fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

69% 1600 hlasů
6.9 10 1600
film / thriller, krimi, hororový, mysteriózní, USA/Velká Británie/Česká republika, , 122 min., od 12 let
From Hell
Kinopremiéra v ČR 3.1.2002, DVD od 31.8.2002

Režie: ,
Herci: , , , , , více...
starNastavit upozornění

V TV televize st. 30.10. Prima MAX 22.20
Prima MAX 22.20
Ukázka
02:19Z pekla - zpáteční adresa dopisu, který napsal Rozparovač, vypráví o lidech, kteří jsou v pekle a pokoušejí se přežít nejsvízelnější okolnosti. Příběh pěti zbídačelých prostitutek, které pojí čím dál tím užší přátelství, neboť jejich kruhy terorizuje strašlivý vrah. Mary Kellyová, Kate Eddowesová, Liz Strideová, Dark Annie Chapmanová a Polly žijí na okraji společnosti, vydělávají si svými těly na nuzné živobytí ve společnosti, která je současně zostouzí i živí. Monstrum je chce připravit o jediné jejich vlastnictví: o existenci.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Jooo taak tohle můžu.. :-) starej Londýn a jeho zaplivane.. pachnouci..blátivé..temné..uličky.. kde si to ty nejlevnější pracovnice nejstaršího řemesla.. rozdávají.. v tmavém zákoutí s kdejakym pobudou..za pár drobaku... do toho legenda o J. Rozparovacovi...oblíbený věcně sjety Johny.. všudy přítomná zelená vila.. :-) zahadne chladnokrevne vraždy prostitutek... co si více přát... :-) pochmurný Londýn na jedničku, kostýmy, hudba..napětí, atmosféra... S Deppem.. jeden s mých nejoblíbenějších filmů. 80%
Všechny komentáře k filmu 39+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Z pekla

obrazek
I když jsou bratři Hughesovi známí svými současnými dramaty, jejich náklonnost k příběhu Rozparovače vychází z atmosféry Londýna 1888. Děj se odehrává v oblasti známé pod názvem Whitechapel. Špinavé nevlídné uličky, ideální prostředí pro drogy, prostituci, alkoholismus a nahodilý pouliční zločin. Albert Hughes říká, "Je to příběh o chudobě, násilí a korupci, což jsou témata, kterými se v našich filmech zabýváme, protože nás fascinují. Naše postavy jsou chudí lidé, kteří všichni mají stejné problémy. "Zajímala nás také psychologie Jacka Rozparovače - jeho chování a hysterie, kterou vyvolával. Allen Hughes prohlašuje, "Dřívější vyprávění tohoto příběhu bylo nezaujaté, vyprávěné očima škrobené vyšší třídy. My ho vyprávíme z perspektivy lidí, kteří žijí ve špíně, ve čtvrti, kde se ta hrůza odehrávala."

obrazek
Heather Grahamová říká: "Moje postava a její přítelkyně, žijí na pokraji hladovění ve strašlivé bídě. Každý den pro ni znamená zápas. Mít kde spát je přepych. Jediné, co Mary Kellyové trvá, je její sen o tom, že se vrátí do Irska, kde žila jako holčička." V jedné z důležitých scén filmu, se ženy probudí po neklidném spánku, spoutány na lavici - nepohodlné řešení pro ty, které si nemohou dovolit postel. Ráno přichází domácí, rozváže je a vrací je do ulic, kde si musí vydělat peníze na jídlo a útočiště na příští noc. "Životy těch žen jsou chmurné a temné," říká Lesley Sharpová. "Jejich každodenní existence je nepřetržitá hrozba - ze strany pasáků, násilníků, pouličních živlů, nemocí a drog." Další hrozbu představuje nebezpečné tajemství, které tyto ženy nevědomky sdílejí, tajemství, které ohrožuje Korunu - i jejich existenci.

obrazek
Jediná autorita, zdánlivě chránící tyto "nešťastnice," jinak považované jako postradatelné, je inspektor Fred Abberline (Johnny Depp). Abberline je však také sužován trýznivými vzpomínkami, jimž dočasně uniká pomocí opia. Jeho závislost oživuje čaromoc jasnozřivosti. "Abberline je zmítán životem," říká Johnny Depp. "Ztratil manželku a dítě a spoléhá na sebe-medikaci, aby přežil den." Inspektor, který po létech služby ve čtvrti Whitechapel, se sem vrací, aby vedl vyšetřování v záležitosti Rozparovače. "Abberline je postava připomínající protagonisty klasických románů devatenáctého století. Je pochybný hrdina, podstupující mimořádný vnitřní boj, zatímco zažívá strašlivé události." Inspektorovi pomáhá v jeho nesnadném vyšetřování impozantní seržant Godley, kterého hraje Robbie Coltrane ("The World Is Not Enough").

obrazek
Godley je loajální přítel, který nabízí Abberlineovi pomocnou ruku při jeho "lovu na draka." "Godley je přímočarý skotský policista, který dělá závěry z konkrétních důkazů," říká Coltrane, "jako je nůž potřísněný krví a výpověď očitého svědka. Je ohromen Abberlineovou intuicí a neortodoxními metodami. Je to protipól Godleyho založení, ale přijímá Abberlinovy vize a cítí , že se na nich musí podílet. Godley je jediný člověk na světě, kterého Abberline poslouchá a kterého respektuje. Godley ho udržuje při životě, dohlíží na něj. Je to jeho nejbližší přítel." Mezitím co se množí vraždy ve Whitechapel, oba dva muži jsou nabádáni jejich nadřízenými k tomu, aby smetli zločiny pod koberec. Jediný, kdo je ochoten pomoci vyšetřujícímu inspektorovi, je známý Sir William Gull (Ian Holm), lékař královské rodiny.

obrazek
" Gullovi je jasné, že tyto vraždy páchá lékařsky vzdělaný člověk," říká Ian Holm. "Vrah má chirurgickou zručnost. Jeho zabíjení se podobá zvláštnímu děsivému rituálu." Gull radí Abberlineovi s nástroji, které byly pravděpodobně použity a odhaduje jakým asi způsobem byly vraždy provedeny. Pod jeho vedením dojde Abberline k závěru, že vraždy jsou součástí výhružného spiknutí Řádu svobodných zednářů, kteří jednají z příkazu samotné monarchie. Svobodní zednáři jsou tajná sektářská organizace, jejímiž členy po mnoho let byli nejbohatší, nejmocnější muži na světě. Svobodní zednáři se stali předmětem mnoha konspirativních teorií. Scénář k filmu podle původního románu Alana Moora, napsal i Terry Hayes a Rafael Yglesias. "To jestli byla britská monarchie doslova zapletena ve vraždách Jacka Rozparovače, nijak nezmírňuje obžalobu vládnoucí třídy," říká Yglesias. Mary Kellyová , příslušnice spodiny, prostitutka, není zvyklá na společnost "vážených" mužů , tedy pokud není v práci. Nevěřícně a z opatrnosti, aby nebyla zneužita, kritizuje Abberlineovo vyšetřování. "Mary Kellyová to vidí jakože ji Abberline chce zneužít jako většina mužů. Jeho zdvořilost a upřímnost nakonec prolomí její defenzivu a ona mu začne věřit.Čím víc se jejich vztah prohlubuje, tím výhružnější bariéra mezi nimi stojí

obrazek
. Spiklenecká dýka je napřímena k jejich srdcím, a v ruce ji drží řeznický šílenec, který se chce dostat na stránky historie Rozparovač prohlašuje, že díky jemu se zrodilo dvacáté století.Johnny Depp, který zná velmi důvěrně tento příběh, poznamenává, "Před tím než se objevil Jack Rozparovač, bylo v Londýně několik stovek novin. V důsledku jeho vražedného řádění, byly vydávány další tisíce." Jack Rozparovač, kterého částečně vytvořil tisk, se tak stal první skandální hvězdou." Díky Rozparovači se také rozvinuly policejní jednotky, které byly v roce 1880 v plenkách. Allen Hughes říká: "V tu dobu, pokud vás policie nechytla u mrtvoly s krví na rukou, nemohla vás obžalovat. Neexistovaly standardní způsoby ověření otisků prstů nebo krevní testy. Ale díky tomuto případu došlo k rozvíjení nových vědeckých postupů a rozvinutí nových pomůcek k usvědčení zločinců." Jack Rozparovač, ovšem nebyl nikdy zatčen. Více než sto let si veřejnost klade otázku jeho záhadné existence, jeho troufalost páchat tajemné vraždy na veřejných místech a jeho schopnosti tajuplně vklouznout zpátky do noci. Albert Hughes poznamenává, "Velmi nás láká použít dobře známý, legendou opředený příběh a použít svou představivost, abychom mu dali jiný rozměr." Allen Hughes: "Oběti Jacka Rozparovače nebyly polidštěny. Chceme jim vdechnout život. To nebyly jenom oběti. Byly to lidské bytosti."


O natáčení

obrazek
Představuje strach a temnotu. První skandální hvězda dvacátého století, zůstává nejznámějším a nejzáhadnějším masovým vrahem v historii. Jack Rozparovač spáchal v Londýne na podzim roku 1888 pět odporných rituálních vražd.. Nikdy ho nechytli. Ve filmu hrají Johnny Depp, Heather Grahamová, Ian Holm, Jason Flemyng a Robbie Coltrane. Režie se ujali Allen a Albert Hughesovi. (Dead Presidents, Menace II Society, American Pimp.) Jsou také výkonnými producenty filmu. Další výkonnou producentkou je Amy Robinsonová a Thomas M.Hammel. Producenty jsou Don Murphy (Bully, Takoví normální zabijáci) a Jane Hamsherová (Takoví normální zabijáci). Scénář napsali Terry Hayes a Rafael Yglesias. Film byl natočen v produkci Underworld Pictures / Don Murphy a Jane Hamsher/ Amy Robinson.
obrazek
Film byl z velké části natáčen na několika historických hradech v okolí Prahy a Whitechapel, neblaze proslulé místo v Londýně, kde se vraždy odehrály, bylo postaveno na ploše 20 akrů v blízkosti známých barrandovských Studií. Ve filmu je více než šedesát mluvících rolí, a do několika scén bylo třeba dvou set padesát kostýmů z období Viktoriánské Anglie nebo potrhaných hadrům které nosili lidé z ulice. Návrhářka kostýmů Kym Barrettová ("Matrix," "William Shakespeare´s Romeo + Julie") se svým štábem vytvořila pro tento film více než 400 kostýmů. Mezi filmovými tvůrci jmenujme kameramana Petera Deminga, ASC ("Vřískot 2," "Vřískot 3", "Austin Powers: International Man of Mystery"), který zaujal bratry Hughesovy působivou kamerou ve filmu "Lost Highway," slavného George Gibbse ("Indiana Jones and the Last Crusade") supervisora zvláštních efektů , střihače Dana Lebentala a George Bowerse, A.C.E. a hudebního skladatele Trevora Jonese ("Notting Hill").

I když jsou bratři Hughesovi známí svými současnými dramaty, jejich náklonnost k příběhu Rozparovače vychází z atmosféry Londýna 1888. Děj se odehrává v oblasti známé pod názvem Whitechapel. Špinavé nevlídné uličky, ideální prostředí pro drogy, prostituci, alkoholismus a nahodilý pouliční zločin. Albert Hughes říká, "Je to příběh o chudobě, násilí a korupci, což jsou témata, kterými se v našich filmech zabýváme, protože nás fascinují. Naše postavy jsou chudí lidé, kteří všichni mají stejné problémy. "Zajímala nás také psychologie Jacka Rozparovače - jeho chování a hysterie, kterou vyvolával. Allen Hughes prohlašuje, "Dřívější vyprávění tohoto příběhu bylo nezaujaté, vyprávěné očima škrobené vyšší třídy. My ho vyprávíme z perspektivy lidí, kteří žijí ve špíně, ve čtvrti, kde se ta hrůza odehrávala."

O produkci

obrazek
Filmový štáb v pláštěnkách do deště, v rukavicích a v čepicích, připravuje další deštivou a chladnou noční směnu. Teplota klesá k nule. Je polovina července." Neuvěřitelně chladné letní počasí," komentuje výkonný producent Tom Hammel. "Všichni říkají, že je to tady nevídané. Kdyby byla v Londýně taková zima, Jack Rozparovač by zůstal doma." Ironicky, asi před deseti dny, kdy se natáčelo ve dne, dosáhla teplota v Praze 35 stupňů. Rekordní teplota za 139 let. Filmaři se rozhodli pro Českou republiku nejen kvůli počasí. Město Praha, jak se ukázalo, nebylo tím pravým místem pro vytvoření londýnské části Whitechapel, kde se příběh odehrává. Martin Childs, výtvarník, nositel Oscara říká, "I když je v Praze spoustu nádherných starých budov, Praha se nepodobá Viktoriánské Anglii. (Londýn už také ne, protože spousta původní architektury byla zničena.)


obrazek
"Nenašli jsme žádné místo, které by se podobalo Whitechapel ze všech úhlů, tak jsme ho nakonec postavili uprostřed pole." Během jednoho týdne navrhnul Childs scénu 500´x 500´. Tým 170 řemeslníků pracoval sedm dní v týdnu, aby během 12 týdnů postavili celou scénu. Nakonec vytvořili ulice ze stovek sto let starých "dlažebních kostek" z místních pivovarů a občanských institucí. Některé tyto balvany vážily až 75 kilogramů. Čeští řemeslníci neuměli vytvořit autentickou anglickou cihlu, tak Childs přivedl dva britské malíře, aby dosáhli správného zabarvení a starodávný dojem filmové stavby. Hlavní struktura natočené Whitechapel obsahuje Ten Bells Saloon, Commerce Street a Christ Church, jakož i specifická místa, na kterých byly Rozparovačovy oběti nalezeny. Depp říká: "Jakmile jsem vkročil do těch uliček, byl jsem jako omámený. Bylo to neuvěřitelné. Bratři Hughesové jsou mistři detailu. Martin (Childs) odvedl neuvěřitelný kus práce." Deppův zájem o Rozparovačův příběh se datuje o dětství. Přečetl o tom mnoho knih a článků. Existuje na to téma spousta teorií. Kterákoli může být správná. To nemůžeme vědět. Vždycky jsem si říkal, že by z toho mohl být skvělý film, pokud by byl dobře natočen."

obrazek
Když se bratři Hughesové setkali před šesti léty s Deppem, aby jednali o jiném projektu, jen tak mimochodem se zmínili o tom, že chystají film o Jacku Rozparovači. Depp si chtěl přečíst scénář. Líbil se mu. Za několik let mu zavolali: "Jak by se ti líbila role Abberlinea?" Allen Hughes říká, "Johnny nejenže skvěle hraje, ale je také jedinečná a záhadná osobnost. Dokáže vyjádřit tolik různých emocí, aniž by vyslovil jediné slovo. Depp mluví v této roli Cockney dialektem Východního Londýna. Rozparovač pocházel z Dorsettu, ale tam mají také podivný přízvuk.Heather Grahamová mluví s irským akcentem. Přízvuk, rezavé vlasy, celý její vzhled ve vás vzbuzuje pocit, že ji musíte zachránit. Nechceme, aby zemřela. Allen Hughes říká, "Původně jsme chtěli pro tuto roli neznámou anglickou herečku, ale když jsme uviděli Heather, věděli jsme, že to musí hrát ona. Dalšími herečkami, které hrají "pracovnice" ve Whitechapel jsou britské herečky Lesley Sharpová, Susan Lynchová a Katrin Cartlidgeová. Sharpová a Cartlidgeová hrály ve filmu "Naked". Sharpová říká, "Naším hlavním úkolem bylo vytvořit mezi námi atmosféru kamarádství, což nebylo těžké, protože máme vůči sobě vzájemnou úctu a máme se rády. Katrin Cartlidgeová, měla zvláštní zážitek při prvním setkání s Johnny Deppem.

obrazek
Figuríny vyrobila společnost Millennium Effects, která byla předtím oceněna za svou práci na filmu "Zachraňte vojína Ryana." Steve Painter - protetický supervisor/výtvarník říká: "Dostaly se nám do rukou mimořádně vzácné fotky, které nám posloužily jako předloha pro figuríny. Měli jsme přístup k lékařským zprávám, kde bylo uvedeno v jaké poloze byly mrtvoly nalezeny, jak hluboké byly jejich rány, každá sebemenší podrobnost." Silikonové mrtvoly byly vyrobeny na míru v londýnské dílně společnosti Millennium. Pak byly upraveny a oblečeny tak jako oběti. "Teprve když spatříte mrtvolu v třírozměrném prostoru, dokážete si plně uvědomit, co Rozparovač spáchal. A je to mimořádně chmurné," poznamenává Painter. Jeho tým také prováděl průkopnické maskérské triky. Například chemický trik, díky kterému, se před vašimi zraky otevře hrdlo oběti. "Při první společné scéně s ním, ležím mrtvá na zemi a on se naklání v těsné blízkosti mého obličeje. Napadá mě. Je to pro něj nejošklivější pohled v životě. Mám proříznuté hrdlo, útroby přes rameno a tři mouchy se mi procházejí po obličeji. Takhle jsem si nepředstavovala seznámení s Johnny Deppem. K dokonalému vylíčení Rozparovačovy krvavé lázně produkce použila protetické figuríny, které se věrně podobaly zmasakrovaným mrtvolám obětí.

obrazek
Hlavním spolupachatelem Jacka Rozparovače je muž, který se jmenuje Netley. Hraje ho Jason Flemyng, který hrál s Bradem Pittem ve filmu Guye Ritchieho "Snatch." Flemyng říká: "Netley je nevědomý důvěřivec, ale jeho vina spočívá v tom, že nemá odvahu skoncovat s ďáblem. Svým způsobem každý prožíváme v menší míře takové dilema. Nechceme páchat zlo, ale nemáme vůli k tomu, abychom nastolili dobro. Špatné počasí neustále smáčelo filmovou stavbu Whitechapel, postavenou ve vesničce Ořech. Hustý déšť zdržel filmování o několik hodin. Kameraman Peter Deming potřeboval k vytvoření atmosféry Londýna déšť, ale ne mlhu. "Téměř vždycky když vidíte ve filmu Londýn v noci, bývá tam nezbytně mlha, zejména když se jedná o záhadu nebo thriller," říká. "My používáme mrholení, ale vyhýbáme se klišé mlhy, protože v roce 1888 byl v Londýně mimořádně jasný podzim.

obrazek
Deming spolupracoval s Martinem Childsem a kostýmní návrhářkou Kym Barrettovou, která chápe tento film jako moderní tajemný thriller. Shromáždila spoustu studijního materiálu z knihovny, mnoho dokumentů a fotek, včetně dvou velmi vzácných sbírek britského fotografa, který na nich zachytil život prostých pracujících lidí v devatenáctém století, což bylo v té době neobvyklé. "Fotografie a literatura se tehdy zabývaly vyšší třídou," říká. "obyčejní lidé nehráli žádnou roli ani v umění ani ve společnosti. Byli přehlíženi." Barrettová navrhla celou škálu kostýmů od nákladného oblečení královny Victorie po potrhané hadry, které nosili chudí obyvatelé Whitechapel. Mary Kellyová, Kate Eddowesová, Liz Strideová a Dark Annie Chapmanová měly jediné šaty, k tomu něco na hlavu a šperky.Heather Grahamová říká, "každý den jsme žertovaly. "Tak, co si vezmeš dneska na sebe? Hmm, počkej.. asi si vezmu ty jediné šaty, které mám."Návrhářka se svým čtrnáctičlenným týmem vyrobili pro každou herečku duplikát jejich oblečení.

Barrettová, která předtím pracovala s bratrem na filmu "The Matrix," spolupracovala v Londýně se známým návrhářem kostýmů Johnem Brightem na přípravě více než 400 kostýmů. Použila zvláštních barev, zejména odstínů červené, aby podtrhla napínavou smyslnou atmosféru příběhu. Pro inspektora Abberlina navrhla základní černý oblek, vyjadřující jeho smutek po manželce, touhu po nenápadnosti a jeho zásadní nezájem o oblečení. Naopak Sir William Gull klade obrovský důraz na detail a je pečlivě oblečen. Filmování probíhalo na zámku Hrádek, gotické stavbě středoevropského stylu s tmavými dřevěnými interiéry. Dále se filmovalo na zámku Opočno, na Mníšku, na Pražském hradě, který patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům. Doksany, Kačina. Dalším zajímavým dějištěm je Olšanský hřbitov, kde se Abberline poprvé setká s Mary Kellyovou. Jeden z mála českých hřbitovů, který podle Childse, může představovat protestantský anglický hřbitov.

O hercích

Johny Depp
obrazek Získal si přízeň diváků i kritiků za celou řadu nezapomenutelných filmových rolí. Jeho role ve filmu Tima Burtona "Sleepy Hollow," spolu s Christinou Ricciovou znamenala třetí spolupráci s Timem Burtonem. Jejich předchozí práce na filmech "Ed Wood" a "Střihoruký Edward," znamenala pro Deppa nominace na Zlatý Globus za nejlepší mužský herecký výkon. Deppovy novější filmy jsou "Čokoláda," "The Man Who Cried," "Blow," "The Astronaut´s Wife,", "Devátá Brána" Romana Polanského a film Terry Gilliama "Fear and Loathing in Las Vegas," podle románu Huntera S.Thompsona. Deppův poslední filmový projekt je "Tenkrát v Mexiku," v režii Roberta Rodrigueze. Za svůj výkon ve filmu "Donnie Brasco," byl hodnocen jako "Nejlepší herec" své generace. Dále hrál Depp ve westernu z roku 1880 "Dead Man," v režii Jima Jarmusche.

Depp se narodil v Kentucky, vyrůstal na Floridě, kde jevil zájem o hudbu. Hrál v rockové kapele Kids, dosáhl slušného úspěchu, pak s touto skupinou odjel do Los Angeles. Když se kapela krátce na to rozpadla, rozhodl se na radu svého přítele, věnovat se herectví. Brzy vytvořil svou první významnou roli ve filmu "Noční můra na Elm Street." Objevil se i v několika dalších filmech, včetně "Slow Burn" a v Oscarovém filmu "Platoon" . Následně hrál roli tajného detektiva Tima Hansona v úspěšném seriálu společnosti Fox "21 Jump Street." Čtyři roky trvalo než sehrál hlavní roli ve velkofilmu Johna Waterse "Cry Baby." Depp režíroval svůj první film "The Brave,", ve kterém také hrál. Na scénáři spolupracoval se svým bratrem, D.P.Deppem.

Heather Grahamová
obrazek Je považována za nejnaděnější mladou herečku v Hollywoodu. Nedávno účinkovala ve filmu Eda Burnse "Sidewalks of New York," a brzy ji uvidíme po boku Josepha Fiennese ve filmu "Killing Me Softly," v režii Chena Kaige, a ve filmu "The Guru" po boku Jimi Mustry a Marisy Tomeiové. Grahamová hrála také ve filmech "Ztraceni ve Vesmíru," "Swingers," "Drugstore Cowboy" a "Six Degrees of Separation." V televizi hrála v kultovním seriálu Davida Lynche "Twin Peaks" a po boku Jessicy Langeové ve filmu "O´ Pioneers."

Robbie Coltrane
obrazek Je divákům znám svou rolí "Valentina Zukovského" v bondovkách "The World Is Not Enough" a "Zlaté oko." Natočil dalších pětadvacet filmů. Například "Tutti Frutti," za který získal nominaci za Nejlepší herecký výkon BAFTA, "Mona Lisa," "Krull" "Henry V," "Nuns On the Run," "Vzkaz lahvi" a nejnovější film "On the Nose."

Ian Holm
obrazek Je jedním z nejznámějších herců, s více než stovkou filmů na kontě. Mezinárodně se proslavil svým výkonem ve filmech "Big Night," "A Life Less Ordinary," "The Sweet Hereafter" a "Pátý Element,". Holm bude hrát roli "Bilbo Bagginse" v očekávané trilogii "Pán prstenů". Holm získal nominaci v kategorii Nejlepší mužská vedlejší role za svůj výkon v Oscarovém filmu "Chariots of Fire.", za který byl také odměněn cenou BAFTA . Narodil se v Goodmayes, v Anglii, v roce 1998 byl povýšen do šlechtického stavu.

Lesley Sharpová
Je úspěšná londýnská divadelní herečka. Hrála ve filmech "The Full Monty," "Naked" a "Priest," a v několika filmech televizní produkce BBC.

Susan Lynchová
Narodila se v Nerwy severní Irsku a nyní žije v Londýně. Je sestra herce Johna Lynche. Do Londýna přišla v 18 letech, aby studovala herectví na Central School. Hrála v několika filmech například "Beautiful Creatures,", "Interview s Upírem" a "Northern Lights." Účinkovala také v televizních filmech. Po boku Robbie Coltranea v roli Tina Browna si zahrála v úspěšném seriálu "Cracker."

Katrin Cartlidgeová
Získala nominaci London Film Critics Circle za Nejlepší ženský herecký výkon za svou roli ve filmu "Prolomit vlny" a cenu za Nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Evening Standard.

O tvůrcích

Allen a Albert Hughesovi (režiséři)
Jsou dvojčata a se proslavili se v jednadvaceti letech filmem "Menace II Society." Pak následoval film "Dead Presidents," - příběh mladíka, jehož život se rozpadnul po vojenské službě ve Vietnamu. Očekával, že se vrátí jako hrdina, místo toho se ocitne v ozbrojené loupeži, v zoufalé snaze uživit svou rodinu. Jejich nejnovější projekt je celovečerní dokument "American Pimp," který zkoumá muže skrývající se za nejstarším povoláním na světě. Allen a Albert jsou také velmi úspěšní na hudebním poli. Narodili se v Detroitu, matka podporovala tvůrčí činnost svých synů, Allen a Albert začali s domácími filmy ve dvanácti letech.

Terry Hayes (scénárista)
Působil jako spisovatel a producent pro film i pro televizi. Napsal scénář k tak významným filmům jako je "The Road Warrior," "Mad Max:Beyond Thunderdome," a "Payback," s Melem Gibsonem v hlavních rolích. Hayes napsal scénář a produkoval film "Dead Calm, " s Nicole Kidmanovou a Samem Neillem a "Flirting" , který byl v roce 1990 oceněn cenou za nejlepší film Australian Film Institutem. V hlavních rolích Thandie Newton a Nicole Kidmanová.

Rafael Yglesias (scénárista)
napsal scénáře k filmům "Fearless," podle svého vlastního románu, "Bídníci" a "Death and the Maiden." V nejbližší době bude spolupracovat se společností Miramax a New Line Cinema. Narodil se v New Yorku. Rodiče byli spisovatelé. V 16 letech začal cestovat a napsal svůj první román. Je autorem osmi knih.

Amy Robinsonová (výkonná producentka)
Začala svou filmovou kariéru jako herečka, nejvíc se proslavila svou rolí ve filmu Martina Scorsese "Mean Streets". V roce 1977 založila Triple Play Productions s Griffin Dunnem a Markem Metcalfem. Jejich první film, "Chilly Scenes of Winter," podle románu Anne Beattieové. Scénář napsala a film režírovala Joan Micklin Silverová . V hlavních rolích John Heard a Mary Beth Hurtová. Robinsonová pracovala na filmu "Podzim v New Yorku" s Richardem Gerem a Winonou Ryderovou, v režii Joan Chen. V roce 2001 uvádí Amy Robinsonová ve spolupráci se společností USA Films, "Never Again" s Jillem Clayburghem a Jeffrey Tamborem. Scénář napsal Eric Shaeffer, který film také režíroval.

Martin Childs (výtvarník)
Byl oceněn Oscarem za film "Zamilovaný Shakespeare." Předtím spolupracoval s filmovým režisérem Johnem Maddenem na filmu "Mrs. Brown." Dále výtvarně pracoval mimo jiné na filmu Philipa Kaufmana "Quills - perem markýze de Sade". Narodil se v Anglii, absolvoval studium architektury na Leicester University.

Kym Barrettová (kostýmní návrhářka)
Proslavila se svou prací na filmu "Matrix" a "William Shakespeare´s Romeo + Juliet." Narodila se a vyrůstala v Brisbane, Austrálie. Studovala literaturu a herectví na univerzitě, pak přesídlila do Sydney, a studovala výtvarné umění. Nyní žije v Los Angeles.

Trevor Jones (skladatel)
Složil hudbu k více než 60 filmům. Byl nominován na cenu BAFTA za film "Brassed Off," "Hořící Mississippi" a "Poslední Mohykán,". Za ten získal nominaci na cenu Zlatého Globu. Byl rovněž nominován za svou píseň pro film "The Mighty," a získal nominaci na cenu Emmy, za svou hudbu k televiznímu miniseriálu "Merlin." Narodil se v Kapském Městě, v Jižní Africe, čtyři roky studoval na Londýnské Královské Akademii Hudby. Potom získal titul Master of Arts v oboru filmu a mediální hudby na British National Film School. V současné době je ředitelem jejího hudebního oddělení. Jones byl prvním absolventem British National Film School, který získal Oscara (spolu s ostatními), za krátký film "The Dollar Bottom."

Podobné filmy

Pumpaři od Zlaté podkovy
Snadno vydělané peníze voní krásněji než benzin. Jiří Bartoška v české kriminální komedii,...
dnes 14.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Život po životě
(Hereafter) Příběh tří lidí, které nějakým způsobem postihla smrt. Matt Damon je americký ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Ve stínu pravdy
(Freedomland) Julianne Moore nahlásí krádež svého auta i se synem, který údajně spal na za...
dnes 22.25
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 21. 10. 2019 Svátek má Brigita
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz