fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

67% 1387 hlasů
6.7 10 1387
film / thriller, akční, drama, USA, , 117 min., od 14 let
Ransom
Kinopremiéra v ČR 23.1.1997, DVD od 22.4.2003 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:27Zoufalý otec se rozhodne k nečekanému prohlášení v televizi - nedá slíbené peníze únoscům, ale tomu, kdo umožní jejich dopadení.
Majitel letecké společnosti Tom Mullen je schopný a bohatý podnikatel, stejně úspěšný je i v soukromém životě. K dokonalému štěstí mu téměř nic nechybí. Jednoho dne je v Central Parku, za bílého dne, uprostřed davu lidí, unesen jeho syn Sean. Neznámí únosci požadují za navrácení dítěte dva miliony dolarů. Mullen je ochoten pro syna udělat cokoliv, přesto tajně požádá o pomoc FBI. Velitel skupiny agentů, detektiv Hawkins nenápadně řídí práci pátracího týmu a pokouší se uklidňovat Kate Mullenovou a brzdit jejího manžela, aby neudělal nějakou hloupost. Zničený a utrápený Mullen si náhle uvědomí, že i když vysoké výkupné zaplatí, možná že už svého syna nikdy živého nespatří...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Málokterý snímek vyvolal v odborných kruzích takovou diskusi, jako tento vynikající thriller, s originální zápletkou plného napětí a citových výjevů, které by se dali krájet. Může si opravdu otec dovolit, byť na to má, porušit veškeré policejní metody a peníze na výkupné za uneseného syna mediálně nabídnout jako odměnu za informace, kde se onen únosce nachází? Neriskuje tím tak život svého syna? Neriskuje tím tak mnohem víc? Každopádně film je natočen velice zručně a nutí s rodiči prožívat každou minutu hrůzy, bezmoci a utrpení. Příběh se vyvaroval hluchých míst a solidně si drží tempo až do svého dramatického finále. Tohle se tvůrcům opravdu povedlo.
Všechny komentáře k filmu 14+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Výkupné

obrazek
Multimilionář Tom Mullen, zakladatel a majitel úspěšné letecké společnosti Endeavour, žije se svou manželkou a s dvanáctiletým synem v luxusním apartmá u newyorského Central Parku. Při dobročinné akci Tomův syn uprostřed stovek dalších lidí beze stopy zmizí. Co se stalo? Neblahé tušení rodičů je potvrzeno během několika hodin. Elektronickou poštou přichází zpráva s několika fotografiemi spoutaného dítěte a počítačově zdeformovaným hlasem, požadujícím do 48 hodin výkupné 2 miliony dolarů. Přivolaní specialisté z FBI doporučí zaplatit, ale při předání výkupného se dopustí osudové chyby a jednoho z únosců zastřelí dříve, než stačí cokoliv prozradit. Mullenův syn se tak rázem ocitá na prahu smrti. Veškeré další pátrání agentů FBI je bezvýsledné.
obrazek
Jsou si jisti, že proti nim stojí prvotřídní profesionálové. Po prvním nezdařeném pokusu o předání výkupného je Tom naprosto zoufalý. Pak dostává od únosců ještě jednu šanci a s ní i nové instrukce. Cestou na místo předání Mullen náhle pochopí zdrcující pravdu - pokud zaplatí, nikdy už svého syna neuvidí. Únosci vlastně nebudou mít důvod vrátit dítě rodičům a raději ho jako nebezpečného svědka zlikvidují. Dané slovo pro ně nic neznamená a on sám by na jejich místě jednal stejně. FBI sice tvrdí, že při zaplacení výkupného přežije sedm rukojmí z deseti, ale veškeré jejich kroky zatím situaci pouze zhoršovali. Je třeba jednat!
obrazek
Tom Mullen proto úplně změní taktiku a ujme se iniciativy. v přímém televizním přenosu osloví neznámého šéfa únosců, ukáže mu dvoumilionovou hotovost a suše mu oznámí, že z nich nedostane ani cent, protože už nejsou výkupným, ale odměnou za jeho hlavu: "Máš poslední šanci vrátit mi syna. Jinak vynaložím všechny své peníze na to, aby ti byli nejlepší lovci lidí pořád v patách. A pak, až tě dostanu, všechno utrpení ti vrátím i s úroky." Jak se zachová únosce? Nezmění Tom své rozhodnutí? Druhé kolo boje o život jeho syna začíná...


Podobné filmy

Lásky čas
(About Time) Tim je naprosto obyčejný, nesmělý jednadvacetiletý kluk, který má bláznivou r...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Pokání
(Atonement) Malá Briony Tallisová sní o tom, že z ní jednoho dne bude slavná spisovatelka....
zítra 00.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Náhlý úder
(Sudden Impact) Clinta Eastwooda poslali pro jeho drsné vyšetřovací metody na dovolenou do...
zítra 02.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 23. 10. 2019 Svátek má Teodor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz