fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    

86% 3301 hlasů
8.6 10 3301
drama / komedie / romantický / válečný, Itálie, , 116 min.
La Vita è bella / Life Is Beautiful
Kinopremiéra v ČR 1.4.1999, DVD od 19.3.2004 Intersonic

Režie:
Herci: , , , , , více...

Ocenění: 1998, Oskar, Mužský herecký výkon (R. Benigni), Cizojazyčný film, Hudba (N. Piovani), Film


Ukázka
02:03Podmanivý příběh dokazující, že láska, rodina a fantazie překonají všechno. I hrůzu války...
Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Po dlouhých letech jsem si film pustil znovu a je to pořád nádhera. Už člověka tolik nerozseká závěr, ale v polovině filmu, kdy se děj láme, jsem se na zbytek filmu "ani trochu netěšil". Naštěstí všechna překvapení už diváka napodruhé nedrásají a může si tak užít pouze ten kontrast osudu a života, jaký si ho člověk dokáže udělat, když chce.
Všechny komentáře k filmu 59+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

O filmu Život je krásný

obrazek
Film Život je krásný z roku 1997 je autorským dílem známého italského komika Roberta Benigniho, kromě scénáře, na němž se podílel spolu s Vincenzem Ceramim, se ujal režie a ztvárnil hlavní postavu číšníka Guida. Benigni se ve svém filmu pokusil o velmi obtížné spojení grotesky s melodramatem. Vytvořil tragikomického hrdinu chaplinovského typu, který proti arogantnímu a nepřátelskému okolí bojuje svou imaginací. Film je neopakovatelným důkazem toho, že lidský duch s použitím humoru a fantazie překoná mnohé. Romantický, veselý a zároveň omamně dojímavý je film Roberta Benigniho, kterému se po vzoru největších komiků daří citlivě snoubit smích se slzami. Film se po právu setkal nejen s velkým zájmem diváků na celém světě, ale vynesl svým tvůrcům mnoho prestižních ocenění.

O hercích

Roberto Benigni
obrazek Uměleckou kariéru začal jako pouliční kabaretiér, klaun a komik ve Florencii. Od poloviny 70. tých let začal vystupovat v televizi. Poprvé na sebe upozornil v melodramatu "Žádám o azyl"(1979). Roku 1982 debutoval jako režisér satirickou komedií "Zneklidňuješ mě".
Jeho dalšími filmy byly: roku 1988 "Ďáblík"; hořká komedie "Mimo zákon" (1986); komedie "Noc na zemi" (1991); "Syn Růžového pantera" (1993); "Monstrum" (1994).

Nicoletta Braschi
Tato populární italská herečka je manželkou Roberta Benigniho. Hrála ve všech jeho filmech / "Monstrum"; "Zneklidňuješ mě"; "Ďáblík"; "Johny Stecchino" a další /, nikdy však ne tak fantastickou roli, jakou je právě postava Dory ve filmu "Život je krásný".


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 7. 12. 2019 Svátek má Ambrož
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz