fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

78% 1618 hlasů
7.8 10 1618
USA, , 113 min., od 10 let
Remember the Titans
DVD od 17.9.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ukázka
02:26Píše se rok 1971 a rasové předsudky stále ještě ovládají společnost. Denzel Washington v hlavní roli fotbalového trenéra, který musí překonávat nevraživost nejen svého soupeře.
Sheryl Yosstová vyrůstá od malička s otcem, který je trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. Píše se rok 1971 a místní tým středoškoláků má pod jeho vedením velké ambice vyhrát turnaj. Všechno se změní v okamžiku, kdy ho na postu vrchního trenéra vystřídá mladý a nekompromisní Herman Boon, zatímco Bill Yosst se musí spokojit s místem pomocného trenéra. Nový trenér sice za sebou má skvělé výsledky, ale pro většinu obyvatel města je nepřijatelný - je totiž černoch. Rasismus, skrývaný pod pláštíkem občanské spořádanosti, ohrozí už první soustředění mladých hráčů. Konflikty jsou na denním pořádku, protože rasové předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Boon však nešetří nikoho a zajímá ho úspěch celého týmu.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Včera jsem se zúčastnil brněnské premiéry Domácí péče. Je to smutný film, ale ne dojemný. Jeden z tvůrců mi před projekcí říkal, že nechtěli citově vydírat diváky, proto že je to takové uměřené. Tu uměřenost mají možná rádi filmoví kritici, filmové diváky ale nudí. Vzpomínka na titány je přesně opačný případ. Bylo to dojemné i ve scénách, kde bych žádný patos nečekal. A to dojetí, které se u mě neustále znovu a znovu dostavovalo...já vůbec nechápu, čím ho ti Američané navozovali..? Ale bylo tam toho hafo. Mnohem víc, než bych si přál. Možná se za ten emocionální výdej snad i trochu stydím... Proto to nebude za 5. Ty 4 jsou ale skálopevné. Na rozdíl od Domácí péče, tam jsem to tlačil trochu na sílu, z úcty k tomu přátelskému tvůrci. Proč se čeští filmaři tak bojí emocí? Vždyť to je koření filmu! Nešetřete na nás tolik!
Všechny komentáře k filmu 8+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film
V TV televize čt. 3.8. Nova Cinema 17.50
Nova Cinema 17.50Popis filmu Vzpomínka na Titány

Píše se rok 1971 a na středních školách ve Virginii nastávají velké změny. V rámci rasové integrace jsou dvě školy, bělošská a černošská, spojeny do jedné. Do funkce trenéra fotbalového mužstva Titánů je jmenován místo dosavadního oblíbeného Billa Yoasta mladší a nekompromisní černoch Herman Boone. Bílí hráči jsou přesvědčeni, že nový trenér bude protěžovat jejich černé spoluhráče. Boone navrhne Yoastovi, aby s ním spolupracoval jako jeho asistent, ten je nejprve pobouřen, ale pak souhlasí. Boone si brzy získá uznání a respekt. Pokud ale chtějí Titáni uspět, musí hodit otázku barvy pleti za hlavu a musí táhnout za jeden provaz jako jeden tým.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 28. 7. 2017 Svátek má Viktor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz