fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

63% 1014 hlasů
6.3 10 1014
film / thriller, akční, drama, USA, , 135 min., od 12 let
Proof of Life
DVD od 10.9.2001 Warner

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:01Pro záchranu svého muže vsadila všechno, co mohla teroristům nabídnout.
Když je unesen Američan pracující v Jižní Americe najímá jeho manželka speciálního agenta přes únosy a výkupné a společně začnou pracovat na jeho záchraně. Agent se však do manželky rukojmího zamiluje...
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Není smutné, že úplně plytký film, bez jakéhokoliv poselství či nadstavby, plní sály kin a nakonec i hodnocení nemá tak špatné jak by zasloužil? Je to smutné. Stačí film obsadit nějakým hereckým esem, dodat filmové řemeslo, přidat pár výbuchů, nalomené srdce hlavní hrdinky, která se zamiluje do zachránce manžela, ale abychom to nekomplikovali a zachovali happy end, nakonec odchází s manželem a charismatický záchranář s úsměvem Boggarta odchází na další misi. Co na tom, že to byl vyjednávač. Uměl i skvěle střílet a vyznal se téměř ve všem. Hotový J. Bond. Přesto byl ochoten vsadit vše - i svůj život, aby velkoryse na konci prohlásil, že to byla jeho povinnost a že ničeho nežádá. Tak jak to chtějí divačky amerických kin. Přece se nepošpiní nějakým honorářem, byť dělal svou práci. Ten film je tak špatný, že mi ani nevadilo, že jedna z postav donese (protože si to scénář žádá) do bezpečí Bibli s mapou, pžestože utíkal, klouzal v kotrmelcích ze svahu a letěl z 50 m vodopádu, kde pak plaval o život divokou řekou. Stále nepoužíval jednu ruku, ve které měl bibli. Jedna z hvězd jde na Crowea, který hraje tak úsporně, až máte pocit, že se nenaučil text.
Všechny komentáře k filmu 5+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Životní zkouška

<>Obrázek nenalezen<> Inženýr Peter Bowman pracuje v jednom jihoamerickém státě na stavbě přehrady. Při své každodenní cestě do práce je přepaden neznámými extrémisty a unesen. Teroristé objeví, že pracuje pro firmu, která staví ropovody. A to je věc, proti které už dlouhá léta bojují. Peter Bowman jim bezvýsledně vysvětluje, že s ropovodem nemá nic společného a s jeho stavbou také nesouhlasí. Přesto únosci za jeho vydání požadují neobyčejně vysoké výkupné. Jeho zaměstnavatelé ale za něj takovou cenu zaplatit nechtějí. V tomto okamžiku Peterova žena Alice musí přemluvit profesionálního vyjednavače Terryho Thornea, aby se případu ujal za minimální honorář a jejího manžela zachránil z rukou teroristů...


O hercích

obrazek
"Velké množství případů, kdy byli uneseni manažeři mezinárodních firem udělalo z organizovaných únosů velmi dobrý byznys. Také to vyvolalo protitah v podobě iniciativ zaměřených na jejich získávání zpět. To vše je provázeno tajnými dramaty plnými bývalých špionů, revolucionářů, samopalů AK-47, obrněných aut a helikoptér."
Adventures In The Ransom Trade, William Prochnau, Vanity Fair, květen 1998. Lidé po celém světě se stávají rukojmími, čekají až za ně bude složeno výkupné a doufají, že přežijí. Pro jejich rodiny je to emocionálně drásající. Pro únosce je to pouze obchod.

Životní zkouška se řadí k umírněnějším thrillerům (typu Smrtící epidemie či Peacemakera), které se nesnaží oslňovat výbuchy, přestřelkami a pikosekundovými záběry, nastříhanými na hřmící hudbu, ale spíše sázejí na napětí, místy až dokumentární popisnost neobvyklých prostředí (míněno geograficky i sociálně) a lidskou stránku příběhu. Americký inženýr pracující v zemi Latinské ameriky Peter Bowman (DAVID MORSE) je unesen a za jeho vydání má být vyplaceno výkupné tří milionů dolarů. Podnik pro který pracoval se však právě ocitl na pokraji bankrotu a smlouvu s pojišťovnou zajišťující peníze pro podobné případy zrušil jako první. Pouze Bowmanova manželka Alice (MEG RYANOVÁ) odmítne vzdát boj o jeho život. Začne ze všech sil pracovat na tom aby ho dostala zpátky domů. Brzy však zjistí, že pokud chce svého muže zachránit bude potřebovat pomoc. <>Obrázek nenalezen<> Expert na únosy a výkupné Terry Thorne (RUSSELL CROWE) je Alicinou jedinou nadějí na záchranu jejího muže. Je veteránem zvláštních vojenských sil a devět let pracoval na podobných případech. Přijme proto od Alice úkol zachránit jejího manžela, ale brzy zjistí, že je mnohem těžší než si na začátku oba představovali. V průběhu zdlouhavého vyjednávání totiž k sobě Alice a Terry nejen získají respekt, ale po dlouhém souboji s agresory z guerily, která Petera zajala, se do sebe zamilují. Terry Thorne už najednou nebojuje s jediným protivníkem - únosci. Ale i sám se sebou. S pocitem, že láska k Alici se neslučuje s jeho ctí profesionála. Peter je mezi tím eskortován ze základny v Andách do amazonské džungle a vystaven enormnímu psychickému i fyzickému tlaku v sobě znovuobjevuje lásku ke své ženě. Události kulminují, když Terry s pomocí dalšího vyjednavače Dina (DAVID CARUSO) a tří dobrodruhů zorganizuje riskantní záchranou akci, která může stejně tak vést k bleskovému vítězství jako k naprosté katastrofě.

Meg Ryanová
Svůj všestranný talent a přirozený půvab už potvrdila po boku Toma Hankse ve filmu Nory Ephronové Samotář v Seattlu, ale i v takových rolích jako je její kritikou oceňované ztvárnění ženy-vojáka ve válečném dramatu Zwicka Gulfa Odvaha pod palbou, kde hrála vedle Denzela Washingtona. Okouzlila mužské publikum když hrála ženu mstící se svému příteli, který ji zradil ve filmu Propadlí lásce s Matthewem Broderickem; každý muž toužil pracovat na záchytce, když hrála matku alkoholičku ve filmu Když muž miluje ženu s Andym Garciou nebo naopak konat dobro když se ve Městě andělů objevila spolu s Nicolasem Cagem v příběhu o anděli, který se zamiluje do smrtelné ženy.
K jejím dalším snímkům patří Francouzský polibek, Kost a kůže, Hlásím svoji smrt, Předehra k polibku, za svůj výkon po boku Kiefera Sutherlanda ve filmu Zaslíbená krajina byla nominovaná na cenu Independent Spirit Award.
Po studiu žurnalistiky na NYU, debutovala Meg Ryanová v roli dcery Candice Bergenové ve filmu Bohaté a slavné (k tomuto partu jí pomohla její matka herecká agentka) aby si získala pozornost filmových diváků i kritiků ztvárněním role pilotovy manželky ve filmu Top Gun v roce 1986. Producentka jejího filmu Láska přes internet Lauren Shuler Donnerová o ní řekla: "Meg přináší do filmu její skvěle načasované komično, její inteligenci, krásu a její romantismus." A tak je tomu i tentokrát.

Russell Crowe
Narodil se na Novém Zélandě, ale ještě jako dítě se s rodiči přestěhoval do Austrálie. Jeho otec pracoval u filmu a proto Russell brzy začal vystupovat v lokálních televizních pořadech. Prorazil díky dvěma hitům, které na Novém Zélandě natočil: Romper Stomper, který ho proslavil ve vlasti a The Sum of Us, kterého si všimli v Americe. Hlavní slovo ale měla v jeho kariéře Sharon Stoneová. V prvním z výše jmenovaných snímků se jí líbil natolik, že si ho vyžádala do komediálního westernu Rychlejší než smrt. Vzápětí přijal roli virtuálního sériového vraha ve futuristickém thrilleru Denzela Washingtona Virtuosity. Titul neměl příliš velký úspěch, ale pomohl mu k další roli, tentokrát ve velmi úspěšné retro gangsterce L.A. Přísně tajné. Do herecké extra ligy se pak zařadil hlavní rolí ve filmu Ridleyho Scotta ze starého Říma Gladiátor.
Russell Crowe začal poprvé hrát v šesti, kouřit cigarety v deseti a hlavní roli dostal v pětadvaceti. V deseti letech také přišel o přední zuby při hře ragby. Nové mu zaplatil ze své vlastní kapsy až režisér snímku The Crossing.
Způsob jakým zahrál po boku Al Pacina v Insider: Muž, který věděl příliš mnoho mu vynesl obdiv kritiky a následující Gladiátor obdiv diváků. Svým nejnovějším snímkem se rozhodl obojí spojit.

David Morse
Byl roku 1980 jmenován v seznamu Johna Willise - Screen World mezi novými perspektivními herci. Režíroval několik dílů dvou televizních seriálů Friday the 13th a St. Elsewhere. Má dva syny a jednu dceru s manželkou Susan Wheelerovou Duffovou, s níž je ženatý od roku 1982. Mohli jsme ho vidět v titulech jako Zelená míle, Vyjednavač, Contact, Skála, Dlouhý polibek na dobrou noc, Smrtící léčba, 12 opic, Útěk do Mexika, "Dobrý" synek. Je obsazován především ve dvou polohách - výrazných a kladných otců nebo manželů, kupříkladu Contact (otec hlavní hrdinky) a psychopatických, nebezpečně vyšinutých jedinců, např. 12 opic (distributor smrtícího viru).

O tvůrcích

Taylor Hackford
režie
Je zkušený režijní veterán. Naposledy zaznamenal úspěch s dvěma výraznými filmy. Prvním podle předlohy Stephena Kinga Dolores Claibornová, ve kterém se pod jeho vedením sešly herečky Kathy Batesová a Jennifer Jason Leighová a tím druhým je Ďáblův advokát s Keanu Reevesem a Alem Pacinem.
Roku 1978 získal Taylor Hackford Oscara za svůj krátký snímek Teenage Father aby o dva roky později debutoval svým celovečerním filmem Manažer, který byl cynickým pohledem do zákulisí hudebního šoubyznysu Ameriky padesátých let. Hned následující projekt Důstojník a gentleman mu vynesl pět oscarových nominací a z hlavního hrdiny filmu Richarda Gerea udělal světovou hvězdu.
Vedle Manažera režíroval ještě další dva tituly spojené s hudbou - Bílé noci popisovaly cestu mistra baletu Mikhaila Baryshnikova do Ameriky a Chuck Berry: Ať žije rock'n'roll byl filmový dokument o jedné z největších postav rock'n'rollu). A jeden produkoval (snímek La Bamba vyprávěl o stejnojmenné hudební skupině). Později se Taylor Hackford věnoval hlavně produkci. Stál mimo jiné za thrillerem s Demi Mooreovou a Brucem Willisem Vražedné myšlenky nebo komorním dramatem Dospívání v Queens. K režii se vrátil filmy Bound by Honor a Dolores Clairborneová, které také, stejně jako Ďáblova advokáta, sám produkoval.

Slawomir Idziak
kamera
Je dalším polským kameramanem se kterým po Andzeji Bartkowiakovi (Ďáblův advokát) režisér Taylor Hackford spolupracoval. Idziak se proslavil díky kameře dramatu Krysztofa Kieslowského Tři barvy - Modrá. Získal za něj mnoho cen mezi nimiž byla i cena za nejlepší kameru na festivalu v Benátkách. S Kieslowským pak ještě natočil Krátký film o zabíjení. Pracoval pak na více než čtyřiceti filmech po celém světě v Evropě i v USA. Patří mezi ně Dvojí život Veroniky, Constans, Year Of the Quiet Sun, Lillian Story, I Want You, Gattaca nebo Men With Guns.

Podobné filmy

Medailón
(The Medallion) Členové Interpolu v čele s Lee Evansem pátrají po nebezpečném zločinci, kt...
dnes 09.30
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Annapolis
Mladý lodní svářeč a amatérský boxer Jake Huard je přijat na námořní akademii v Annapolis ...
dnes 11.45
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Avengers: Age of Ultron
Šestice komiksových superhrdinů ve složení Hulk, Kapitán Amerika, Iron Man, Thor, Hawkeye ...
dnes 14.15
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 23. 7. 2019 Svátek má Libor
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz