fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

57% 11 hlasů
5.7 10 11
drama, Česká republika,
Kinopremiéra v ČR a SK 28.9.2017, DVD od 31.1.2018 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


UkázkaPříběh holiče, kterého oholili.
Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů. Dezertér se odehrává v letech 1947-53. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy, který ve svém podniku, jenž je smyslem a naplněním jeho života, zaměstnává celou svoji rodinu. Je příběhem mužů, kteří nasazovali životy v boji za svobodu. Přežili vlastní smrt, aby opětovně čelili ztrátě nadějí, ve které věřili a ke kterým se upínali. Každý z nich se snaží znovu nalézt „domov". Dezertér je tragikomickým dramatem těžce zkoušené lásky manželské, sourozenecké a lásky mezi rodiči a dětmi.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Bála jsem se, hodně jsem se bála toho, že to nebude ta dobré jako jednička a hodnocení na této stránce mně v tom jen utvrzovalo. Nakonec se mi to ale líbilo. Ne tak moc jako první díl, ale i tak to bylo dobré. Hodně mi tam chyběla ta pozitivní postava Ondřeje Sokola, ale tenhle díl dostal větší prostor Jiří Macháček, který se mi vážně moc líbil. Nejdříve jsem si jeho postavu zamilovala, pak ho litovala a nakonec jsem na něj byla tak naštvaná, že jsem chtěla opustit sál. Není to tak dobré jako první díl, ale pořád to má nějakou kvalitu a jsem zvědavá na ten poslední.
Všechny komentáře k filmu 3+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB    Videotéka: přidat si do ní film

Jiří Macháček (rozhovor)
obrazek
Jak byste charakterizoval svoji postavu?

Otto je z podstaty podnikavý a pracovitý, uvnitř ovšem velice křehký člověk, nepoučitelný životní optimista, který by si, ač několikrát osudem zlomen, nikdy nepřiznal vlastní pád nebo prohru. Je to postava hustě opestřená několika odlišnými životními etapami a fatálními zvraty, že jsem se po prvním přečtení scénáře musel ptát, jestli i v téhle scéně je to pořád ta samá postava, jako ve scénách předešlých. To ovšem znamená, že pro herce je taková role napsaná vděčně. Takže ta obtížnost jejího ztvárnění je pak spojena hlavně s  tím, aby člověk dokázal všechny ty rozličnosti a odlišnosti propojit a nepromarnit.

Gabriela Míčová (rozhovor)
Vaše Ela si v Dezertérovi prožije opravdu těžké chvíle, přestože je nejumírněnější ze tří sester…

Ano, je nejkonzervativnější, spořádaná a miluje svého muže. Je to vlastně kladná postava bez nějakých velkých výkyvů v tom smyslu, že musí řešit pouze situaci, která v  jejím životě nastane a  postaví ji před nějaký problém nebo událost. Výhoda je ovšem v tom, že má kolem sebe své sestry a rodinu. Takže všechno řeší společně.

Klára Melíšková (rozhovor)
Jaká je vaše Bedřiška, kterou ztvárňujete v trilogii Zahradnictví?

Nejstarší ze sester Rohnových sice nemá děti, zůstala sama a má na starost celou rodinu, ale přijala to a pomáhá vychovávat děti sester. Je velmi urputná a možná i proto jí to s těmi chlapy moc nevycházelo. Je to skvěle napsané, a taky spojení s Gábinou a Aňou jako se sestrami bylo skvělé. Jsou to výborné holky a myslím, že jsme se na sebe krásně napojily a vyladily se.

Anna Geislerová (rozhovor)
Bylo těžké se ztotožnit s postavou Vilmy?

Není potřeba ztotožnit se úplně s  vlastnostmi postav, které hraji. Vilma je nejmladší ze tří sester. Je to žena odhodlaná udělat podle svých představ všechno správně nebo tak, jak se od ní očekává. A možná trochu přehlédne to, že není šťastná a že se v životě měla rozhodovat trochu jinak. Takže si svůj život tak trochu protrpí. V podstatě to je ale hodná a poctivá ženská. A já jí rozumím. Je citově rozpolcená, ale zároveň si myslím, že její odhodlanost je silnější než její jakákoliv jiná emoce. Svým způsobem to je její vnitřní čest, která ji zavede někam, kde se nakonec necítí dobře.

Martin Finger (rozhovor)
Jindřich je vlastně „mladší verzí“ Jiřího Kodeta z Pelíšků, myslel jste na to při natáčení?

Jindřich Rohn je hlavně člověk pevných zásad, který díky svému vlastenectví trpěl - za nacistů v lágrech, za komunistů, když přišel o práci. Ale zároveň se k jeho temperamentu a přesvědčení řadí i jeho charakter. Je to člověk prchlivý, vznětlivý cholerik, což nejvíc odnášejí jeho blízcí, rodina a jeho děti. Takový byl dědeček Petra Jarchovského a předobraz Pelíšků s panem Kodetem mi taky moc nepřidal. Nicméně uklidnění přišlo jak ze strany Petra Jarchovského, tak Honzy Hřebejka a úplně nejvíc mě potěšilo, když mě maminka Petra Jarchovského uviděla ve scéně, kdy komunistovi Zíkovi na chodbě nadávám do komunistů a posílám ho na Sibiř. Řekla totiž: „To je on. To je Jindřich.“

David Novotný (rozhovor)
obrazek
Hrajete vlastně dědečka Petra Jarchovského, jaká je vaše postava?

Miloš Pecka je zahradník, manžel Emilie a švagr hlavního hrdiny. Byl to pro mě protiúkol. Je to klidný člověk. I když má trochu můj humor, který jsem mu dodal. A to je to zajímavé. Přemýšlet v intencích dané postavy. Ale vzhledem k tomu, že Miloš je kaktusář a zahradník, tak mi to dělalo velké problémy. Když hraju fotbalistu, tak vím, kterým směrem se mi mají myšlenky ubírat.

Lenka Krobotová (rozhovor)
Vaše Emilka se zcela obětuje pro svoji rodinu…

Emilka je žena dobrého srdce, ale jednoduššího myšlení. Pro mě to je ale žena s obětavým srdcem. Vlastní spolu s manželem Milošem zahradnictví a náš příběh ukazuje silný vztah těch dvou lidí. Když skončí Emilčin manžel ve vězení, přes veškeré úvodní neporozumění pochopí jeho vášeň k pěstování kaktusů, to, jak je to pro něho důležité. Ví, že je schopna ty kaktusy zachránit. A s láskou. Myslím si, že to krásně ukazuje, že se lidé nemusejí objímat, že tohle stačí k pochopení toho, jak se měli rádi.

Sabina Remundová (rozhovor)
Jak se vám sžívalo s vaší tetou Mařči?

Řekla bych, že je to taková tragikomická postava. Dost často se projevuje takovým způsobem, že ostatní postavy s ní nesouhlasí. Ale ta její nehoráznost a  neomalenost působí komicky. Myslím si, že takových lidí je spousta. Je to bezdětná vdova, což má také vliv na to, jak se chová k dětem a ostatním příbuzným. Ona řekne naprosto bezostyšně, co ji zrovna napadne. Manipuluje s lidmi. Dostává ostatní postavy do střetů. Ta role se mi strašně moc líbila a bavila mě. Jeden pan dramaturg, kterého si velmi vážím, řekl, že je to nejefektivnější postava z celé trilogie.

Jan Hřebejk (rozhovor)
Jak byste popsal Dezertéra?

Jde o drama z přelomu let 1947 a 1948, kolem únorového převratu, ale i tak je v tomto poválečném příběhu hodně humoru. Dokonce bych řekl, že právě v Dezertérovi je nejgrotesknější scéna z celé trilogie.

Petr Jarchovský (rozhovor)
Jak jste spokojený s obsazením rolí?

Moc jsem se těšil třeba na spolupráci s Klárou Melíškovou. Aňu Geislerovou herecky dobře známe, a přitom nás dokáže v každé další úloze znovu překvapit. Gabriela Míčová je všestranná a velice inteligentní herečka. Také děti jsou mimořádné. Sabina Remundová vytvořila v roli tety Mařči ženskou figuru, kterou si zamilujete nesnášet. A Jirka Macháček v roli majitele kadeřnického salonu nachází svůj nový herecký rozměr.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 17. 7. 2018 Svátek má Martina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz