fb  Sdílet
   Informace    Recenze    Komentáře    Obsazení    Hodnocení    Videoukázka    Fotky    Podobné filmy    

napsáno 3.7.2016 

Recenze

Svět se zbláznil.. místo člověka, pána tvorstva, mu vládnou zvířata a nejlepším detektivem ve městě je králičice, nevěříte?  
 
Nacházíme se ve velkoměstě s příznačným jménem Zootropolis, kde najdete vše, co obvykle každá opravdová metropole nabízí. Obrovské množství obyvatel, mrakodrapy i propracovanou městskou dopravu, kde se tísní obrovské davy do práce spěchajících jedinců. Jediným zásadním rozdílem jsou tedy obyvatelé, kterými jsou všemožné druhy zvířat, od králíků až po lvy.  
 
Hlavní postavou je králičice Judy Hopkavá, která vždy snila, že se jednoho dne stane policistkou. Na akademii to sice neměla jednoduché, ale její touhu se jí nakonec podaří realizovat a stane se tak první králičí policistkou v historii. Vzhledem k jejímu nepatrnému vzrůstu ji ale nadřízený nebere příliš vážně a dostává na starost především pokuty za parkování, což Judy rozhodně neuspokojuje.  
 
Brzy se ale vše změní a to konkrétně, když potká lišáka Nicka. Ten ji sice nejdříve přechytračí, ale netrvá dlouho a šikovná králičice mu to vrací i s úroky. Vzhledem k tomu, že ve městě začínají, za podivných okolností, mizet šelmy, je jasné, že Judy neodolá a pustí se do tohoto nebezpečného případu. Nick, aniž by měl příliš na výběr, ji samozřejmě pomůže s vyšetřováním.  
 
Jakkoliv se může na první pohled zdát, že jsme se ocitli v další disneyovské taškařici pro nejmenší, opak je pravdou. Podobně jako v bajkách, i zde se setkáváme především s obrazem naší vlastní společnosti. Více než s kritikou našich nešvarů se však setkáme s vtipným nadhledem, který dospělého diváka potěší a jeho malou ratolest zabaví.  
 
Celá detektivní zápletka navíc není vůbec špatná. Pokud tedy potřebujete zabavit dítě a máte už plné zuby všech těch zpívaných dobrodružství a animáků cílených na nejmenší, je Zootropolis ideální volbou. Každopádně, i pokud chcete vyrazit jen tak, mohu film vřele doporučit.

moviefan, 9 z 10


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 19. 6. 2018 Svátek má Leoš
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz