fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

61% 788 hlasů
6.1 10 788
drama / komedie / romantický, USA, , 113 min., od 12 let
Afterglow
DVD od 7.1.2010 Urania

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:17Komedie, ve které láska, věrnost a manželský slib dostanou pořádně zabrat.
Mladý a úspěšný Jeffrey stoupá na společenském žebříčku, jen čas na jeho půvabnou manželku Marianne mu nezůstává. Ta se věnuje vylepšování jejich bytu a návštěva "opraváře na všechno" v podobě šarmantního Luckyho ji přijde náramně vhod. Mezi oběma přeskočí jiskra a Lucky ochotně zapomene na svou vlastní ženu Phyllis. Ale ač by to nikdo z nich nečekal, začnou je jejich podezíraví partneři sledovat. A když se jeho žena a její muž setkají náhodně v baru hotelu Ritz, aniž by tušili kdo je kdo, začne komedie, jakou dokáže zinscenovat jen život sám.
Uprav informace o filmu

+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Záblesk

obrazek
Producent Robert Altman a režisér Alan Rudolph se spojili a natočili zábavnou komedii o párech stojících na pokraji úplného rozpadu.

V kanadském Montrealu se kariérista Jeffrey Byron právě chystá uzavřít další lukrativní obchod. Přes jeho mládí (něco málo přes 20) mu jeho pronikavý obchodník důvtip přináší velký plat, který mu v pohodě umožňuje věnovat se své pečlivě vykonstruované vášni v sebe sama. V tomto období jeho života, jak říká Jeffrey, "všechno celkem dobře funguje v mnoha rovinách."

Jeffreyho žena, Marianne Byronová, má pocit, že "nic nefunguje." Nejenže si musí najít údržbáře na drobné opravy v jejich ultramoderním stylovém bytě, ale má i velikou touhu po dítěti, touhu, která nezapadá do Jeffreyho plánů. Marianne, která je frustrovaná touto slepou uličkou v jejím manželství, se zabývá sledováním svého plodného období zatímco Jeffrey sleduje akciový trh.

Na druhé straně města se vrací domů Lucky Mann, "šikovný kutil", který pracuje jako opravář. Lucky je přímý chlap, se kterým se dá snadno vyjít, a který má jasné názory na lidskou povahu, zvláště co se týká jeho klientely představované manželkami, jež vyhledávají mimomanželský poměr. Lucky najde svou ženu Phyllis Mannovou, bývalou herečku filmů kategorie B, v nostalgické náladě, kdy sleduje pásky se svými starými filmy a vzpomíná na dny, kdy v nich hrála. Před mnoha lety měla Phyllis mimomanželský poměr, silný incident, který téměř zničil jejich manželství. Lucky také nemá zrovna čistý štít, ale vždy je připraven zlomit dlouho vytvářenou bariéru mezi ním a jeho ženou. Phyllis Luckyho nechává, aby si začínal s jinými ženami, ale odolává jeho pokusům vrátit do manželství romantiku. Jejich manželství je svým způsobem spojenectví, které umí vytvořit jen divoké kočky: neustálá nevěra, přesto založená na silné vazbě.

Když si Marianne telefonicky objedná u Luckyho opravy v bytě, atmosféra kolem něj, s jeho ujišťující rčením „pokud to neopravím, není to polámané" ji překvapí. V kontrastu s jejím netečným manželem Jeffreym rozvíří Luckyho dychtivost po komunikaci a pozornost jejím přáním dlouho potlačované pocity. Jejich otevřený dialog, kdy se jeden druhému svěřují, vyústí v milostný poměr a vzbudí podezření u podváděných partnerů. Phyllis i Jeffrey, každý zvlášť, sledují nevěrný pár do baru hotelu Ritz, přičemž neobjeví podvádějící partnery, ale jeden druhého. Flirtují nad lahví šampaňského a ani jeden z nich netuší, jaká je identita toho druhého...

Když se dva manželské páry - jeden starší s bolestivou minulostí, a druhý mladší s nejistou budoucností - setkají, nastane pak jednoduše Záblesk!


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 21. 9. 2019 Svátek má Matouš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz