fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

68% 1009 hlasů
6.8 10 1009
film / komedie, science fiction, USA, , 117 min., od 11 let
Cocoon

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1985, Oskar, Mužský herecký výkon ve vedlejší roli (D. Ameche)


Ukázka
01:25Senioři začínají podivně mládnout. Dědečkové se cítí fyzicky nebývale dobře a babičky si přestávají povídat o chorobách....Co za tím vším vězí?
Mnohá tajemství jsou ukryta na mořském dně. Pro jedno z nich se vrací mimozemšťané z planety Anteria, aby z trosek potopené Atlantidy vynesli své druhy v životadárných kokonech a vrátili se s nimi zpět na rodnou planetu. Hladký průběh záchranné akce však nevědomky naruší trojice důchodců, nespokojených se skutečností, že bazén kam se potají chodili koupat, byl pronajat čtveřici podivných cizinců. Velmi brzy totiž staříci zjistí, že koupel v bazéně s podivnými obrovskými "škeblemi" jim vrací zdraví a svěžest mládí. Moudří a hodní mimozemšťané jim sice dovolí využívat bazénu, mladický elán staříků a jejich manželek však nemůže uniknout pozornosti ostatních obyvatel v domově důchodců. Hromadná návštěva bazénu však skončí pro mimozemšťany neštěstím.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Osmdesátkové americké filmy na mě působí pokaždé jinak, asi podle nálady. Někdy jsou to v mých očích šílené kraviny, jindy úžasná podívaná. Zámotek se mi do nálady trefil, takže jsem si jeho sledování moc užila, bylo to vtipné a akční a ty přehnanosti mě tentokrát neštvaly, ale bavily.
Všechny komentáře k filmu 12+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zámotek

<>Obrázek nenalezen<> Ben, Art a Joe jsou tři důchodci, kteří žijí se svými manželkami v jednom floridském domově důchodců. Aby alespoň na chvíli zapomněli na neradostné příznaky stáří a smrti, které kolem sebe vidí až příliš často, chodí se vydovádět do krytého bazénu v prázdné vile, kam se dostávají dírou v plotě. Neodradí je ani skutečnost, že si vilu právě pronajal dobrácky vypadající Walter a jeho tři společníci. Ti vzápětí na celý měsíc pronajmou také loď rybáře Jacka Bonnera, který se s nimi vydá na moře a pomáhá jim lovit podivné velké balvany. Ty pak ukládají do bazénu. Trojice důchodců se v bazéně dál koupe a balvanů si nevšímají.
obrazek
Brzy se u nich začnou projevovat nečekané změny. Získají zpět ztracenou vitalitu, znovu projeví zájem o své manželky, Joe se od lékaře dozví, že jeho rakovina zmizela, Benovi se zázračně zlepší zrak a může znovu získat řidičák. Potom Jack náhodou zjistí, že Walter a jeho druhové jsou ve skutečnosti mimozemšťané, kteří svou odlišnou podobu maskují skafandry v podobě lidské kůže. Propadne panice, ale Walter mu vysvětlí, že pocházejí z planety Antares, že tu v dobách Atlantidy měli základnu a když se ostrov potopil, nestačili některé z nich evakuovat. Ti se hibernovali v kokonech, kde čekali na přílet záchranné výpravy.
obrazek
Mimozemšťané ve své skutečné podobě přistihnou v bazénu důchodce, kteří přivolají policii. Samozřejmě jim nikdo nevěří, že Walter a ostatní jsou svítící mimozemšťané. Mimozemšťané nakonec dovolí důchodcům koupání v jejich bazénu, trvají však na přísném utajení. Vynikající zdravotní stav trojice však neunikne pozornosti ostatních obyvatel domova a odhalit pravdu o zázračném bazénu také netrvá dlouho, zejména vinou neopatrnosti Artieho a Joea. Když ostatní důchodci vtrhnou do bazénu, dojde ke katastrofě. Životodárná energie je vyčerpána a kokony s mimozemšťany nemohou být převezeny zpět na rodnou planetu. Beon se mimozemšťanům omluví a slíbí pomoc s ukrytím kokonů zpět na mořské dno, kde by počkali na další záchrannou výpravu.
obrazek
Walter souhlasí a dokonce nabídne důchodcům, že je vezme s sebou na Antares, kde by získali věčný život. Benova dcera však zjistí, že staříci zmizeli a vzápětí se ukáže, že zmizeli všichni obyvatelé domova důchodců. Ti spěchají na palubě Jackovy lodi na místo setkání s kosmickou lodí. Nic netušící pobřežní stráž zburcovaná vedením domova důchodců se je však pokusí zadržet.


Podobné filmy

Policajt ze školky
(Kindergarten Cop) Tvrdý policajt Arnold Schwarzenegger se ocitne ve zcela nečekané situac...
dnes 12.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Brácha za všechny peníze
Mladší bráška ochotně zařídí vše - i maléry! Česká komedie (1978). Hrají: R. Čada, M. Reif...
dnes 18.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Vodní svět
(Waterworld) Celý svět je zatopen vodou a každý hledá způsob, jak přežít. Samotářský Kevin...
zítra 00.10
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 15. 10. 2019 Svátek má Tereza
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz