhák "George of the Jungle".

James DeMonaco
Scénaristé JAMES DeMONACO and KEVIN FOX napsali svůj první společný scénář k filmu "Vyjednavač". Jsou rodilí New Yorčané a jsou přáteli od dětství.
De Monaco, studoval filmovou tvorbu na New Yorské Univerzitě. Jeden z posledních filmů, na kterém spolupracoval s Gary Nadeau byla komedie Robina Williamse "Jack", v režii Francise Ford Coppoly.

Russell Carpenter
V nedávné době spolupracoval s režisérem Jamesem Cameronem na divácky velmi úspěšném filmu "Titanic", za který byl Carpenter odměněn Oskarem za nejlepší film. Předtím pracoval s Cameronem na filmu "Pravdivé lži" a "Terminátor 2:3D".

Christian Wagner
Jehož poslední film je "Face-Off" zahájil svou kariéru jako učeň v oboru zvukového střihu na filmu "The Brinks Job".
V roce 1994 , po promítnutí Wagnerova umění na filmu "True Romance", ho Dennis Hopper požádal, aby se ujal střihu na filmu "Chasers". Následně Wagner střihal režijní debut Michaela Baye "Bad Boys". Wagner také spolupracuje s Tony a Ridley Scottem jako střihač televizních reklam pro jejich společnosti.

Graeme Revell
Australský hudební skladatel GRAEME REVELL vstoupil do oboru filmové hudby z nekonvenčního prostředí psychiatrického sociologa.
Ohromil filmové diváky svou éterickou evokativní hudbou k thrilleru "Dead Calm", za který byl odměněn cenou Australské Akademie. Poté přesídlil do Los Angeles a složil hudbu k takovým filmům jako je "Body of Evidence", "Strange Days", a "Hard Target", k filmu Wima Wenderse "Až do konce světa", "Vrána" a film Wayne Wanga "Chinese Box", který byl oceněn cenou za nejlepší filmovou hudbu na Filmovém Festivalu v Benátkách.
Mezi Revellovy nadcházející projekty patří "Lulu on the Bridge" a "Eaters of the Dead".


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 6. 2018 Svátek má Leoš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz