fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

75% 3226 hlasů
7.5 10 3226
film / thriller, akční, dobrodružný, drama, science fiction, Kanada/USA, , 133 min., od 11 let
X2
Kinopremiéra v ČR 1.5.2003, DVD od 1.11.2003 Bonton, Blu-Ray od 1.11.2011 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
01:42Přišel čas, kdy se odlišní musí spojit ...
Jsou dalším článkem vývojového řetězce. Všichni se narodili s jedinečnou genetickou mutací, která se významně projevila v období puberty. Ve světě plným nenávistí a předsudků, jsou vědecké odchylky ... podivné úkazy přírody ... obávané a zapuzované těmi, kteří je nedokáží přijmout. Přes to, že je společnost ignoruje, X Meni a tisíce jejich mutantů existují po celé zeměkouli ...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu I to druhé pokračování bylo perfektní a pohodový film.
Všechny komentáře k filmu 45+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu X-Men 2

X-Meni jsou jedinci, kteří se narodili s jedinečnou genetickou mutací, jež jim propůjčuje různé nadlidské schopnosti. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera slouží lidstvu a chrání svět. Lidé jim však nedůvěřují a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantního antimutantího hnutí stojí armádní velitel a vědec William Stryker, který mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Navíc jsou tu i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento, právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi... Prezident byl napaden mutantem Kurtem. Stryker, vojenský člen vlády, žádá povolení navštívit utajovanou školu profesora Charlese Xaviera. Stryker prezidentovi vysvětlí, že se v této škole nacházejí mutanti a že jde patrně o jejich tajnou základnu. Prezident tedy souhlasí, jen nechce žádné mrtvé děti, což mu Stryker slíbí - a vydá se do školy... Kurta se vydají hledat Storm s Jean. Když ho najdou, není jim Kurt schopen vysvětlit, proč prezidenta napadl, ani co dělal, než za ním šel. Je jasné, že byl Kurt někým ovlivněn.


O filmu

<>Obrázek nenalezen<> Vývojový skok

Větší. Lepší. Víc. Režisér "X-Menů" Bryan Singer byl odhodlán natočit film X2, zcela v tomto duchu.. Singerovy ambice pro tento nový film nepřekvapily ani studio ani filmové producenty. Jeho úcta ke komiksovým postavám - stejně tak jako bezmezná zábava, se kterou přistupoval k "X -Menům," - získala ohlas u mnoha fanoušků a miliony nových filmových diváků.
Singer oživil tento žánr, dal "X-Menům" trojrozměrný tón a styl. "Bryan dozrál ke skutečné lásce postav X-Menů a jejich světu, takže nebylo pochyb o tom, že bude režírovat X2," říká producentka Lauren Schuler Donnerová, která pracovala na projektu prvních "X - Menů" téměř před deseti lety. Producent Ralph Winter: " Bryan má schopnost vytvořit tyto postavy tak skutečné - jakoby to byli vaši sousedi."

Singer měl v úmyslu natočit něco mnohem víc než tradiční pokračování. Chtěl se ponořit hlouběji do mytologie X - Menů. A do jejich schopností a jejich vztahů. "X2" není pokračování," poznamenává. " Je to další příběh ságy.. Nejen, že pokračujeme s hlavními postavami z prvního filmu, představujeme také novou generaci X - Menů, a několik nových padouchů.

Pokračování této ságy mi umožnilo rozšířit vyprávění a vytvořit nové postavy - a hlavně se dobře pobavit. X2 je říznější, temnější, veselejší a romantičtější než jeho předchůdce."

Ve filmu X2 pokračují motivy tolerance a obavy z neznámého, které byly součástí světa X - Menů, od chvíle kdy Stan Lee před 40 lety vytvořil tento komiks.
"Stále se jedná o nepochopené odpadlíky, o lidi, proti nimž existují předsudky," říká Lauren Shuler Donnerová. Bryan Singer dodává: Ve filmech o "X-Menech" existují otázky, na které se ptáme my všichni: Jsem na tomto světě sám? Proč jsem jiný a jak mám zapadnout? Tyto otázky jsou všeobecné a nadčasové. Zejména mezi adolescenty. Každý jsme si někdy připadal jako mutant."

obrazek
Novým motivem ve filmu X2 je "jednota" neboť se spojí dvě generace "X-Menů", aby zvítězily nad novou hrozbou. Příběh začíná bojem mutantů proti společnosti, která jim nedůvěřuje a bojí se jich. Situace se ještě zkomplikuje následkem nesmyslného pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, v tuto chvíli neznámým útočníkem, s mimořádnými schopnostmi. Všechno nasvědčuje tomu, že je to dílo neznámého mutanta.
Tento šokující útok, obnoví politické a veřejné volání po zákonu omezujícímu mutanty. William Stryker, bývalý armádní velitel a vědec, o kterém se říká, že prováděl pokusy na mutantech, stojí v čele anti - mutantního hnutí. Strykerova "práce" s mutanty souvisí s tajemnou a nejasnou minulostí Wolverine. Když Wolverine pátrá po svém původu, Stryker uvede do pohybu svůj anti-mutantní program. Magneto, který právě unikl z vězení , navrhuje, aby se spojili s X-Meny, a zvítězili nad současným společným nepřítelem, Strykerem.X-Meni a jejich spojenci se jednotně vydávají na nejnebezpečnější misi v životě.
Herec Shawn Ashmore , který se v prvním filmu představil v roli Bobbyho Drakeho, známého jako Iceman, se vrací ve větší roli jako jeden z mladých X-Menů.

Bryan Singer se při natáčení filmu X2 znovu setkal s mnoha členy svého tvůrčího produkčního týmu z prvního filmu. Se známými filmovými tvůrci a producenty Lauren Shuler Donnerovou a Ralphem Winterem. Výkonnými producenty jsou Avi Arad, Stan Lee a Tom DeSanto.

<>Obrázek nenalezen<> Válka začala

Tak varuje Magneto svého někdejšího a budoucího přítele a spojence, profesora Charlese Xaviera. Když zpráva o pokusu o zavraždění prezidenta Spojených států jakýmsi mutantem, zastihne tyto dva muže, uvědomí si, že nastal rozhodující moment v otázce budoucnosti lidstva.

"Válka je důsledkem akcí, které vyvolaly neodvratný konflikt," říká Singer. "X2 zahajují hrozivou akcí, která uvede do pohybu řetěz událostí, vedoucích ke konečné destrukci lidstva."

X2 posunuje ústřední konflikt filmu "X-Men" -Xavierovo přesvědčení o možnosti mírového soužití lidí a mutantů, versus Magnetova doktrína o nadřazenosti mutantů - o příčku výš. V novém filmu, nepřichází hrozba od silného mutanta, ale od člověka. " Chtěl jsem v tomto příběhu představit člověka jako padoucha," vysvětluje Singer. " Tato hrozba znamená nebezpečí pro všechny mutanty a následně pro lidské pokolení. Tento konflikt je důrazná připomínka hlavních motivů komiksu. Strach člověka z něčeho neznámého, může vést k intoleranci katastrofických rozměrů."

Muž, který představuje obrovskou hrozbu pro X-Meny je William Stryker. Jeho záludné plány jsou odhaleny, v okamžiku kdy jeho vojska zaútočí na Xavierovu školu pro nadané děti, známou pod názvem "X-Mansion."

Tato scéna vychází z konce filmu "X-Men," kdy vidíme Xaviera a Magneta nad šachovnicí, ve vězení, které se stalo Magnetovým konečným domovem. Magneto položí nepříjemnou otázku, "Co se stane, když se proviní proti zákonu (the Anti-Mutant Registration Act), přijdou do vašeho domu a vezmou vaše děti?" Na to Xavier odpovídá s nezlomným odhodláním: "Lituji každého kdo vejde do toho domu a působí potíže."

obrazek
"No tak," říká Lauren Shuler Donnerová, " Stryker a jeho vojáci jsou určitě v tom domě a rozhodně dojde k potížím. Ale to je pouze špička ledovce ve srovnání s tím co má Stryker nakonec v plánu."

"To co se mi na Strykerovi líbí," říká Bryan Singer, "je , že je dokonalý příklad padoucha, který nepáchá násilí nebo terorismus z důvodu rozpínavosti nebo z důvodu náboženství nebo z chamtivosti. Jeho nenávist a výstřednosti souvisí s osobní ztrátou rodiny. Někde v minulosti bylo spácháno zlo.... a teď ho jeho zoufalství nutí , aby se angažoval ve válce proti těm, kteří, jak se on domnívá, jsou odpovědni za likvidaci jeho rodiny."

"Stryker je šťavnatá role," říká herec Brian Cox, jehož výkon ve filmu "Manhunter" a v nezávislém filmu "L.I.E." vzbudil Singerovu pozornost. "Je to tajemný muž, který se chová ne zrovna příjemně. Je částečně vědec, částečně voják a dost schopný vládnout, takže ta role poskytuje spoustu příležitostí k různorodému hereckému projevu na všech úrovních, a to je pro každého herce velmi lákavé.

"Stryker představuje despotickou, rasistickou a netolerantní osobnost, které se mutanti nejvíc bojí" dodává Cox. "Nechce ovládat svět. Chce ho jen zbavit těch, kteří, jak se domnívá, mohou za zničení jeho rodiny a za zhoubu společnosti: mutanty. V první řadě je chce mít pod kontrolou, pak je chce zničit."

Ironií je, Strykerova pomocnice, Yuriko Oyama, známá jako Deathstrike, není stoprocentní homo sapiens. Stejně jako další slavný mutant, Wolverine, má diamantové drápy a mimořádné léčivé schopnosti. "Deathstrike a Wolverine jsou ušiti ze stejného materiálu," říká Singer.

<>Obrázek nenalezen<> "Deathstrike je moderní, vyspělejší verze Wolverine," souhlasí herečka Kelly Hu.. "Navíc je neuvěřitelně rychlá a nadpřirozeně nadaná na bojová umění." Bojové umění Hu, která je majitelkou černého pásu, bylo otestováno ve vrcholném souboji dvou postav, jehož choreografie a natočení trvalo několik dní.

Další postavou s mnohem něžnější povahou je Nightcrawler. Kurt Wagner, který vyrůstal v kočovném cirkusu, původem Němec, vypadá jako démon s promodralou kůží, se zašpičatělýma ušima, žlutýma očima, kopýtky na nohou a chápavým ocasem. Přesto je hluboce nábožensky založený a má laskavou jemnou povahu. Stane se významným spojencem X-Menů, využívaje své telepatie k dobrým účelům. (Jeho telepatie je doprovázena zvukem "BAMPF!" - zvukovým projevem převzatým z komiksu.)
Singer uvažoval o několika dalších postavách z rozsáhlého komiksového světa X-Menů. Pak se rozhodl pro Nightcrawler. "Vybral jsem si Nightcrawler, pro jeho fascinující dichotomii," vysvětluje Singer. "Jak jeho démonická podoba tak jeho náboženské přesvědčení jsou důvodem k vyloučení ze společnosti a k předsudkům. Kdo by na to nevsadil? "

Alan Cumming, který absolvoval každý den hodiny speciálních maskérských efektů, aby se stal Nightcrawlerem, ocenil, že tato postava má v zásobě hned několik diváckých překvapení. "Když jsme se s Nighcrawlerem poprvé setkali, nebyl zkrátka ve své kůži," říká usmívající se Cumming a dodává." hodně se mi líbí hrát role, kde postava vypadá na první pohled jako padouch, ale pak se ukáže, že jsou to vlastně dobráci, kteří byli zřejmě nějakým způsobem zneužiti. Nightcrawler je určitě takový typ.

"Také se mi líbil po stránce fyzické, protože já jsem velmi fyzický typ herce. Měl jem obrovské štěstí, že jsem měl možnost pracovat s cirkusovým trenérem který mi pomáhal pilovat akrobatické pohyby Nightcrawlera."

obrazek
Další generace

Nová generace "Junior X-Men" stojí spolu s X-Meny proti velké hrozbě představované Strykerem a Deathstrike. "Máme ve filmu tři generace ," dodává Singer, " a všechny jsou připraveny bojovat v této "evoluční revoluci" o přežití. Je úžasné, že můžeme navázat tam, kde jsme ve starých X-Menech, přestali, s Wolverine, Kyklopem a Storm, ale bylo velmi zábavné představit příští generaci. Je tam celá škola plná nadaných studentů s mimořádnými schopnostmi."

Pro radost komiksových fanoušků, vytvořili filmaři , včetně scénáristů Dana Harrise a Michaela Doughertyho, speciální scény, ve kterých uvidíme některé oblíbené mladé X-Meny z komiksu, včetně Colossuse (který umí proměnit své maso v organickou ocel), Siryny, Kitty Pryde (který umí procházet zdi - a který se krátce mihnul ve filmu X-Men"), Jubilee (který má na starosti ohňostroje), Jonese (který umí bliknutím oka zapnout televizor) a Artie, s rozeklaným jazykem.

Tři z junior X-Menů se stanou nedílnou součástí týmu. Rogue, opět v podání nositelky Oscara Anny Paquinové, je srdcem a duší nové generace. "V prvním filmu, Rogue byla zblázněná do Wolverine - byli k sobě vázáni, protože on jí zachránil život," říká Paquinová. " Ale ve filmu X2, se zrodí skutečná romance mezi ní a Bobby Drakem.

Iceman a Rogue jsou týmoví hráči , nováčkem zůstává Pyro, který má ke všemu komplikovaný, nezúčastněný, téměř nedůvěřivý přístup. Pyrovy schopnosti manipulace s ohněm jsou tak silné, že ohrožují jeho rozhodnutí.
"Podle mě je Pyro hodně jako Wolverine" říká Aaron Stanford, jehož práce na nezávislém filmu "Tadpole" získala ohlas diváků, kritiků a filmových tvůrců X2. "V zásadě jsou oba rebelové, kteří nemají velký zájem o přizpůsobení se společnosti, ať už se jedná o společnost v Xavierově škole nebo ve skutečném světě. Myslím, že Pyro v sobě chová hodně nevraživosti vůči lidem a zápasí s potenciálně nebezpečným vnitřním konfliktem."
<>Obrázek nenalezen<> "X-MEN" znovu spolu

Bryan Singer, producenti Lauren Shuler Donnerová a Ralph Winter, byli nadšeni že se všichni hlavní herci z filmu "X-Men" vrátí do filmu "X2". Hugh Jackman, který se proslavil rolí Wolverine ve filmu "X-Men"," pokračuje v této roli, propadne mytologii X-Menů. Pátrá po své tajemné minulosti a řeší nebezpečný vnitřní konflikt. Pro Jackmana, který hraje Wolverine, bylo natáčení zábavnější než poprvé.

Wolverine dále pokračuje ve vztahu s Jean Greyovou. "Jedná se o něco víc, než o pouhou náklonnost," říká Famke Janssenová, která se vrací jako krásná telepatka. "Jejich vztah se vyvíjí nad pouhé sexuální napětí, naznačené ve filmu "X-Men". Jean má zároveň jisté "problémy" se svými schopnostmi. "Její zkušenosti na Ostrově svobody v prvním filmu ji změnily a my toho ve filmu X2 využíváme" říká Janssenová.
Jean uvízne mezi Wolverine a jejím dlouhodobým snoubencem Scottem Summersem, zvaným Kyklop, v milostném trojúhelníku, který dodává filmu X2 spád. "Dlouhodobé jiskření se změní v oheň," říká James Marsden, který opět představuje neohroženého hrdinu s hledím. "Ale ať se stane cokoli mezi Jean a Wolverinem, budete mít dojem, že ona a Scott by pro sebe vzájemně dali ruku do ohně, že jejich pouto je nezlomné."

"X2 je mnohem romantičtější film než jeho předchůdce," říká Bryan Singer Ve filmu "X-Men" jakoby si postavy vyměnily telefonní čísla. A teď chodí na schůzky," se smíchem dodává.

I promodralá metamorfická Mystique, kterou opět představuje Rebecca Romijn-Stamosová, předvede svou svůdnou stránku. "V tomto filmu je mnohem svůdnější, říká Romijn-Stamosová. "A pokouší se využít své schopnosti převtělit se do ostatních, k ukojení svých smyslných potřeb."

obrazek
"Zároveň Mystique předvádí trochu víc humoru a odvahy," dodává Romijn-Stamosová. "Když se někdo Mystique zeptá proč si zvolila tak podivný vzhled, když na sebe může vzít podobu kohokoli, ochotně odpoví:"Protože jsem nemusela." Navíc si herečka váží pokroku v maskérských efektech, které jí zkrátily čas na židli v maskérně z osmi hodin na pět, stejně tak jako příležitost, objevit se na plátně více méně za sebe - bez modré pleti - v jedné klíčové scéně.

Postava Halle Berryová, Storm, také prochází vývojovými změnami. (a, stejně jako Jean Grey Fake Janssenové, má nový účes). Podle nositelky Oscara, která si udělala čas při natáčení filmu X2 na natočení role ve filmu "Monster´s Ball,", Storm má v tomto filmu víc práce. "Diváci se toho o Storm mnohem více dozvědí. Je agresivnější a musí tentokrát mnohem důrazněji prosazovat své názory."
Berry byla velmi nadšena tím, že se opět setkala se svými kolegy z filmu "X-Men." "X2 nám umožnil znovu se setkat a pokračovat tam, kde jsme v prvním filmu přestali," vysvětluje. "Natáčení tohoto filmu byla obrovská zábava."

Stejně tak Patrick Stewart, který se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, byl potěšen širokým rejstříkem filmu X2, novými příležitostmi a věří, že X2 bude mít ještě větší divácký ohlas než první film.
"Když se chopíte již existujícího oblíbeného materiálu," říká Stewart, musíte rozhodně zachovat původní kvalitu. K psaní scénáře pokračování prvního filmu X-Men, nesmíte přistupovat ironicky nebo potměšile s úmyslem, že si z toho budete dělat legraci. Podstata.. srdce.. originální komiksové knihy musí zůstat ústředním bodem.

O produkci

obrazek
Jedním z méně komplikovaných i když velmi důležitých rozhodnutí bylo - kde by měl být druhý film natočen. V roce 1999, se natáčelo pět měsíců v Torontu. Tentokrát se filmaři dohodli, že se bude natáčet ve Vancouveru.
"Vybrali jsme Vancouver, protože je prostornější a potřebovali jsme sníh - a hodně sněhu - pro třetí část," říká producent Ralph Winter. "Kanadské Skalisté hory nejsou od Vancouveru daleko, což bylo pro nás výhodné." Winter také prohlašuje, že relativně krátká vzdálenost z Vancouveru do Los Angeles je další obrovská výhoda.

Filmování začalo ve Victorii, v hlavním městě provincie Britská Kolumbie, kde Hatley House na Royal Roads University představoval dům profesora Xaviera. Produkce také použila několik mimo studiových exteriérů ve Vancouveru a v jeho okolí. Nejvíc se natáčelo ve Vancouver Film Studios a Mammoth Studios, v bývalém skladišti obchodního domu Sears, kde produkce postavila největší ozvučené studio v Severní Americe.
Produkční výtvarník Guy Hendrix Dyas , který je jedním z nových členů filmového štábu X2, dohlížel na tvorbu a postavení dvacet masivních dekorací. "Navrhovat výtvarně tento film bylo v určitém slova smyslu snazší než první "X-Men", protože hodně bylo připraveno z prvního filmu," říká Dyas.
"Každých pět minut jste v novém prostředí, " pokračuje Dyas ," objevujete další části X-Mansion, X-Jet a další zajímavosti."
Dyas vytvořil takové stavby, jako opuštěný kostel v gotickém stylu, vědecké muzeum postavené ve skleněné budově (filmováno na Plaza of Nations ve Vancouveru) klasický Viktoriánský dům, a Strykerova základna, betonová bunkrová konstrukce, situována u přehrady na jezeře Alkali.

obrazek
Strykerova základna se rozkládala na ploše 113.000 stop čtverečních v Mammoth Studios. Produkce natáhla 60 mil elektrických kabelů tímto masivním studiem, které bylo postaveno tak, aby kameraman Newton Thomas Sigel (další navrátilec z filmu "X-Men") si mohl nasvítit kteroukoli část dekorace ve chvíli kdy to potřeboval. " I když to bylo poněkud extravagantní pojetí, mělo to z hlediska časové úspory smysl," říká producent Ralph Winter.

Supervizor speciálních maskérských efektů Gordon Smith navrhl a vytvořil vzezření Nightcrawlera, včetně jeho chápavého ocasu. Vysvětluje, že ocas, který uvidíme v tomto filmu, bude podoba několika skutečných ocasů v kombinaci s počítačově vyrobeným ocasem, který vytvořil Michael Fink.

Po téměř pěti měsících rekordně suchého léta ve Vancouveru, produkce přesunula hlavní natáčení do Kanadských Skalistých hor, do okolí Kananaskise, Alberta. Ve stejné luxusní oblasti , kde se v loňském roce konal Summit G8, 225 členů filmového štábu jezdilo každý den hodinu a půl do vzdáleného místa v Peter Lougheed Provincial Park. Dekorace "Alkali Lake" byla postavena na horské mýtině situované mezi Upper Kananaskis Lake a Lower Kananaskis Lake. Je to jedno z nejmalebnějších míst Severní Ameriky. Najdete tam ovce, černé medvědy, vlky, kojoty, lišky, vysokou a losy.

Režisér Singer je sentimentální, když hovoří o Jackmanovi a ostatních vrátivších se hercích.
"Vzpomínám si, že kdykoli jsem vešel do stanu, kde se podával oběd," říká Singer, "a viděl jsem Patricka jak obědvá s Ianem, nebo Hugha jak švitoří s Halle a Annou, nebo Rebeccu a Famke jak se smějí Jimymu Marsdenovi, který mě napodobuje. Byl to pozoruhodný a nezapomenutelný pocit. Bylo velmi příjemné vidět všechny své oblíbené super hrdiny jak se spolu baví.

"Točit první "X-Meny" byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X2, mi natáčení filmu "X-Men" připadá skoro jako úvod pro film X2," směje se.

O hercích

Patrick Stewart
obrazek Znovu se ujal své role mentora upoutaného na invalidní vozík z filmu X-Men, světově uznávaného schopného telepata.
Stewart se vrátil rolí kapitána Jean - Luc Picarda v poslední epizodě fenomenálně úspěšné filmu "Star Trek:Nemesis.". Hraje a produkuje film "Lev v zimě," pro televizi a hraje v londýnském divadelním představní "The Master Builder." Stewart propůjčil hlas postavě faraona Setiho animovaném filmu "The Prince of Egypt" a hlas Krále Goobota v mimořádně úspěšném počítačově animovaném filmu Nickelodeon Movies "Jimmy Neutron: Boy Genius." Mezi jeho filmy patří "Jeffrey," "Hedda," "Dune," "Excalibur," "L.A.Story," a mnoho dalších.
Steward získal nominaci na Screen Actors Guild Award za svůj výkon ve filmu Ebenezera Scroogeho "A Christmas Carol", který produkoval s Robertem Halmim pro Hallmark Entertainment. Byl poctěn nominacemi na Emmy a na Zlatý globus v kategorii nejlepšího herce v dramatickém seriálu nebo miniseriálu za svou roli kapitána Ahaba v americkém televizním filmu "Moby Dick," kde hrají také Gregory Peck a Henry Thomas.
V lednu 2000 , hrál Stewart v divadelní produkci Arthura Millera "The Ride Down Mt.Morgan" (nominace na cenu Tony) a v roce 1998 hrál "Othella" v Shakespeare Theatre ve Washington, D.C. V roce 1993 získal Stewart cenu Grammy za namluvení alba pro děti, "Prokofjev: Peter and the Wolf."

Hugh Jackman
obrazek Znovu hraje roli osamělého bojujícího stroje, který má léčivé schopnosti, diamantové drápy a zvířecí srst.
Jackmanův první velký úspěch v americkém filmu "X-Men" měl za následek hlavní role ve filmech "Someone Like You" a "Swordfish." V roce 2002 byl nominován na Zlatý globus za film "Kate and Leopold."
Jackmanova kariéra začala v Austrálii hlavními rolemi v nezávislých filmech "Paperback Hero" a "Erskineville Kings," za který získal cenu the Australian Film Critics Circle a nominaci v kategorii za nejlepší mužskou hereckou roli od Australského Institutu. V roce 1999 byl jmenován "Australskou hvězdou roku" . Dále hrál v australském televizním seriálu "Corelli" a "Halifax f.p."
Jackman obdržel Cenu MO (Australská obdoba Tony) v kategorii nejlepšího herce v muzikálu za svůj výkon v produkci "Sunset Boulevard" a nominaci na MO Award za svůj výkon v roli Gastona v muzikálu "Kráska a zvíře."

Ian McKellen
obrazek Znovu ujal své role nejsilnějšího a nejmocnějšího mutanta.
V minulosti McKellen pracoval s režisérem Bryanem Singerem na filmu "Apt Pupil," a na filmu "X-Men". Loni byl McKellen nominován na Oscara za nejlepší mužskou vedlejší roli za svůj výkon v roli Gandalfa the Greye ve filmu Petera Jacksona "Pán prstenů: Společenství prstenu." V září 2001 slavil 40. výročí herecké kariéry návratem na Broadway, kde hrál po boku Helen Mirrenové v nové adaptaci Strindbergova představení "Tanec smrti," v režii Seana Mathiase. Propůjčil svůj hlas ve filmu "Simpsonovi". V roce 1991 byl pasován na rytíře za své zásluhy v oblasti hereckého umění, byl oceněn více než třiceti mezinárodními cenami jak na jevišti, tak i na filmovém plátně. McKellen získal spoustu ocenění. Mimo jiné cenu Tony za roli Salieriho v "Amadeovi" Petera Shaffera v roce 1981 a cenu za nejlepší vedlejší hereckou roli za svůj výkon ve filmu HBO "Rasputin". (1996) McKellen se narodil v průmyslovém severu Anglie 25. května, 1939. Začal hrát na škole a na Univerzitě v Cambridge, kde studoval anglickou literaturu.
Jeho postoj otevřeného advokáta homosexuálů za společenské změny se shoduje s jeho kariérou. McKellen pracuje jako člen a dobrovolník pro Stonewall UK, který v roce 1988 spoluzaložil na ochranu homosexuální/lesbické rovnoprávnosti. Vymyslil každoroční "Equality Show" v London´s Royal Albert Hall.

Halle Berryová
obrazek Získala za svůj výkon ve filmu "Monster´s Ball" Oscara, cenu SAG, a Stříbrného medvěda na filmovém festivalu v Berlíně. Byla také oceněna nominacemi na Zlatý globus a cenu AFI a byla jmenována nejlepší herečkou National Board of Review. Hrála po boku Pierce Brosnana v bondovce, "Dnes neumírej." V jejím dalším thrilleru "Gothika," hraje také Penelope Cruzová a Robert Downey Jr. Berryová debutovala ve filmu Spikea Lee "Jungle Fever." Dále hrála ve filmu "Bulworth" po boku Warrena Beattyho, "Why Do Fools Fall in Love," "Ztracený Izaiáš," spolu s Jessicou Langeovou, " "Boeing 747 v ohrožení," s Kurtem Russellem (získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon v akčním dramatu), a v mnoha dalších.

Famke Janssenová
obrazek Vrací se jako jedna z nejmocnějších jasnovidek, hned po profesoru Xavierovi.
Janssenová hrála s Eddie Murphym a Owen Wilsonem ve filmu Betty Thomasové "I Spy," natočeném podle úspěšného TV seriálu z roku 1960. Hraje s Ryem Romanem v nezávislém filmu "Eulogy." Původně známá jako lascivní smrtící vražedkyně, Xenia Onatop, v megahitu Jamese Bonda "Zlaté Oko,". Janssenová získala uznání za svůj výkon v romantické komedii "Love and Sex," který měl premiéru na Sundance Filmovém Festivalu.
Janssenová se narodila v Holandsku, před dvanácti lety se přestěhovala do Spojených států. Absolvovala Columbia University - obor psaní a literatura a studovala herectví.

O tvůrcích

Bryan Singer
obrazek Režíroval úspěšný film "X-Men." Singer na sebe upoutal pozornost v roce 1995, kdy byl uveden jeho druhý celovečerní film, "The Usual Suspects," a získal ohlas jak u kritiky tak u diváků. S hvězdným obsazením - Gabriel Byrne, Kevin Spacey, Kevin Pollak, Stephen Baldwin a Chazz Palminteri, získal film tohoto mladého režiséra (v té době 28) v tom roce 2 Oscary: Kevin Spacey za nejlepší mužskou vedlejší roli a Christopher McQuarrie za nejlepší původní scénář.
Singerův třetí celovečerní film byl v roce 1998 dramatický thriller "Apt Pupil," kde hráli Ian McKellen, Brad Renfro, Bruce Davison a David Schwimmer. Film vypráví o šestnáctiletém studentovi (Renfro), který zjistí, že v jeho rodném městě klidně žije nacistický válečný zločinec (McKellen). "Apt Pupil" měl úspěch a získal několik ocenění a nominací jak hercům tak i filmovým tvůrcům. Singerova celoživotní fascinace pro filmové umění se stala skutečností v jeho dospívání, kdy začal točit na filmy 8 mm. Po studiu na prestižní School of Visual Arts v New Yorku, se přestěhoval do Los Angeles, kde začal studovat na the University of Southern California. V této době jeho touha, stát se filmařem, ještě vzrostla.
Po absolvování USC, napsal scénář a režíroval film "Lion´s Den" oceněný 25 minutový film, zachycující životy pěti středoškoláků, kteří se sejdou po studiích. Singer pozval svého kamaráda z dětství Ethana Hawkeho, aby hrál ve filmu 16mm, projekt za 15.000 USD. "Lion´s Den" otevřel Singerovi dveře v oblasti spolupráce na scénáři, na produkci a na režii filmu "Public Access,", jeho první celovečerní filmový projekt, který získal cenu Velké poroty na Filmovém festivalu Sundance v roce 1993.

John Ottman
obrazek Provádí střih a skládá filmovou hudbu. Ottman prokázal tuto neobvyklou kombinaci talentů ve třech filmech Bryana Singera , "Apt Pupil," "The Usual Suspects" a "Public Access." Jeho střihačská práce na filmu "The Usual Suspects" mu vynesla cenu BAFTA.
Mezi Ottmanovy filmy, ke kterým skládal hudbu, patří "The Cable Guy," "Snow White: A Tale of Terror," "Incognito," "Halloween H20," "Lake Placid," "Goodbye Lover," "Bubble Boy," a mnoho dalších. Také režíroval, střihal a skládal hudbu k filmu "Urban Legends 2."

Lauren Shuler Donnerová
Je jedna z nejúspěšnějších producentek v Hollywoodu. Produkovala film Olivera Stonea "Any Given Sunday," s Al Pacinem, Dennisem Quaidem a Cameron Diazovou, a "You´ve Got Mail, " s Tom Hanksem a Meg Ryanovou, a spolupracovala na romantické komedii "Shop Around the Corner," v režii Nory Ephronové. "X-Men," produkovala s Ralphem Winterem...
Její první produkční projekt byl televizní film "Amateur Night at the Dixie Bar &Grill," opěvovaný časopisem The Washington Post jako "jeden z deseti nejlepších televizních filmů všech dob." Scénář k filmu napsal a film režíroval Joel Schumacher, v hlavních rolích Tanya Tuckerová a Dennis Quaid.
První celovečerní film natočený v produkci Shuler Donnerové. byla komedie "Mr. Mom". Scénář napsal John Hughes, v hlavní roli Michael Keaton, film byl z hlediska tržeb devátý nejúspěšnější v roce 1983. Pak produkovala epickou středověkou dobrodružnou romanci "Ladyhawke," kterou režíroval Richard Donner. Ve filmu hráli Matthew Broderick, Michelle Pfeifferová a Rutger Hauer.
V roce 1989, Shuler Donnerová produkovala komedii "Three Fugitives," s Nickem Noltem a Martinem Shortem, "The Favor," s Elizabeth McGovernovou a začínajícím Bratem Pittem a "Radio Flyer," v režii Richarda Donnera. Dva další její filmy, "Dave" a rodinný příběh "Zachraňte Willyho," patřily k deseti nejúspěšnějším filmům za rok 1993. Ve filmu "Dave" hrál Kevin Kline a Sigourney Weaverová v režii Ivana Reitmana,. Film byl nominován na Zlatý globus v kategorii nejlepší komedie nebo muzikál a na Oscara za nejlepší původní scénář.
Dále produkovala "Zachraňte Willyho 2", "Vrahy" a "Sopku" a působila jako výkonná producentka filmu "Zachraňte Willyho III."

Ralph Winter
Pracoval jako výkonný producent filmu "Planeta opic" v režii Tima Burtona pro společnost Twentieth Century Fox. Film dosáhl 68,5 milionů dolarů, což je nejvyšší tržba za tři dny v mimo prázdninové době v historii. Také produkoval "X-Men" pro společnost Twentieth Century Fox. (s Lauren Shuler Donnerovou) . "X-Men" měl premiéru 14. července, 2000, a dosáhl nejvyšších hrubých tržeb za neprodloužený víkend v historii, 54,5 milionu dolarů.
Winter produkoval filmy nominované na Oscara "Mighty Joe Young," "Star Trek VI: Undiscovered Country," a "Star Trek IV: Cesta domů," které získaly čtyři nominace. Winter působil jako výkonný producent na filmu "Star Trek V:The Final Frontier." Dále na filmu "Inspector Gadget," s Matthew Broderickem a Rupertem Everettem .
Winter vybudoval mini-studio v Chatsworthu, v Kalifornii, odkud produkoval ABC-TV seriály "High Incident" pro Stevena Spielberga. (1995-96.) To vedlo k jeho režijnímu debutu speciální Halloweenské epizody "Masquerade."
Winter začínal svou kariéru u Paramount Pictures jako režisér post produkcí pro Paramount Television. Vystudoval the University of California v Berkeley. a je členem the Directors Guild of America a the Academy of Motion Picture Arts and Sciences.

Guy Hendrix Dyas
Zahájil svou kariéru prací v Japonsku jako průmyslový návrhář pro Akio Morita a jeho Sony pobočku. odstěhoval se do Tokya krátce po absolvování studií s diplomem průmyslového návrháře z prestižní Royal College of Art in London.
Za svého pobytu v Japonsku, se stal Dyas rychle jedním z nejaktivnějších a nejpozoruhodnějších mezinárodních návrhářů na světě. Některé příklady jeho návrhů můžete najít v Muzeu návrhů v Londýně a ve Wakita Museum of Art v Tokyu.
V roce 1994 se Dyas, na pozvání ke spolupráci s jejich tvůrčím týmem ve funkci uměleckého režiséra společnosti Industrial Light and Magic (ILM), přestěhoval do Spojených států a věnuje se filmové produkci. Od té doby Dyas pracoval na uměleckém konceptu filmu "Planeta Opic," "The Matrix:Reloaded," "Vanilla Sky" a "Pearl Harbor." Byl asistentem uměleckého režiséra na filmech "Swordfish" a "The Cell," vizuální poradce na filmu "A Sound of Thunder,"" a spolupracoval na filmu "Twister."

Newton Thomas Sigel
Režíroval "Point of Origin" v hlavní roli Ray Liotta pro HBO. Jako filmař, se Sigel těšil úspěchu v oblasti dokumentů, televizních epizod, hudebních videoklipů a celovečerních filmů. Mezi jeho filmy patří "X-Men," "Three Kings," "Brokedown Palace," "Apt Pupil," "Fallen, Blood and Wine," "The Usual Suspects" (za který byl nominován na Independent Spirit Award),. Jeho dokumentární snímek "Witness to War" získal cenu Akademie, zatímco jeho snímek "El Salvador: Another Vietnam" získal oscarovou nominaci. Sigel také spolu režíroval dokumentární snímky "When the Mountains Tremble" a "Report from the Front."

Podobné filmy

Země ztracených
(Land of the Lost) Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderát...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Barva peněz
(The Color of Money) Paul Newman býval jedním z nejlepších hráčů kulečníku. Hráčská legend...
dnes 21.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
S ledovým klidem
(The Cold Light of Day) Mladý obchodník Will přijíždí do Španělska, aby strávil pár dní na...
dnes 22.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 19. 9. 2019 Svátek má Zita
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz