fb  Sdílet
   Informace    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

65% 2005 hlasů
6.5 10 2005
film / komedie, USA, , 89 min., od 12 let
Kinopremiéra v ČR 27.12.2001, DVD od 20.5.2002 Hollywood

Režie:
Herci: , , , , , více...


Ukázka
02:223% tuku, 1% mozkové aktivity.
Derek Zoolander předpokládá že po čtvrté zvítězí v soutěži o nejlepší mužský model roku, ale je přemožen mužem z neznáma - Hanselem, a tak se jeho svět ocitne v troskách. Derek je zdrcen neúprosnou realitou a musí nyní hledat jiný smysl svého života, než jaký měl doposud. Z toho důvodu se vrací ke svým kořenům do jižního New Jersey a hodlá pracovat v dole jako jeho otec a bratři. Na neštěstí však dělnického otce vůbec nepotěší Derekův návrat. Vždy se trochu styděl za jeho profesi, která se vůbec neslučuje s představami o chlapské práci. Fakt, že je Derek vlastně takto odmítnut rodinou, ho přivádí zpět na Manhattan, kde však na každém kroku cítí přítomnost svého rivala Hansela. Obě hvězdy se utkají na přehlídkovém molu, aby jednou pro vždy určili, kdo z nich obou je lepší - a tím současně získávají respekt jednoho ke druhému.
Uprav informace o filmu

Komentář k filmu Tyhle komedie jsou všechny na jedno brdo. To ale neznamená, že jsou všechny stejný. Někdy fungují, a někdy skoro vůbec. A Zoolandera řadím rozhodně do téhle druhé, odpadní skupiny. Bowie, neBowie. Fialovej hnus.
Všechny komentáře k filmu 49+ Napiš komentář k filmu a získej DVD

Web: IMDB, Titulky, Oficiální stránka (CZ), Oficiální stránka    Videotéka: přidat si do ní film

Popis filmu Zoolander

obrazek
Derek Zoolander je jedním z nejúspěšnějších světových manekýnů. Typický je pro něj nejen dokonalý vzhled a pečlivě nacvičované pohledy, které si nechává patentovat, ale také poněkud omezená mozková kapacita, která mu dovoluje být úspěšným právě jen v módní branži. Západní módní průmysl však zdaleka není tak nevinný, jak se na první pohled zdá. Ve skutečnosti stojí za všemi politickými vraždami minulosti, včetně atentátů na prezidenty Lincolna a Kennedyho. A když nový malajský premiér slíbí, že se postará o konec zneužívání dětí k práci, rozhodnou se mocní v zákulisí módního průmyslu, jenž potřebuje levné dodávky, zakročit a premiéra zlikvidovat. Výstřední americký návrhář Mugatu dostane za úkol premiéra zlikvidovat během velké módní přehlídky, která se má konat za dva týdny v New Yorku.
obrazek
Musí k tomu najít vhodného kandidáta, který by se dal snadno ovládat. Trojnásobný manekýn roku Derek Zoolander se zdá být ideální, zejména nyní, kdy je poněkud vyveden z rovnováhy skutečností, že ani jeho nových charismatický pohled nazvaný Modrá ocel mu nepomohl k zisku čtvrtého titulu. Ten získal jeho největší konkurent, blonďák přezdívaný Jeníček. Navíc přijde o své tři kolegy, kteří uhořeli při bizarní nehodě. Hodlá odejít z branže a vrátit se domů, jenže svět drsných horníků v New Jersey, také není tím pravým řešením, zejména když se k němu jeho otec, ani jeho dva bratři nechtějí znát. A tak nakonec Derek přijme Mugatovu nabídku vystupovat na přehlídce v New Yorku.
obrazek
Zatímco se pod vlivem hypnózy podrobuje vymývání mozku a přípravě na atentát, začne reportérka magazínu Time Matilda Jeffriesová pátrat po Mugatově minulosti a jeho zájmech v Malajsii. Je sice vyhozena agentkou bezpečnosti Katinkou z Mugatova podniku, ale její asistent zjistí, že řada jeho manekýnů zahynula za podivných okolnosti. Matilda se dostane k Derekovi a společně s ním navštíví svůj tajemný zdroj informací. Z toho se vyklube bývalý manekýn Prewitt, který jim řekne pravdu o vražedných praktikách módního průmyslu, o manekýnech zabijácích, kteří jsou po splnění úkolu nemilosrdně likvidováni a dokonce jim ukáže hroby Derekových předchůdců. Než jim stačí prozradit víc, zabije ho Katinka, ale Dereka se Matildě podaří ukrýt na tom nejméně očekávaném místě. U Jeníčka. Oba manekýni se nejprve pohádají, ale nakonec se po otevřeném rozhovoru usmíří a stanou se přáteli.
obrazek
Derek musí další den na přehlídku, Matilda a Jeníček jsou však připraveni. Proniknou na přehlídku v přestrojení za uklízeče, zjistí, že Mugata je vyhozený člen skupiny Frankie Goes to Hollywood, a že signálem, který aktivuje Derekův zabijácký "program" je jejich píseň Relax. Podaří se jim zasáhnout včas a Dereka zastavit dřív než bude pozdě?


O natáčení

obrazek
"Hansel skutečně Zoolandera v hloubi duše obdivuje a vzhlíží k němu," říká Wilson o svém vyhraněném charakteru. "Jakmile se vzájemně spřátelíme, nechám stranou svou obezřetnost a dám mu otevřeně najevo, jak obdivuji jeho práci, kterou udělal pro Mezinárodní katalog mužské módy." Pro Wilsona vůbec nebylo snadné vytvořit tento charakter, tak jak to na první pohled ve filmu vypadá. "Ani scény z přehlídek pro mne nebyly jednoduché, protože jsem například nikdy předtím netančil ani na veřejnosti, ani v soukromí," přiznává herec. "Museli jsme se předvádět před publikem, reprezentovanýkm pětasedmdesátičlenným, aplaudujícím a křičícím komparsem." Derekovi začíná nový život, když získá svou první comebackovou práci od excentrického módního návrháře Mugata (Will Ferrell). Netuší ovšem, že tato nabídka ho má pouze vlákat do Mugatiho nepřátelského spolčení. Mugatimu asistuje krásná Katinka, v podání Milly Jovovichové, v jedné z jejích vzácných komických rolí. Jovovichová se smíchem charakterizuje svou postavu "Jde o typ mimořádně bezcharakterní mrchy."
obrazek
Zoolander se snaží rozluštit tajemství záhadné společnosti za asistence přičinlivé reportérky Time Magazinu Matildy (Christine Taylorová). Ta původně napsala sžíravý článek o Derekovi, ale později zmírní názor na jeho naivní postoj k životu. Taylorová říká: "Charakterizovala bych v tomto příběhu Matildu jako velmi upřímnou osobu. Matilda je obdařena celou řadou velmi komických rysů a tím vnáší do tohoto světa realistickou notu. V takovém příběhu je nutné mít někoho, kdo představuje určité ukotvení, a pro obecenstvo reprezentuje hlas rozumu." Taylorová má zvláštní schopnost vyjádřit směs komiky a módní atmosféry, jak to prokázala v éře minisukní 70. let, ve dvou filmech BRADY BUNCH a jako pověstná "MARCIA, MARCIA, MARCIA". Vedle Christiny Taylorové, která představuje reportérku Time Magazinu, ( a současně je i Stillerovou manželkou), pracuje Stiller i s dalšími členy své rodiny, kteří jsou profesionálními herci. Matka, Anne Meara, hraje demonstrantku na VH1/Vogue Fashion Awards. Sestra Amy Stillerová hraje jednu z Hanselových módních spolupracovnic a otec Jerry, ztělesňujd Derekova agenta Mauryho Ballsteina.
obrazek
"Můj otec má velmi otevřenou povahu a mnoho lidí se na něj s důvěrou obrací. Tento povahový rys vnáší i do své filmové postavy. Výborně se na svou roli připravil a přispěl k ní spoustou nových nápadů," říká Ben. Pozorujeme-li Stillera seniora, těžko bychom si dovedli představit někoho jiného v této roli. On sám o ní říká: "Na začátku jsem měl velké obavy. Když jsem šel na první natáčení, byl jsem mnohem nervoznější, než bývám obvykle. Uvědomoval jsem si, že Ben zde není jen hercem a mým partnerem, ale že také film režíruje. Když jsme ale začali pracovat, klidně mě čekl: ,Tatí, mohl bys reagovat trochu rychleji?? Tehdy jsem si uvědomil, že se mnou jedná stejně, jako s každým jiným hercem a rozdíl byl jen v tom oslovení tatí.? Jerry si uvědomil, že roli agenta Ballsteina, poradce naivního, narcisistického klienta, může do filmu vnést svůj vlastní životní postoj. "Umožnilo mi to chovat se k Benovi tak trochu paternalisticky, jako jeho ochránce.
obrazek
Jsem jako ovčák, který pečuje o zatoulanou ovečku, o své nedospělé dítě, které se ocitlo v oblasti vysoké módy. Mohl jsem do tohoto charakteru přenést své vlastní otcovské city, které chovám k Benovi. Maury se nijak neliší od staromódních agentů. Když jsme začali s natáčením, uvědomil jsem si, že agenti se dříve o své klienty starali a dávali pozor, aby je nikdo nezneužíval. Byli to chlapíci, kteří vás přiměli, abyste seděl v jejich kanceláři a pil sodovku nebo jedl sendvič. Vytvořili atmosféru přátelství, a to je přesně způsob, jakým jedná se svými klienty Maury." Během přípravných prací strávili Ben Stiller a Owen Wilson dva dny fotografováním, kdy jim Frank Ockenfels vytvořil úplné portfolio módních snímků Dereka Zoolandera a Hansela.
obrazek
Soupeřící modelové pózovali žertem v reklamní kampani Gucciho, Perry Ellise, Tommy Hilfigera i na obálkách populárních časopisů jako Details, Rolling Stone, Surfer, American Way a International Male Catalog. Jejich fotografie se objevují ve filmu v různých situacích a dokládají tak modelingovou dráhu obou hrdinů, Stillera i Wilsona. Stiller vysvětluje: "Ve filmu jsme si sice dělali legraci z módního světa, ale byl to humor, který nemůže nikoho urazit." Film ZOOLANDER přináší i malé portréty známých osobností, jako je např. Garry Shandling, Gwen Stefaniová, David Bowie a Donald Trump. I řada představitelů módního světa se ochotně mihla před kamerou, včetně Claudie Schifferové, Veroniky Webbové, Tommyho Hilfigera, Toma Forda a Tysona Beckforda.

O produkci

obrazek
S natáčením se začínalo v New Yorku s následnými scénami v Los Angeles. ZOOLANDER se odehrává na místech setkání společenské smetánky na Manhattanu, kde se konají přehlídky a soutěže vysoké módy, v místech okolo přepychových nočních klubů a luxusních multimilionářských podkrovních bytů v Soho. Vizi tohoto nablýskaného a lehce dekadentního světa, v němž se móda střetává s fantazií, vytvořila ve filmu výtvarnice Robin Standeferová a kostýmní výtvarník David C. Robinson. Standeferová narýsovala paralelu mezi prostředím, které navrhla pro film a výtvarnou podobou módních magazinů. Sama to charakterizovala takto: ,,Lépe, než mít prostředí unifikované do schématu, dali jsme přednost něčemu, co může občas spíš zaskřípat než lehce plynout z jednoho místa na druhé. Podobá se to výtvarné úpravě magazinů Elle nebo Vogue. Obrátíte stránku a přejdete od velkolepé reklamy k redakčnímu úvodníku a zase zpět do vysoké módy, přičemž jste stále atakováni bohatou fantazií. To byla zásadní koncepční linie, kterou jsem se řídila podle hesla: nechte mě vytvořit módní magazin ve filmu.
obrazek
Také jsem si přála, aby film byl vizuálně jednotný, což se myslím podařilo. Ben s tím měl hodně práce, a v tvůrčím slova smyslu mě velice povzbuzoval. Stále si přál, abychom se velmi těsně drželi kriterií vysoké módy, abychom ji zobrazovali chytře a s humorem. Často říkal: ,Tohle už jsme tu měli, snaž se vymyslet něco nového.? Je velký perfekcionista a tak jsem si jeho postoje velmi vážila. Jestliže máte vedle sebe režiséra, který má opravdu velké nároky, i vaše práce je najednou na mnohem vyšší úrovni.? Výtvarnice Standeferová vybrala velmi neobvyklé lokality na natáčení. Pro vrcholové scény filmu související s módní show Derelicte, odehrávající se ve stanici metra, našla obrovský opuštěný prostor bývalé elektrárny v Long Island City, které odděluje od Manhattanu řeka East River. "Báječně to fungovalo. Vypadalo to jako katedrála a když jsme tam ještě přídali sloupy a velmi chladnou zelenkavou barvu, která pak převládala, dělalo to úžasný dojem. Miluji situace, kdy mohu přetvořit průmyslové prostory, jako byl tento, v něco, co lze skutečně obdivovat a navíc si můžeme pohrát s duchy, kteří jsou v tomto prostřed skutečně přítomni."
obrazek
Také jsem si přála, aby film byl vizuálně jednotný, což se myslím podařilo. Ben s tím měl hodně práce, a v tvůrčím slova smyslu mě velice povzbuzoval. Stále si přál, abychom se velmi těsně drželi kriterií vysoké módy, abychom ji zobrazovali chytře a s humorem. Často říkal: ,Tohle už jsme tu měli, snaž se vymyslet něco nového.? Je velký perfekcionista a tak jsem si jeho postoje velmi vážila. Jestliže máte vedle sebe režiséra, který má opravdu velké nároky, i vaše práce je najednou na mnohem vyšší úrovni.? Výtvarnice Standeferová vybrala velmi neobvyklé lokality na natáčení. Pro vrcholové scény filmu související s módní show Derelicte, odehrávající se ve stanici metra, našla obrovský opuštěný prostor bývalé elektrárny v Long Island City, které odděluje od Manhattanu řeka East River. "Báječně to fungovalo. Vypadalo to jako katedrála a když jsme tam ještě přídali sloupy a velmi chladnou zelenkavou barvu, která pak převládala, dělalo to úžasný dojem. Miluji situace, kdy mohu přetvořit průmyslové prostory, jako byl tento, v něco, co lze skutečně obdivovat a navíc si můžeme pohrát s duchy, kteří jsou v tomto prostřed skutečně přítomni."
Pro scény, odehrávající se v denním sanatoriu, vedeném Mugatu, návrhářským velikánem, který nakonec najme Zoolandera, zvolila Standeferová jiný styl. "Ben chtěl něco odlišného od obvyklého, bílého vzhledu lázní," řekla. "Uvědomili jsme si, že Derek je tu během své relaxace vlastně ve vodě, a tak jsem navrhla kov, protože ten symbolizuje něco velmi antiseptického a klinického. Některé místnosti měly sice jasně bílé stěny, zatímco masážní pokoj, hala, ordinace a místnosti pro relaxacxi byly obloženy kovem. Standeferová také navrhovala asi nejbizarnější dekoraci své profesionální dráhy. Totiž místnost, naplněnou hlínou v Hanselově jeskynním bytě. Je to místo, kde se Hansel oddává meditacím (anebo podobným aktivitám) a tam jsou všechny stěny z hlíny. Standeferová nasázela okolo místnosti trávu a přivázala ke stropu tisíce skleněných korálků. Vcelku to dělalo dojemindiánského paláce. A jak se jí podařilo dopravit tolik hlíny do pátého poschodí, kde byl tento byt? "Naplnili jsme dole nádoby zeminou", vysvětluje Standeferová, "přenesli je do nákladního výtahu a pak složili do pokoje."
Kostýmní návrhář David. C. Robinson považoval tento film za profesionálně báječnou příležitost. "Ačkoli je to film o módním průmyslu, v němž je prázdnota tou nejdůležitější složkou, měli jsme na štěstí skupinu herců, , kteří měli zcela opačné vlastnosti než prázdnotu a bezduchost. Modelka a herečka Milla Jovovichová byla pro Robinsona ideálním objektem. "Je především herečka a chce zdůraznit svůj charakter, a to je pro spolupráci velmi důležité. Je ale současně i modelka, takže ví, jak se mají šaty nosit a kdy vyniknou. Nepolekají jí deseticentimetrové podpatky, ani části oděvu, které ji skutečně pevně svírají v pase, něco, co by jiné herečky stěží zvládly. Dokáže hrát v čemkoli. Má sebekázeň, což je pro roli úžasně inspirující a nesmírně důležité." Film se natáčel v New Yorku během podzimní přehlídkové sezóny a Ben Stiller měl povolení zúčastnit se úvodního přehlídkového večera, kde začíná celá Zoolanderová zápletka: na VH1/Vogue Fashion Awards v Madison Square Garden.
Natáčelo se, když začali příjíždět celebrity a kráčely dovnitř po rudém koberci, o večeru, kdy Derek prohrál svůj titul Model roku. Natáčení zahrnovalo také desetidenní filmování v Los Angeles. Na poslední scénu, která měla zachytiti noční tvář dolů v Pennsylvánii, kde pracují Derekovi bratři a otec, chtěl Stiller dokreslit atmosféru tím, že v krajině se bude v záběru kamery potulovat nějaký pes. Christine Taylorová už měla dávno své scény dotočeny. Přesto dostal druhý asistent od Bena Stillera příkaz, aby jí pozdě v noci zavolal. Řekl jí: "Ben tu chce mít na scéně Kahluu, svou čokoládovou labradorku." Taylorová se trochu obávala, protože jejich pes nebyl v žádném případě nijak cvičen pro natáčení. Ale Ben i ona stáli za kamerou a volali na ni příslušné pokyny a ona je poslouchala. "Byla vůbec nejsposlušnější, jak jsme ji kdy zažili a byli jsme na ni nesmírně pyšní," řekla Taylorová.

O hercích

Ben Stiller
obrazek Prezentuje se v Hollywoodu jako jedna z velkých hereckých nadějí. Je už veteránem na divadelní scéně, ve filmu i v televizi, Prokázal velkou šíři svého talentu vzhledem k tomu, že působí nejen jako herec, ale i autor a režisér. Nedávno vystupoval v komedii FOTR JE LOTR s Robertem DeNirem, což mu vyneslo Cenu MTV Movie za nejlepší komediální výkon. V posledních dvou letech vystupoval v romantické komediii RABÍN, KNĚZ A KRÁSNÁ BLONDÝNA, v komickém filmu MYSTERY MAN a crazykomedii NĚCO NA TÉ MARY JE. Další roli vytvořil ve filmu THE ROYAL TENENBAUMS. Stiller podal rovněž pozoruhodný výkon ve filmu PERMANENT MIDNIGHT (který čerpá z kontroverzních hollywoodských memoárů Jerryho Stahla.) Zde vytvořil postavu televizního autora, který žil tajným životem narkomana, závislého na heroinu. Velmi dobrý ohlas získala rovněž jeho postava v dramatu YOUR FRIENDS & NEIGHBOURS. Jeho nedávným režijním úspěchem je snímek THE CABLE GUY s Jimem Carreyem a Mathewem Broderickem.

Owen Wilson
obrazek Získal uznání za svůj herecký i spisovatelský talent, v němž prokázal mimořádné nadání. Nedávno vystupoval spolu s Benem Stillerem ve filmu FOTR JE LOTR a ve snímku SHANGHAI NOON, kde byl jeho partnerem Jackie Chan. Další z jeho nedávno dokončených filmů jsou THE MINUS MAN a THE HAUNTING. Spolu s Benem Stillerem se
objevil také ve filmu PERMANENT MIDNIGHT a v kasovním hitu ARMAGEDDON s partnery Brucem Willisem a Benem Affleckem. Vystupoval rovněž ve filmu THE CABLE GUY, ANACONDA a SNÍDANĚ ŠAMPIONŮ. V kritikou oceněném snímku režiséra Wes Andersona BOTTLE ROCKET debutoval Wilson jako herec i autor. S týmž režisérem spolupracoval autorsky také na filmu RUSHMORE, kde prokáztal svůj autorský talent. Tento film, na němž byl Wilson též přidruženýmn producentem, byl mnohými kritiky zařazen mezi 10 nejlepších snímků roku 1999. Po filmu ZOOLANDER vystupoval Wilson ve snímcích BEHIND ENEMY LINES a THE ROYAL TENENBAUMS, kde spolupracoval s režisérem Andersonem také na scénáři. Wilson pochází z města Dallas v Texasu a na Texaské univerzitě rovněž získal svůj univerzitní diplom.

Christine Taylorová
Je známá svými komediálními výkony ve filmech jako THE WEDDING SINGER a ve dvou snímcích Brady Bunch - THE BRADY BUNCH MOVIE a A VERY BRADY SEQUEL. Vystupovala též v několika nezávislých filmech např. DESPERATE BUT NOT SERIOUS, KISS TOLEDO GOODBYE a DENIAL. Z dalších snímků si připomeňme THE CRAFT, CALENDAR GIRL, CAMPFIRE TALES a OVERNIGHT DELIVERY. Narodila se a vyrostla ve městě Allentown v Pennsylvanii a nyní žije v Los Angeles. Je manželkou Bena Stillera.

Milla Jovovichová
obrazek Narodila se v Kyjevě na Ukrajině. Jako dítě přišla s rodiči do Spojených států a brzy se jí vyplnil »americký sen«: Již v devíti letech vystupovala v Disneyově kanálu v pořadu THE NIGHT TRAIN TO KATHMANDU. V jedenácti začala pracovat jako modelka, naráz se její fotografie objevila na obálkách patnácti módních magazinů včetně Mademoiselle, kde jí fotografoval Richard Avedon. Když jí bylo patnáct, napsala si písně pro svou první gramofonovou desku. Stále zpívá, hraje na kytaru a nahrává, jejím posledním CD je kritikou vysoce oceněná THE DIVINE COMEDY. Mezi filmy Jovovichové patří např. TWO MOON JUNCTION, NÁVRAT DO MODRÉ LAGUNY, KUFFS, DAZED AND CONFUSED, CHAPLIN, HE GOT GAME (rež. Spike Lee), PÁTÝ ELEMENT a THE MESSENGER. Nedávno natočila filmy THE CLAIM, RESIDENT EVIL a s režisérem Vimem Wendersem THE MILLION DOLLAR HOTEL. Nyní připravuje film DUMMY a v současné době natáčí snímek NO GOOD DEED spolu s hereckým partnerem Samuelem L. Jacksonem.

Jerry Stiller
obrazek Zakončil pět sezón s klasickým televizním sitcomem SEINFELD, který byl uveden také v naší TV, (za který získal cenu Emmy a byl nominován na Americkou cenu za komedii). V létě roku 1988 byl obsazen do další úspěšné CBS show THE KING OF THE QUEENS. Narodil se a vyrůstal v Brooklynu, absolvoval drama na Syracuské univerzitě a debutoval na divadle, kde vytvořil celou řadu pozoruhodných rolí. Je ženat s herečkou Anne Mearou s níž vytvořil v 60. letech společné komediální show STILLER AND MEARA, (uvedené v klubu Phase II v newyorském Greenwich Village), které je oba proslavilo. Z jeho filmových rolí si uveďme: THE TAKING OF PELHAM 1-2-3, THOSE LIPS, THOSE EYES, AIRPORT 1975, NADINE, THE RITZ, HAIRSPRAY, THE PICKLE a A FISH IN THE BATHTUB. Hrál rovněž ve filmu THE INDEPENDENT, spolu s Janeane Garofalovou, a ve filmu ON THE LINE, který čeká na uvedení do kin.

Jon Voight
obrazek Patří k nejznámějším americkým hercům. Nedávno účinkoval ve filmu LARA CROFT: TOMB RAIDER spolu se svou dcerou, nositelkou Oscara Angelinou Jollieovou. Sám získal Cenu Americké filmové akademie za roli ochrnutého vietnamského veterána ve filmu NÁVRAT DOMŮ, kde byla jeho partnerkou Jane Fondová. Jeho prvním velkým úspěchem byla hlavní role ve filmu Johna Schlesingera PŮLNOČNÍ KOVBOJ, kde byl jeho partnerem Dustin Hofman a oba za své výkony získali nominaci na Oscara. Z jeho předchozích filmů si uveďme: HLAVA 22, DELIVERANCE, DESERT BLOOM, CONRACK a THE ODESSA FILE. Voight se rovněž objevil ve filmech MISSION IMPOSIBLE, ANACONDA, PŘIVOLAVAČ DEŠTĚ, THE GENERAL, NEPŘÍTEL STÁTU a PEARL HARBOR. Třetí oscarovou nominaci získal za film Andreje Končalovského RUNAWAY TRAIN. Současně pracuje na filmu ALI, společnosti Columbia/Tri star.

O tvůrcích

Ben Stiller
Jako režisér debutoval v roce 1994 s úspěšným snímkem REALITY BITES, v němž hrála Winona Ryderová a Ethan Hawke. Z jeho dalších filmů si uveďme ZERO EFFECT, FLIRTING WITH DISASTER a ve válečném dramatu Stevena Spielberga ŘÍŠE SLUNCE. Pochází z rodiny komediálních herců (Jerry Stiller a Anne Meara). Stiller se narodil a vyrostl v New Yorku. Debutoval na Broadwayi v roce 1985, kdy spolu s Johnem Mahoneym a Johnem Guarem hrál ve hře THE HOUSE OF BLUE LEAVES. Tehdy přesvědčil několik svých hereckých kolegů aby vystupovali v jeho režijním debutu, krátké komedii, která se jmenovala THE HUSTLER OF MONEY, což byla parodie na film Martina Scorsesiho BARVA PENĚZ. Byla uvedena v pořadu Saturday Night Live a měla velký úspěch, takže Stiller dostal místo jako herec a autor v seriálech NBC. Později dokonce vytvořil vlastní THE BEN STILLER SHOW pro MTV. Spolu s ostatními autory získal cenu Emmy za mimořádné komediální scénáře. Nyní vystupuje ve filmu THE DUPLEX s partnerkou Drew Barrymoreovou Nedávno se oženil s hereckou kolegyní z filmu ZOOLANDER Christinou Taylorovou. Žije v Los Angeles.

John Hamburg
S tvorbou filmů začal již na střední škole. Vystudoval na Brown University a poté se zapsal na filmové oddělení Newyorské university, kde vytvořil film TICK. Ten byl mj. uveden na festivalu nezávislých filmů Sundance. Po absolvování newyorské univerzity napsal a režíroval hraný film SAFE MEN, který byl v roce 1998 rovněž uveden na festivalu Sundance a poté na festivalech v Deauville, Nantucket, Philadelphia i na festivalu v Montrealu. Rovněž se jako spoluautor podílel na komedii Jima Herzfelda FOTR JE LOTR, v níž hrál i Ben Stiller. Současně pracuje na komediálním scénáři pro společnost Universal Pictures, který bude také sám režírovat.

Barry Petersen
Narodil se a vyrostl v Albertě v Kanadě. Svou filmovou dráhu začal v Los Angeles v oboru zvláštních efektů. Poté byl velmi úspěšný ve tvorbě televizních reklam a hudebních videofilmů - např. spolupráce s osobnostmi jako: Alanis Morissette, Chalk Circle, Heavy D & Thew Boyz a Sarah McLachlan. Reklamy natáčel pro firmy Timex (režie Tim Burton), AT&T, Ford, Chrysler, Lexus, Nike, Reebok, Pepsi, BudLight a Visa. Obdržel vice než dvanáct ocenění Clio, deset ocenění Bessie a cenu S.S.C. za technickou dokonalost. . Jeho prvním filmem byl kanadský nezávislý snímek MUSTARD BATH v roce 1993.

Podobné filmy

Lego Scooby-Doo: Strašidelný Hollywood
(Lego Scooby-Doo!: Haunted Hollywood) Scooby a Shaggy vyhrají: soutěž v pojídání hamburger...
zítra 04.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Co je malý, to je hezký
(Honey, I Shrunk the Kids) Jakoby nestačilo, že parta dětí vstoupila do zmenšovacích paprs...
zítra 05.40
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Holka na roztrhání
(Sweet Home Alabama) Reese Witherspoon je krásná, úspěšná a zamilovaná do mladého syna sta...
zítra 11.20
NAHRAT
ZDARMA
Nova Cinema
Podobné filmy
Jestli se ti nelíbí naše nabídka podobných pořadů napiš nám.

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 10. 12. 2018 Svátek má Julie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz