fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

68% 778 hlasů
6.8 10 778
komedie, USA, , 105 min., od 13 let
A Prairie Home Companion
Kinopremiéra v ČR 27.7.2006 v SK 15.2.2007, DVD od 31.1.2007 MagicBox

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:11Radio, jak jsteho nikdy neviděli
Zítra nehrajeme! nás zavede na jeviště divadla, kde se odehrává poslední den slavné rozhlasové show.
Ústřední dvojici zpívajících kovbojů Dustyho a Leftyho si bravurně vystřihli Woody Harrelson a John C. Reilly. V rolích sester Johnsonových, které zpívají svůj duet, uvidíme Meryl Streepovou a Lily Tomlinovou. Všichni účinkující se za ta léta velmi dobře znají, proto není nouze o slovní přestřelky a břitký humor. Jde totiž o jejich poslední společné vystoupení a proto všichni hrají a zpívají jako o život.
Skvělé herecké obsazení, strhující pěvecké výkony a svižný humor jsou důvody proč si tento snímek nemůžete nechat ujít.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Nějak jsem nepochopila, proč byl tenhle film natočen - pro fanoušky country, aby si mohli se slavnými herci zabroukat známé písně? Příběh nás provede posledním vysíláním jednoho rádia a představí nám účinkující, kteří v šatně řeší to, že je už opravdu poslední vysílání.. Nuda, nuda, nuda a spousta country písniček.. Do toho se tam plete naprosto nesmyslně postava anděla.. Jediné pozitivum - Woody Harrelson, který se mi nikdy moc nelíbili, je v roli kytaristy v ohozu kovboje a zarostlou bradou zatraceně sexy :-D Ne vždy je kvalitbí obsatzení zárukou kvality filmu.. :-(
Všechny komentáře k filmu 6+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Zítra nehrajeme!

obrazek
Rozhlasovou show Garrisona Keillora, A Prairie Home Companion, sleduje týdně na 558 rozhlasových stanic po celých Spojených státech a poslouchá ji více než 4 miliony posluchačů. Loni show oslavila třicátý rok svého vysílání. Garrison Keillor byl také autorem scénáře k filmu pro legendárního režiséra Roberta Altmana.
Film je smyšlený příběh o jednom osudovém vysílání: herci, komici a geniální tvůrce pořadu zjistí, že ten večer vysílají naposledy.

Snímek Zítra nehrajeme! vznikl za pět týdnů v Minnesotě v St.Paul. Točilo se především ve Fitzeraldově divadle. Televizní varieté se natáčelo před publikem a kulisáci z divadla dělali svou práci, jen tentokrát ve spolupráci s Altmanovým štábem.
V divadle se neočekávaně zjevuje tajemná kráska. Na povrch vyplývají vroucí vášně, hádky i nedorozumění. Objeví se i jeden nebo dva tajné milostné románky. A Garrison Keillor tomu všemu velí. Provokuje hádky a potyčky, v šatnách i na scéně. V zákulisí kolují fámy, padne nějaká ta narážka sponzora a dojde také na smutné i komické zkoumání směrů, které může lidský život nabrat. Navíc film provází výborná hudba. A i když se zdá, že je show ve finále, stále nekončí.
obrazek
Keillor s Altmanem nejprve pracovali se smyšleným příběhem, ale pak se domluvili, že natočí film o rozhlasové show ve stylu samotné A Prairie Home Companion. Altman uznal, že rozhlas jako médium má pro něj veliký význam: „O divadlo jsem se začal zajímat díky rádiu,“ říká Altman, „Vzpomínám si, že jsem stejně jako ostatní děti, tenkrát ve třicátých letech, líhal na podlaze a poslouchal rádio. Mým vzorem byl tehdy Norman Corwin, který v podstatě vymyslel rozhlasové hry. První profesionální zkušenost, kterou mám s divadlem je z kreativního psaní pro jednu malou rozhlasovou stanici. Takže pro mě byl rozhlas vždy velice blízká a srdeční záležitost.“

S Meryl Streepovou se do filmu Zítra nehrajeme! počítalo už od prvních příprav. Stejně jako s Altmanovou dobrou přítelkyní a kolegyní Lily Tomlinovou, která si zahrála zpěvačku gospelového sboru v Altmanově klasice Nashville (1975). „Věděl jsem, že Meryl Streepová musí v show zpívat, protože je výborná zpěvačka,“ říká scenárista. Na filmu pracovala i řada veteránů ze skutečné A Prairie Home Companion show. Keillorovi dlouholetí herečtí kolegové Sue Scottová a Tim Russell si zahráli maskérku Donnu a režiséra show. Ostatní aktéři z rozhlasové show hrají sami sebe.
Altman má ve zvyku herce pobízet k improvizaci a práci s postavami. Točí scény v kuse a několika kamerami najednou zachycuje dění na jevišti i v zákulisí.

O herci

Meryl Streepová
Byla třináctkrát nominována na Oscara a dvakrát toto ocenění získala. Je jedna z nejvýraznějších a nejobdivovanějších hereckých osobností současnosti. Její filmová kariéra začala snímkem Julie. Zahrála si v adaptaci Hareovy divadelní hry Plenty z roku 1985 (uvedené v České televizi pod názvem Víc než dost).

O tvůrcích

Robert Altman
Během své kariéry překvapil, pobavil a ohromil živými a nespoutanými snímky, které obohatily celosvětovou kinematografii. V roce 2006 byl oceněn Oscarem za celoživotní dílo. Získal pět Oscarových nominací za režii a tři za nejlepší film.

Garrison Keillor
Začal s psaním pro časopis New Yorker v roce 1969. Vymyslel a vystupoval v rozhlasovém pořadu A Prairie Home Companion. K psaní scénářů pro tuto show ho inspiroval článek o rozhlasovém pořadu Grand Ole Opry v Nashvillu. Vysílání A Prairie Home Companion začalo 6. července 1974 v St. Paul. V roce 1987 Keillor show na dva roky přerušil. Sepsal řadu autorských esejí, povídkových sbírek a románů.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 18. 1. 2020 Svátek má Vladislav
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz