Informace    Osoby    

Žánr hudby
koncert
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
1. československá superskupina časopisu Rock & Pop a Radia beat. Je to takový all stars team. Tak jej vybrali posluchači radia a čtenáři časopisu. Měli zvolit nejlepšího českého či slovenského zpěváka, bubeníka, basáka, kytaristu klávesistu a hráče na jiné nástroje.


Popis kapely 1. československá rocková superskupina
Všichni tohle vítězství brali s rezervou a s humorem. Všichni už spolu někdy nějak hráli a vědí, že skvělých muzikantů je u nás dostatek a tohle je jen jedno hlasování.

Kostky ale byly vrženy a co teď s nimi?

20. prosince se muzikanti sešli, aby se domluvili co a jak dál a 6. Března už hráli v Brně na Beatfestu. Právě účast této superskupiny způsobila výprodej lístků několik týdnů dopředu. Další koncert proběhl v Pražské Hybernii 5.6 na Beatové síni slávy. Což je mimochodem docela výstižné protože zvolení do takového all stars týmu to už je de facto uvedení do beatové síně slávy. Do té vyhlašované rádiem Beat byl uveden už dvakrát Michal Pavlíček a letos poprvé Vladimír Guma Kulhánek.

Michal Pavlíček sice krátce po zveřejnění výsledků prohlásil, že nechtějí být svůj vlastní revival jenomže vzhledem k tomu že všichni už spolu někdy nějak téměř každý s každým hráli, je těžké pominout už jen hity z období Stromboli či BSP… K tomu přihodili něco od Deep Purple, Led Zeppelin, Nazareth, AC‘DC nebo třeba Free a diváci na obou akcích se museli cítit v sedmém rockovém nebi. Takových koncertů mnoho nebude. Ten Žatecký je třetí v pořadí a další se zatím nechystají. Všichni muzikanti mají svoje projekty, ale ve volném čase je pro všechny určitě vítaná příležitost si jen tak nezávazně zahrát a zavzpomínat. Třeba na staré časy. Vždyť takový Guma Kulhánek se Michalem Pavlíčkem potkali už ve skupině Bohemia v sedmdesátých letech, později ve Stromboli, Pavlíček se Střihavkou zase v legendárních BSP… tak by se dalo vyjmenovávat ještě dlouho. Po Brně a Praze bude Žatec jejich třetím vystoupením a první na open air scéně. A jestli platí rčení „do třetice všeho dobrého“ máme se v Žatci zatraceně na co těšit.


Diskuze - 1. československá rocková superskupina

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Úterý 25. 6. 2019 Svátek má Ivan
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz