fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Podobné filmy    

65% 1318 hlasů
6.5 10 1318
film / drama, Životopisný, Velká Británie/Francie, , 105 min., od 12 let
The Iron Lady
Kinopremiéra v ČR a SK 1.3.2012, DVD a Blu-Ray od 20.6.2012 Magicbox

Režie: ,
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 2011, Oskar, Ženský herecký výkon (M. Streepová)
starNastavit upozornění

V TV televize ne. 21.4. RTL2 (hu) 05.40
RTL2 (hu) 05.40
Ukázka
02:18Bez kompromisu...
Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc. Volba obsadit do hlavní role Meryl Streep byla tou nejlepší, jakou mohla Phyllida Lloyd udělat. Její výkon v roli slavné ministerské předsedkyně je strhující, včetně napodobení Margaretina typicky charismatického hlasu. Také díky maskérům je Streepová od Thatcherové téměř k nerozeznání.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Určitě je zajímvé vidět cestu takové osobnosti, ale tvůrci to bohužel pojali tak, že chtěli odvyprávět celý její život, což vedlo k tomu, že se tam vlastně nic neděje a je to trochu nuda. Nicméně masky a Maryl byly skvostné.
Všechny komentáře k filmu 27+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Železná lady

Portrét významné ženy moderních britských dějin - první a dosud jediné premiérky Spojeného království Margaret Thatcherové. Film Phyllidy Lloydové Železná lady, jak političce přezdívala média, vychází z tradičního žánrového modelu, v němž se v retrospektivách odvíjejí různé životní epizody hrdinky. Zestárlá Margaret Thatcherová, o kterou se kromě personálu stará i dcera Carol, ve svých představách stále žije s milovaným a milujícím manželem Denisem Thatcherem. Zároveň se ve vzpomínkách vrací do minulosti a připomíná si dívčí léta, seznámení s Denisem, rodinný život s dvojčaty Markem a Carol a politickou kariéru, započatou zvolením do parlamentu v roce 1956 a ukončenou rezignací na funkci premiérky na sklonku roku 1990. Těžištěm snímku jsou klíčové politické momenty Británie ve druhé polovině dvacátého století. Thatcherová se ministerskou předsedkyní stala v roce 1979 a ve svém úřadu neústupně prosazovala konzervativní ideologii, spočívající v prosazování volného trhu, omezeného vlivu státu a důvěřování individuální volbě namísto bezbřehé sociální solidaritě. O svou vizi musela svádět tuhý boj v dobách vyhrocených krizí, atentátů IRA, ve válce o Falklandy a nakonec i v prohraném zápase proti přílišné účasti země při sjednocování Evropy.


O filmu

obrazek
Margaret Thatcherová, bývalá premiérka, které je dnes přes 80 let, snídá doma na Chester Square v Londýně. Ačkoliv je její manžel Denis už několik let po smrti, její rozhodnutí konečně vyklidit skříň s jeho věcmi spustilo moře vzpomínek. Denis je loajální, Margret miluje, zjevuje se jako kdyby byl živý - věrný, milující manžel.

Pomocnice Margaret Thatcherové kontaktuje její dceru Carol, protože si dělá starosti, jak si její matka očividně plete minulost s přítomností. Obavy se ještě zesílí když u večeře, kterou Margaret ten večer pořádá, okouzlí své hosty, ale pak je unesena vzpomínkami na večeři, kdy poprvé před 60 lety potkala Denise.

Po večeři se odebere Margaret do postele, ale nemůže usnout. Vstane a najde staré domácí filmy, které si pouští a vzpomíná na oběti, jež v soukromém životě kvůli kariéře musela dělat.

Následující den po večeři Carol svou matku přesvědčí, aby zašla k lékaři. Margaret má zato, že je s ní všechno v pořádku. O svých živých vzpomínkách a klíčových momentech svého života, které má před očima, když nemůže spát, lékaři nic neřekne.

Jsme opět na Chester Square, Margaret se brání vynořujícím se vzpomínkám. Balí Denisovy věci a prosadí si svou nezávislost - samozřejmě bude vzpomínky mít, ale bude mít také život v současnosti - umírněnější život než předtím, ale bude to život, který také stojí za to žít.

Margaret Thatcherová

Margaret Thatcherová byla první a zatím jedinou ženou - premiérkou Velké Británie. V této funkci byla tři období, tím se také stala nejdéle vládnoucí britskou premiérkou dvacátého století.

Přehled důležitých dat

1925

Narodila se jako dcera majitele obchodu s potravinami ve městě Grantham.

1943

Přijata na studium chemie na Oxford University.

Předsedkyně studentského Konzervativního sdružení.

Konec 40. let 20. st.

Pracuje jako chemik ve výzkumu.

1950

Kandiduje do parlamentu za Konzervativní stranu za okres Dartford - volby prohraje.

1951

Provdá se za úspěšného obchodníka Denise Thatchera.

1953

Získává kvalifikaci advokátky.

Stává se matkou dvojčat dcery Carol a syna Marka.

1959

Kandiduje do parlamentu za Konzervativní stranu za okres Finchley - volby vyhrává a dostává se do Dolní sněmovny - the House of Commons.

1970

Jmenována ministryní školství a vědy premiérem Edwardem Heathem.

1974

Po porážce vlády tehdejšího premiéra, Edwarda Heatha, se rozhodne ucházet o místo předsedy Konzervativní strany.

1975

Zvolena předsedkyní Konzervativní strany.

1976

Sovětský svaz ji dává přezdívku „Železná lady“ kvůli jejímu pevnému odporu vůči komunismu.

obrazek
1979

Dovede Konzervativní stranu k vítězství ve volbách a stane se první premiérkou ve své zemi.

Airey Neaves, ministr pro Severní Irsko, a její blízký přítel a poradce je zabit při výbuchu bomby umístěné v automobilu, v akci připravené Irskou národně osvobozeneckou armádou. (INLA)

1980

Realizuje politiku škrtů v rozpočtu bez ohledu na recesi a vysokou nezaměstnanost.

1981

Nepokoje ve Velké Británii Skupiny vězňů z Irské republikánské armády (IRA) a Irské národně osvobozenecké armádě (INLA) zahajují ve vězení Maze Prison hladovku.

Margaret Thatcherová cestuje do USA, kde se setká s prezidentem Ronaldem Reaganem, navazuje s ním pevné a osobní přátelství založené na společných postojích.

1982

Argentina napadne Falklandy patřící k Velké Británii, což v dubnu vedlo k vypuknutí války. V červnu je Argentina poražena a Falklandské ostrovy jsou opět pod nadvládou Velké Británie.

1983

Margaret Thatcherová vyhraje podruhé za sebou parlamentní volby, vykonává funkci předsedkyně vlády v dalším volebním období.

1984

Během konference Konzervativní strany v Grand Hotelu v Brightonu dojde k pumovému výbuchu zosnovaným irskou republikánskou armádou. Margaret Thatcherová se podaří útok přežít.

Thatcherové se podaří téměř po roce potlačit probíhající stávku horníků.

Thatcherová pochopí, že Michail Gorbačov je muž, s kterým Západ „může jednat.“

1986

Provádí se deregulace finančních trhů, tzv. „Big Bang“, který připravil půdu pro neomezený ekonomický rozvoj Londýna.

1987

Vyhraje parlamentní volby a stává se ve třetím funkčním období premiérkou britské vlády.

1989

Pád berlínské zdi.

obrazek
1990

Margaret Thatcherová zavádí „obecní daň“, tzv. daň z hlavy, připadající na řadového občana, výše daně závisí spíš na vlastnictví, než na příjmu z výdělečné činnosti. Je proti užší integraci s Evropou, což způsobuje hluboké rozpory uvnitř Konzervativní strany.

Občanské nepokoje včetně protestů pro zavedení „obecní daně“.

Geoffrey Howe, bývalý hlavní spojenec, rezignuje a urychluje tak útok na její vedení Konzervativní strany.

Spíš než aby vedla kampaň za své vedení strany, cestuje do Paříže na konferenci premiérů.

Jak ztrácí podporu, odstoupí z funkce předsedkyně vlády a opouští adresu 10 Downing Street.

1992

Jako baronka Thatcherová usedá v horní sněmovně - the House of Lords.

2002

Po několika drobnějších mozkových mrtvicích ohlašuje konec svých veřejných vystoupení.

2003

Umírá Denis Thatcher

Dnes

Žije poklidným životem v Londýně, občas se objevuje na veřejnosti.

Phyllida Lloydová (rozhovor)
obrazek
Jak je tento film zasazen do současnosti?

Film se odehrává v současnosti během několika dnů, kdy se Margaret konečně rozhodne zbavit Denisova oblečení. Je to pro ni velký den a jak začne věci třídit, přepadne ji život, kterým žila v minulosti. Je to příběh o opouštění, přijímání a resignaci.

Myslíte si, že diváky politika ve filmu překvapí?

Myslím si, že lidé budou velmi překvapeni, jak apolitický film to je. Je to trochu podobné jako otázka, zda jsem souhlasila s politikou Krále Leara. Nejde tolik o to, zda s politikou souhlasíte či ne, je tam příchuť obojího - jejího vášnivého přesvědčení a její nekompromisní dravosti, ale nikdo po vás opravdu nebude chtít, abyste soudili politiku.

Jak jste zvládla rovnováhu mezi nutností držet se faktů a touhou vytvořit dramatický film?

Uplatňovali jsme precizní smysl pro detail, co se týče politiky. A když jsme se rozhodli ukázat něco, co se ve skutečnosti nestalo, bylo to vědomě, s cílem objasnit příběh. Ale pro diváky bude velmi zřejmé od začátku filmu, kdy se jedná o fantazii scenáristky.

Co považujete za nejlepší vlastnosti scenáristky Abi?

Scénář Abi je napsaný opravdu radikálně. Myslím, že krása toho scénáře je právě v podrobnostech. Vzhledem k tomu, že se jedná o vzpomínky, úvodem ke scéně je něco drobného, třeba přišívání knoflíku. Když vzpomínáme, často se vzpomínka začne odvíjet od nějakého zvuku, vůně nebo něčeho identického, co nás pak přiměje vzpomínat.

Když jste dělala rešerše k filmu, změnil se nějak Váš názor na Mrs. Thatcherovou?

Na její izolaci v Konzervativní straně je něco velmi dojemného a také to, jak musela bojovat. Nejdříve, když se dostala do vlády Teda Heatha, kde byli téměř všichni z dobrých rodin. Jeden z jejích kolegů říkal, že se to, že pocházela z nižší střední třídy podle něj hrálo větší roli v jejím osamocení, než fakt, že se jednalo o ženu.

Jeden z nejpronikavějších obrazů ve scénáři Abi je obraz osamocené ženy mezi mnoha muži. A tu izolovanost, to osamocení cítíte. Při výkonu práce premiérky je popsána jako nesmírně osamělá a ještě to bylo podtrženo jejím původem z nižší střední třídy.

Nevím o nikom, kdo na tom filmu pracoval, kdo by změnil svou politickou příslušnost, ale byla tam celá řada aspektů života a kariéry Margaret Thatcherové, které nám připadali nesmírně dojemné. Jedna z nejdojemnějších věcí jejího příběhu je naprostá absence cynismu. Tím se liší od dnešních politiků, kteří musí sledovat skupiny respondentů a co říkají výsledky veřejného mínění. Ona, než poskytla rozhovor, se nikdy neptala: Jaké je naše stanovisko na tuhle věc? Co si myslíme o tomhle? Používala hodně instinkt a věděla, co cítí a to stačilo.

obrazek
Jak jste reagovala, když jste poprvé viděla či slyšela Meryl Streepovou jako Mrs. Thatcherovou?

Bylo to během minulých Vánoc, kdy jsem byla v Selfridge. Dostala jsem zprávu od Meryl: „Toto je první nahrávka Maggie.“ Vzala jsem si sluchátka a začala poslouchat, po chvíli se přidal i můj bratr, kterému jsem mu podala jedno sluchátko. Seděli jsme tam, poslouchali s otevřenou pusou, zdálo se nám, že máme co do činění s Margaret Thatcherovou samotnou. Pak jsme udělali kamerové zkoušky, kdy se Meryl ukázala v kostýmu jako starší Margaret, řekla „dobré ráno“ jako Mrs. Thatcherová nějakým lidem, kteří čekali na zkoušku a odkráčela chodbou dál. Jim doslova spadla čelist. Pak jsem jednoho dne při natáčení slyšela, jak jeden z herců říká: „Zavři oči, je tady v místnosti. A druhý herec říkal: „Ano, ale až oči otevřeš ona tu pořád bude.“ Neustále jsme měli pocit, jakoby s námi Margaret Thatcherová byla.

Meryl přináší empatie, humanitu, smysl pro detail, který jde tak daleko za zosobnění, že když šla na scénu, ať už to byl stará nebo mladší Margaret, jakoby tam byla opravdu Mrs. Thatcherová. Všichni byli v úžasu. Meryl má některé vlastnosti, které rezonují s rolí: Je skvělým tahounem na scéně, má více energie, než všichni ostatní dohromady, bývá poslední, kdo odpadne, je připravenější než ostatní, všímá si všeho, co se děje, na každý den má svou vizi a nikdy se nezastaví, do filmu investuje svou energii.

Jak bude podle vás reagovat publikum, až ten film uvidí?

Myslím, že nejvíce upoutá pozornost dramatická role Meryl, která hraje Margaret, a to nejen v dobách svého mládí, ale ještě důležitější je ztvárnění Margaret, než se stala Železnou Lady. To je Margaret v době, než potkala Gordona Reece, než začala cvičit svůj hlas a než kompletně změnila image. A nakonec je tu současná Margaret, o které měla Meryl velmi malou představu.

Jedním z mnoha důvodů, proč je tato inkarnace postavy tak nádherná, kromě génia Meryl, je fakt, že Meryl je v Anglii outsiderem, stejně jako byla Margaret Thatcherová outsiderem v Konzervativní straně. A myslím, že obě ženy měly extrémně těžkou práci, podobně jako to má spousta žen. Cítíme, že se musíme připravit desetkrát více, abychom to přežily a že si nemůžeme dovolit dělat chyby, které možná našim kolegům projdou a že bychom nemusely dostat další šanci. Myslím, že Meryl, tím, že musela pracovat na přízvuku a připravovala se na tyto výkony den co den, musela pracovat se stejnou energií a smyslem pro detail stejně jako Margaret Thatcherová. Takže bylo cítit napětí, které pocházelo od Meryl, bylo to zrcadlem druhu napětí, které asi šířila Margaret. Kdybychom obsadili tuto roli někým z našich velkých britských hereček, myslím si, že by bylo cítit větší uvolnění, nevytvořilo by se stejné napětí jaké bylo mezi Margaret a její vládou.

obrazek
Co si myslíte o Anthony Headovi, který hraje Geoffrey Howea?

Vždycky jsem obdivovala herce jako je Anthony Head. Má něco - šedivé vlasy, tvar obličeje, kterým mi připomínal Geoffreye Howea. Je ale také takový mlčenlivý, trpělivý a skromný, jde o druh ostychu či nesmělost.

Ve scéně, kdy mu Margret pořádně vynadá, což ho nakonec zlomí a vede k jeho rezignaci, myslím, že s ním diváci budou soucítit kvůli tomu, jak se s ním zachází.

Scéna, ve které Margaret Geoffrey Howea přivede na pokraj psychických sil, je jedním z vrcholných momentů filmu. Vidíme, že Margaret sama podvědomě podkopává svou autoritu, protože cítí, že ztrácí kontrolu. Napětí vytvořené během natáčení této scény, bylo mimořádné, protože v okamžiku, kdy na scénu vstoupila Meryl, si herci nebyli zcela jisti, co se bude dít. Když bylo po všem, tak jeden z mužů sedících blízko Meryl, se mi svěřil, že byl vyděšený, protože se mu zdálo, že bude muset udělat něco, na co nebyl jako herec připraven. Tento typ situace odráží pocity, které mělo mnoho kolegů vůči Margaret Thatcherové, že musí být přesní a připravení.

V politických kruzích bude velký zájem zjistit, kdo koho hraje a jak je která osoba podána... Richard E. Grant udělal poznámku, že to bylo poměrně snadné přijmout roli, protože vše je z perspektivy Margaret Thatcherové.

Jedna z věcí, které lidé mohou pokládat za neobvyklé je, že tam nejsou žádné ženy, protože všechno je sledováno z perspektivy Margaret Thatcherové. Teď samozřejmě všichni víme, že tam byl malý počet poslankyň, když vstoupila do parlamentu, ale z perspektivy Margaret to ona pociťuje tak, jako kdyby tam žádná žena nebyla. V záplavě mužů se cítí naprosto jako osamělá žena. Od první chvíle, kdy dorazí do parlamentu, si je vědoma toho že se každý na ni dívá úkosem. Margaret se bojí, že nějakým způsobem ztratí kontrolu nad skupinou mužů. V jedné konkrétní scéně je na cestě do Buckinghamského paláce, když je přepadena skupinkou kolegů z vlády, kteří mají pocit - jak to ona cítí, že by měla být opatrnější v tom, jak provádí svou politiku. V té scéně Michael Heseltine chodí po místnosti a v jejích očích se o něm zračí něco nebezpečného. Je to, jako kdyby si ve vzpomínkách připomněla, že i v těch prvních dnech Heseltine takovým dravým způsobem čekal na její selhání. A bylo samozřejmě pouze na nás, jak jsme si představovali, jaký to byl asi pocit, ne jaké to muselo ve skutečnosti opravdu být.

Aspekt love story v tomto filmu asi hodně lidí překvapí.

V tom je ten příběh univerzální. Jde o to vzdát se milovaného člověka. Denis připomíná Margaret, že obrovské množství věcí ve svém životě udělala sama, takže na konci filmu, když se bojí nechat ho odejít, ji ujišťuje, že se bát nemusí, protože si umí poradit a umí být sama a že to zvládne. Denise tedy nechá odejít a přemůže svůj strach, že bez ducha Denise nebude schopna fungovat. Je to nádherný milostný příběh, s kterým se všichni můžeme ztotožnit, když někoho ztratíme, a když se ohlížíme zpátky říkáme si: Věnoval jsem mu dostatečnou pozornost? Bral jsem ho jako samozřejmost? Ale na takové otázky je už pozdě. A to je jedna z nejpalčivějších částí příběhu.

Co doufáte, že si diváci z filmu odnesou?

Doufám, že tento film se bude líbit i lidem, kteří o Margret Thatcherové nic nevědí. Ten film jsem chtěla natočit nejen pro ty z nás, kteří v té době žili, ale také proto, abych něco sdělila další generaci, která ví daleko méně o tom, jak se Anglie od druhé světové války změnila. Ale především je to příběh, který jde dál za hranici politiky. Je to příběh velkého života a přijetí toho, že s narodíme sami a tento svět také opouštíme sami.

Meryl Streepová (rozhovor)
obrazek
Ve filmu jsou dvě témata lásky, když ji člověk získá a ztratí. A dvě témata moci, když ji člověk má a pak zase už nemá. Které pro vás bylo důležitější?

Myslím, že pokud film uspěje, tak uspěje protože některé velmi důležité a napjaté chvíle jejího politického života jsou vyváženy okamžiky z jejího osobního života, které pro ni měly také velký dozvuk. Snažili jsme se natočit film o celé lidské bytosti.

Margaret uvádí, že pokud děláte těžká rozhodnutí, lidé vás budou v tu chvíli nenávidět, ale po generace vám pak budou děkovat. A tímto způsobem musí lídr vždycky uvažovat, ale takhle musí také uvažovat matka, musí si myslet, ano, teď to bolí, ano, teď mě nenávidí mě za to, jak ji omezuji, ale jednou mi poděkuje. Myslím si, že se jedná o podobné obavy. Máte-li krátkodobé myšlení, jste populární politik, ale v dlouhodobé perspektivě si pak naše názory musíme poopravit.

Film je překvapivě nepolitický. Myslíte si, že to diváky překvapí?

Nepřišla jsem k tomuto filmu s politickým programem o Margaret Thatcherové. Abych byla upřímná, o její politice jsem toho věděla překvapivě málo. Věděla jsem, že její politika byla v souladu s mnoha politikami prezidenta Reagana, které jsem znala lépe, ale její politika se v mnohém od jeho lišila.

Tak mě zajímalo víc, co znamenala její politická rozhodnutí pro ni jako pro člověka. Co nejpřesněji jsme se snažili znázornit, proč ji za její politiku nenáviděli. A dále jsme se snažili co nejpřesněji vystihnout důvod, proč si mnoho lidí myslelo, že je skvělá politička.

Ale víc jsme se zabývali tím, jaké oběti pro člověka přináší tento druh rozhodování. Když jste vůdcem a na krku máte veškerou odpovědnost, co to s vámi jako s člověkem udělá a kolik energie je potřeba mít, abyste zůstali pevní?

Hrajete Margaret v rozpětí přes 40 let, to muselo být neuvěřitelně náročné.

Je to výzva hrát někoho přes 40 let, ale jakmile dosáhnete mého věku, stále si myslíte, že vám je 20, takže to není tak velký problém. Já si pořád myslím, že některé části z toho, když mi bylo 16 nebo 26 nebo 36 nebo 46 nebo 56 ve mě zůstaly. Takže máte přístup ke všem lidem všech věkových kategorií, kterými jste už prošla, to je velká výhoda, pokud nějaká vůbec ve stárnutí existuje.

Byla to skvělá příležitost. Obvykle máte filmy jen v jednom konkrétním čase, ale tohle byl film, který se musel ohlédnout zpátky za celým životem a to mě na tom filmu hrozně bavilo.

Měla bych také zmínit, že kromě úžasné práce J. Roy Hellanda a Marese Langanové, vytvoření staré Margaret se povedlo i díky vynikající transformaci od Marka Couliera.

obrazek
Domníváte se, že si lidé po shlédnutí filmu upraví názor na Margaret Thatcherovou?

Já nevím, jestli budou lidé přehodnocovat svůj názor na její politiku, ale alespoň pochopí ty tlaky, které kolem ní byly, A proč se zdálo, že v době kdy předložila svou odpověď, byla tato odpověď zamítnuta. Myslím, že alespoň tohle člověk uvidí.

A poté, co odpověď, kterou reprezentovala byla odmítnuta, uvidíte člověka, který s tím žije celé roky. A stejně jako všichni ostatní, si to v hlavě promítá, co to bylo ... Vzpomínáš si na tohle? A na tohle?

Co bylo na natáčení tohoto filmu nejlepší?

Na natáčení tohoto filmu bylo nejlepší, že zde byla možnost podívat se na celý život. Protože v tomto bodě života se ohlížíte a přemýšlíte o celé minulosti. Někdy je to ohromující, jak velký život může být, nabitý událostmi, které se v té době zdají významné.

A pak si také uvědomíte, že to, co je důležité, je dnešní den, tato chvíle, kde právě jsme teď. Mohli byste namítat, že jedinou důležitou věcí je, abyste skutečně žili a byli přítomni ve svém životě v danou chvíli, ve které se nacházíte, a to je snad nejtěžší věc na světě. Chci říct, že zen toho všeho je skutečně žít tam, kde jste, cítit to, být u toho.

Všichni říkáme, když jsme mladí, co nikdy neuděláme, ale všichni máme stejný osud, který začíná a končí. Je to neobvyklé, když film směřuje k momentu, kdy osud končí. Obvykle se filmy zaměřují na vrchol života. A my se díváme na to, co to znamená mít ohromný, velký, plný život a pak vidíme, jak odeznívá. Myslím, že je to jako báseň, nemyslíte?

Podobné filmy

Unforgettable
Závistivá a chorobně žárlivá Katherine Heigl se jen těžko vyrovnává s koncem svého manžels...
dnes 22.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova
Absolutní moc
(Absolute Power) Prezident Gene Hackman má milenku, kterou zabije jeho ochranka. Profesion...
zítra 01.05
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Když muž miluje ženu
(When a Man Loves a Woman) Byla to taková šťastná rodina. Ale Meg Ryan začala pít. Láska v...
zítra 06.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 19. 4. 2019 Svátek má Rostislav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz