fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

62% 1190 hlasů
6.2 10 1190
film / thriller, hororový, mysteriózní, USA, , 90 min., od 13 let
Dead Silence
DVD od 7.4.2008 Bontonfilm

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
00:31Pokud zakřičíš zděšením, tak zemřeš.
Od chvíle, kdy se Mary Shaw stala obětí vraždy, pronásledují malé město Ravens Fair záhadná a krutá úmrtí. Když pak brutálním způsobem umírá další z místních obyvatelek, její manžel se rozhoduje tajemství děsivé legendy Mary Shaw odkrýt. Podaří se mu odhalit i důvod, kvůli kterému v blízkosti Mary Shaw nikdy nesmíte křičet?
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub.
Všechny komentáře k filmu 23+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zlověstné ticho

Jamie Ashen je šťastně ženatý. Jednoho dne objeví přede dveřmi tajemný balíček bez udaného odesilatele, ve kterém se ukrývá stará břichomluvecká loutka. Během chvíle, kdy si Jamie skočí do obchodu pro večeři, nastane v jeho bytě zlověstné ticho. Loutka ožívá a Jamieho žena Lisa se ocitá v nebezpečí. Když se Jamie vrátí domů, ještě slyší, jak na něj Lisa volá z ložnice. Ve skutečnosti už je ale mrtvá. Její tělo je zahaleno prostěradlem, které ukrývá tvář zmrzačenou v hrozivém výrazu... Detektiv Lipton považuje Jamieho za hlavního podezřelého z vraždy. V bytě se nenacházejí žádné známky násilného vniknutí, všude jsou jen jeho otisky a on byl poslední, kdo viděl Lisu naživu. Jamie se brání - on to neudělal! Snaží se detektiva upozornit na starou loutku, která se u něj chvíli předtím objevila. Liptonovi se ale zdá divné i to, že slyšel Lisu mluvit, ačkoliv jí vrah vyřízl jazyk předtím, než Jamie přišel z nákupu. Jamie se vrací do svého rodného města Havraní Trh, ve kterém se břichomluvecká loutka považuje za zlověstnou věc přinášející smrt. Souvisí to s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, kterou někdo před mnoha lety ve městě zavraždil; loutka pochází právě odtud. Jamie zde chce pohřbít Lisu. Ve městě také bydlí jeho otec, který se potřetí oženil, tentokrát s mladou Ellou. Jamie nemá s otcem dobré vztahy, i když ten se ho snaží přesvědčit, že se změnil. Po mrtvici je uvězněný na kolečkovém křesle a Ella se o něho stará. Jamie navštíví pohřební ústav Henryho Walkera, aby zajistil své ženě pohřeb. Henry se o vše postará. Večer, když rozbalí mrtvolu, aby ji připravil na pohřeb, nemůže uvěřit svým očím. Způsob, jakým byla Lisa zavražděna, mu je povědomý... Henryho žena Marion se navíc začíná chovat podivně. Na pohřbu dovede Jamieho k hrobu Mary Shawové a ptá se ho, jestli Mary viděl, když mu zavraždila manželku. Radí mu také, aby loutku spálil. Jamie se ubytuje v motelu a chystá se spát. Loutka, kterou si přivezl s sebou, ho však pozoruje a opět nastává podivné ticho... Loutka se hýbe a v pokoji se zjeví stará žena. Jamieho to pořádně vyděsí. Vstane a jede k hrobu Mary Shawové. Kolem objeví malé hroby jejích loutek. Jeden z nich je tu i onu loutku, která ho sem přivedla - Billyho. Vykope prázdnou rakev a Billyho do ní uloží. Loutka se mu však ještě před odjezdem zjevuje za oknem u auta... Když se vrátí zpět do motelu, Billy leží na posteli. Není to ale žádná záhada, přinesl ji totiž detektiv Lipton, který Jamieho sledoval. Zdá se mu podezřelé, že se Jamie zbavuje jediného důkazu. Opět neuvěří pověstem o tajemných loutkách, které by měly někoho vraždit. Billyho si vezme a odejde do sousedního motelového pokoje, kde přespí. Ráno se Jamie vkrade do Liptonova pokoje a Billyho ukradne. Vezme ho k Marion a vyptává se jí na vše, co ví o loutce a Mary Shawové.


Podobné filmy

Scooby-Doo
Partička amatérských detektivů se snaží na Strašidelném ostrově rozluštit nadpřirozenou zá...
dnes 09.55
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Argo
Po politickém převratu v Íránu zmítají zemí vlny násilí a nepokojů. Dne 4. listopadu 1979 ...
dnes 20.00
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Ukradené Vánoce Tima Burtona
(The Nightmare Before Christmas) Halloween Town je městečko plné deformovaných monster, du...
zítra 05.35
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 23. 9. 2019 Svátek má Berta
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz