fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

73% 1487 hlasů
7.3 10 1487
drama / krimi, USA, , 126 min., od 12 let
DVD od 1.3.2001

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1987, Oskar, Mužský herecký výkon (M. Douglas)


Ukázka
02:12Nová bitva Olivera Stonea se odehrává na Wall Streetu, v místě, kde se obchoduje za odměnu a vynaloženou sílu. Na jedné straně jsou tu bezohlední milionáři, na straně druhé přehnaně iniciativní nováčci. Dva muži obchodují se svými ženami, rodinami a zároveň proti přesile finančního světa.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Není mnoho filmů z této oblasti, a z těch, které existují je tento jeden z nejlepších. Samozřejmě těží z atraktivního prostředí a samozřejmě jej drží vysoko nad průměrem dvojice Charlie Sheen, Michael Douglas.
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Wall Street

Mladý makléř Bud Fox se chce dostat na špičku v obchodování na burze. Snaží se získat významného klienta, ale vůbec se mu nedaří; je všude odmítán a je rád, když získá alespoň malého klienta. Bud se ale nevzdává a zaměří se na nejbohatšího a nejslavnějšího burzovního obchodníka Gordona Gekkoa... Díky své vytrvalosti se dostane až ke Gordonovi do kanceláře. Tomu se líbí Budova dravost. Aby Bud Gordona přesvědčil, řekne mu o letecké společnosti Blue Star, v níž pracuje Budův otec Carl. Od něj Bud ví, že Blue Star začíná prosperovat. Gordon si jeho informaci ověří a začne Buda pověřovat různými úkoly, z nichž mají finanční prospěch oba. Bud na sebe převezme i veškerou odpovědnost při obchodování s akciemi, které jsou na hraně zákona a burzovní etiky... Bud si koupí nový byt a začne žít s Darien, s níž ho seznámil Gordon. V obchodování se mu stále daří, protože nejede úplně podle pravidel. Díky Budovi má Gordon hlavní podíl akcií letecké společnosti Blue Star, která se však dostává do finanční krize. Gordon se rozhodne, že je na čase firmu zlikvidovat, aby na tom mohl ještě vydělat. Bud ale nechce dopustit, aby lidi, které zná, včetně jeho otce, přišli o práci, a žádá Gordona o zachování firmy... Gordon nejprve odmítne, ale pak Budovi přislíbí pomoc. Na schůzku s odbory jde s Gordonem i Bud a je představen jako ředitel firmy. Odborářům přednesou plán o možné záchraně firmy, a protože zárukou je Bud, odboráři Gordonovi uvěří. Bud jde na poradu firmy s finančníky, na níž se dozví, že Gordon přes veškeré přísliby usiluje o likvidaci firmy. Rozjede se proto okamžitě za Gordonem. Jeho vysvětlení má z hlediska vydělávání peněz svou logiku, ale Bud si uvědomí, že nechce být druhým Gordonem Gekkoem. Chce zůstat Budem Foxem a rozhodne se proti rozhodnutí bohatého obchodníka bojovat, i když to znamená ztrátu Darien a možná i života v přepychu.logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 21. 9. 2019 Svátek má Matouš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz