fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

70% 1717 hlasů
7 10 1717
film / komedie, USA/Kanada/Německo, , 88 min., od 12 let
Harold & Kumar Go to White Castle / Harold & Kumar Get the Munchies
Kinopremiéra v ČR 27.1.2005, DVD od 23.5.2005 MagicBox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:12Harold a Kumar zažijí nejbláznivější noc svého života v této svižné a originální teenagerské komedii.
Hrdiny stoprocentně nekorektní huličské komedie jsou dva naprosto rozdílní kámoši: upjatý Harold svůj život zasvětil bankovním investicím a tajnému pokukování po hezké sousedce Marii. Zato ležérní Kumar si navzdory svému talentu pro medicínu nedělá hlavu s ničím včetně toho, že by už konečně měl dospět. Na co nestačí, to okecá.
Odjakživa však ty nejdůležitější věci rozhodují spolu. Co se stane, když se tihle dva rozhodnou oslavit konec pracovního týdne společně? Obyčejný hamburger od firmy White Castle se během nekonečné, divoké páteční noci mění v nedosažitelnou vidinu. Zato se oba kámoši na cestě do New Jersey a zase zpátky dostávají do neuvě-řitelných problémů. Jejich putování je plné nejpodivnějších setkání a nejbláznivějších událostí.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tenhle první díl je celkem v pohodě a dá se na něj koukat, podle mě se ještě dá tomuhle hodnocení celkem věřit, ale ty ostatní filmy už teda vážně nestojí za moc. Tak nějak jsem u nich vynechávala a asi jsem is i prákrát zdřímla. Tady jsem se ale aspoň ještě párkrát zasmála.
Všechny komentáře k filmu 43+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Recenze

Vedlejším efektem konzumace marihuany bývá mimo jiné intezivní pocit hladu. Přesně tohle postihne dvojici spolubydlících Harolda a Kumara, a to jako na potvoru právě ve chvíli, kdy v televizi běží neobyčejně podmanivá reklama na hamburgery White Castle.    Oba hrdinové tudíž okamžitě startují káru, aby se co nejdřív dostali k fastfoodové provozovně. Jenže ouha! Ta jejich byla zrušena už před lety, proto jim po slavnostní přísaze, že nic jiného rozhodně nesežerou, nezbývá než se vydat do sousedního města. Cestou musí překonat pár překážek a protivenství - mimo jiné to, kde takhle večer narychlo sehnat hulení, jak odoperovat trojnásobný průstřel hrudníku, nebo jak se dostat ven z policejní cely.    Jak je patrné, už samotná zápletka je zhulenecká až hanba a konkrétní peripetie tento dojem jen prohlubují. Stejně jako nezvyklé tempo střídání epizod (přelévání se), z něhož máte pocit, že střihač zahulil taky. K vytvoření výsledného obrázku zbývá zmínit podstatný deta... Celá recenze
Archinek, 7 z 10

Popis filmu Zahulíme, uvidíme

obrazek
Harold Lee svoj život zasvätil bankovým investíciám - je večne preťažený prácou, večne niečo nestíha a večne ho jeho kolegovia podceňujú. Sebavedomie mu nedodá ani fakt, že po peknej susedke Marii dokáže iba nesmelo pokukovať. Niekedy už toho má dosť... Rozhodne vždy v piatok, keď po namáhavých piatich dňoch túži po jedinom - poriadne si odpočinúť. Jeho najlepší priateľ, ležérny Kumar Patel si navzdory svojim schopnostiam neláme hlavu nad ničím - vrátane otázky, či by už konečne nemal dospieť. Jeho konzervatívne založená rodina, ktorá by ho najradšej videla ako lekára, sa len ťažko zmieruje s tým, že na čo Kumar nestačí, to skrátka obkecá.
obrazek
Harold a Kumar o tých najdôležitejších veciach rozhodujú vždy spoločne - napríklad problém, čo s načatým piatkovým večerom. Koniec pracovného týždňa sa musí rozhodne osláviť. Pozerať televíziu? Niekam vyraziť? Čo takto na hamburger od firmy White Castle? Lákavá pochúťka, navonok ľahko dostupná, sa však počas dlhej, divokej piatkovej noci mení na nedosiahnuteľnú vidinu. Harold a Kumar si však z obyčajného hamburgeru urobia svätý grál, ktorý chcú dosiahnuť za každú cenu. To, že sa im do cesty stavajú najrôznejšie prekážky, ich iba donúti trvať na svojom a neukojiť hlad čímkoľvek iným, čo by trebárs bolo momentálne dostupnejšie. Zato sa obaja kamoši na ceste do New Jersey a zase späť dostávajú do neuveriteľných problémov. Ich putovanie je plné podivných stretnutí a bláznivých udalostí…


O filmu Zahulíme, uvidíme

obrazek
Na tom, že si komedie Zahulíme, uvidíme dobývá přízeň mladého publika, mají vedle režiséra a sympatických hlavních představitelů podíl i debutující scenáristé Jon Hurwitz a Hayden Schlossberg, kterým se do textu podařilo zapracovat i některé vlastní pocity a zážitky. Harold a Kumar jsou stejně jako oni kamarády od střední školy: společně na ni Hurwitz a Schlossberg chodili v Randolphu v New Jersey, právě tam, kam své hrdiny vysílají během jejich divoké páteční noci.

Společně se také začali věnovat psaní. Hurwitz se po ukončení středoškolských studií začal na University of Pennsylvania připravovat na dráhu finančníka, právě takovou, která se stala osudem jeho hrdiny Harolda. Jeho přítel Schlossberg měl zase v plánu stát se právníkem. V okamžiku, kdy na sklonku studií napsali scénář nazvaný Filthy a nabídli ho studiu MGM, se však jejich život změnil: začali uvažovat o tom, že se přesunou do Hollywoodu a pokusí se uplatnit jako scenáristé.

obrazek
O čtyři roky později mohli ctitelé Woodyho Allena, bratrů Zuckerových a Adama Sandlera prohlásit, že se jim jejich sen splnil: prosadili se jako scenáristický tým, který si hned několik různých velkých studií postupně přizvalo na pomoc, aby jim pomohl pohnout se z místa (v klíčové fázi příprav se např. podíleli na scénáři parodie Scary Movie 3).

Nápad napsat komedii, se kterou by se bez problémů mohli ztotožnit mladí lidé, vzešel z obliby, kterou mají oba scenáristé s řetězci rychlého občerstvení firmy White Castle. Aby všechny detaily seděly, museli se ovšem Jon Hurwitz a Hayden Schlossberg z nadšených konzumentů změnit v investigativní horlivce zkoumající vše, co s americkým hamburgerovým královstvím souvisí. Svůj scénář založili na té nejvšednější životní situaci, kterou všichni znají z vlastní zkušenosti: na tom, že člověk prostě dostane chuť na něco naprosto konkrétního. Harold a Kumar si ovšem z obyčejného hamburgeru udělají svatý grál, kterého chtějí dosáhnout za každou cenu. To, že se jim do cesty stavějí nejrůznější překážky, je jenom donutí trvat na svém a neukojit hlad čímkoli jiným, co by třeba momentálně bylo dostupnější.

obrazek
Další nápady se ve scénáři se odvíjely od skutečnosti, že Harold a Kumar jsou zástupci amerických menšin. Oba scenáristé vycházeli z toho, že měli v každé fázi svého života asijské a indické kamarády, kteří - navzdory některým kulturním či sociálním rozdílům - byli naprosto "normální". Ve filmech jsou však skoro vždycky zobrazováni jako přihlouplí cizinci s těžkým přízvukem a specifiky, která je oddělují od okolního světa. Právě na polemice s těmito klišé založili ovšem Jon Hurwitz a Hayden Schlossberg příběh komedie Zahulíme, uvidíme. Harold a Kumar jsou podle nich docela obyčejní mladí Američané, kteří mají chuť na nejobvyklejší americkou lahůdku. Je to však jejich okolí, které k nim mimoděk (a někdy i úmyslně) přistupuje "jinak".

Hurwitze v jeho nápadu utvrdilo i to, když viděl Johna Choa v komedii Prci, prci, prcičky. Tenhle Asiat neměl žádný přízvuk a vypadal v podstatě jako kterýkoli scenáristův kamarád. Cho se tak stal jedním z herců, se kterými tvůrci pro svůj film počítali od začátku. Kal Penn (navzdory tomu, že je vegetarián) se zdál být ideální volbou pro postavu Choova nerozlučného kumpána. Mladí herci se se svými postavami rychle ztotožnili: nebyl pro ně problém navázat i ve skutečnosti podobné přátelství, jaké prožívají jejich postavy ve filmu. A na plátně to nemohlo nebýt vidět.

obrazek
Důležité bylo během přípravných prací zaangažovat na projektu režiséra, který by měl cit pro sérii neuvěřitelně bláznivých dobrodružství odvíjených od docela obyčejného nápadu. Tím se pro producenty stal Danny Leiner, který svou komedií Hele, vole, kde mám káru? přesvědčivě dokázal, že má pro podobné látky cit. V okamžiku, kdy Leinera přesvědčili, aby si přečetl scénář, bylo vyhráno: budoucí režisér filmu Zahulíme, uvidíme se při četbě znamenitě bavil a okamžitě přijal látku za svou. Harold a Kumar, kteří se podle Leinera znají možná už od nejranějšího dětství, jsou svým způsobem obdobou hrdinů Hele, vole, kde mám káru?, které ztělesnili Ashton Kutcher a Sean William Scott. Také je spojuje pevné přátelství a také oni se navzdory svým snahám dostávají do stále vážnějších a komičtějších problémů.

O herci

Kal Penn
obrazek Narozen v dubnu 1977, rodák z Montclair v New Jersey, na svém kontě má však dvaadvacet filmových a televizních titulů. Narodil se jako Kalpen Modi a herectvím (včetně tance) se začal zabýval už na střední škole v newjerseyském Farmingdale ve Fine and Performing Arts Center. Na sklonku 90. let začínal na divadle a po přesunu do Los Angeles, kde zahájil studia na University of California, i hostováním v televizních seriálech (mj. Buffy, zabíječka upírů nebo Pohotovost). V té době se také začal objevovat ve filmu, kde dostával vesměs menší party vycházející vstříc jeho indickému původu. Průlom v jeho herecké kariéře představovala postava mladíka s těžko zapamatovatelným jménem Taj Mahal Badalandabad v komedii Sexy párty. Pod komedií Zahulíme, uvidíme je podepsán také jako jeden z asistentů produkce.

O tvůrci

Danny Leiner
Proslavila ho komedie Hele, vole, kde mám káru?, která se v roce 2000 stala jedním z nejvděčněji přijatých diváckých hitů a rázem si získala kultovní pověst. Začínal v televizi (Everwood, Sports Night, Felicity...), své profesionální kořeny však pevně zapustil v newyorské nezávislé scéně. Tam se prosadil už krátkým filmem s Johnem Leguizamem a Ediem Falcoem Time Expired, který mu v roce 1992 vynesl řadu ocenění. Režijně debutoval snímkem Layin'Low. V roce 2002 s Mattem Tauberem založil společnost Sly Dog Films, která se nyní profiluje černohumorným příběhem odehrávajícím se v newyorských ulicích The Great New Wonderful.

Podobné filmy

Šlechetný cowboy Sandy
Jaroslav Štercl, od jehož narození v těchto dnech uplyne sto let, v titulní roli parodie n...
dnes 09.25
NAHRAT
ZDARMA
ČT1
Bohatství chudých
(Poveri ma ricchi) Tucciovi jsou chudá, ale spokojená rodinka, která žije v malé italské v...
dnes 16.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Něžné vlny
Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, chce mít ze svého syna Vojty ...
dnes 18.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Středa 20. 11. 2019 Svátek má Nikola
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz