Informace    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
sborový zpěv
Země
Rusko
Rok vzniku
1928
fb  Sdílet


Motto
Pěvecký a taneční soubor, který byl oficiálním armádním uměleckým souborem Rudé armády bývalého Sovětského svazu, nyní Ruské armády Ruské federace.


Alexandrovci oslávia 90. výročie veľkým turné, prídu aj na SlovenskoAlexandrovci oslávia 90. výročie veľkým turné, prídu aj na Slovensko
Na snímke tanečníci ruského armádneho súboru Alexandrovci....
20. 4.
V Rusku sa uskutoční zádušná omša za obete minuloročného leteckého nešťastiaV Rusku sa uskutoční zádušná omša za obete minuloročného leteckého nešťastia
Dnes uplynul rok od leteckej tragédie lietadla, pri ktorej zahynuli člen...
25. 12. 2017
Za pád letadla s Alexandrovci mohl pilot, ukázaly výsledky vyšetřováníZa pád letadla s Alexandrovci mohl pilot, ukázaly výsledky vyšetřování
Ruské ministerstvo obrany ukončilo vyšetřování letecké katastrofy z konce loňské...
1. 6. 2017


Krátký popis uprav informace o kapele
Alexandrovův soubor písní a tanců, plným současným oficiálním názvem Dvakrát řádem Rudého praporu vyznamenaný akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova. Více je však známý jako Alexandrovci.

Jeho členové jsou výhradně muži, vybíraní ve velmi přísných konkursech.

Jejich představení se skládají jak z ruských národních písní (např. Kaťuša a Kalinka), tak církevních skladeb (např. Ave Maria), ale provozují i moderní hudbu. Po rozpadu Sovětského svazu vystupovali mj. před církevními hodnostáři jak v Rusku, tak v zahraničí, dokonce i před papežem Janem Pavlem II. Zpívali také na koncertech se známou finskou hudební skupinou Leningrad Cowboys. Jsou také interprety ústřední skladby z filmu Hon na ponorku.

Na rozdíl od mnoha jiných souborů je jejich obvykle čtyřhlasý zpěv založen více na basových a barytonových hlasech než na tenorech. Tenor se většinou při jejich vystoupeních vůbec neprosadí.


Popis kapely Alexandrovci
Soubor oficiálně zahájil svoji činnost vystoupením v Ústředním domě Rudé armády v Moskvě 12. října 1928 pod názvem Soubor rudoarmějské písně.

Na počátku měl jen dvanáct členů - osm zpěváků, dva tanečníky, jednoho harmonikáře a jednoho recitátora - a vedl jej pozdější národní umělec SSSR Alexandr Vasiljevič Alexandrov, tehdy mladý profesor hudby z Moskevské konzervatoře. Soubor se později rozrostl až k zhruba dvěma stovkám členů. V průběhu 2. světové války se rozdělil na čtyři skupiny, které uskutečnily při odjezdech vojáků na frontu i přímo na frontách a v nemocnicích přes 1 500 vystoupení.

V roce 1946 se po smrti zakladatele jeho jméno dostalo i oficiálně do názvu souboru. Jeho vedení převzal po svém otci Boris Alexandrovič Alexandrov. Se souborem vystupoval po celém světě až do roku 1986, kdy odešel v hodnosti generálmajora do důchodu. Po něm vedení Alexandrovců převzal v roce 1994 jako umělecký vedoucí a dirigent nejprve Viktor Alexejevič Fjodorov, kterého po jeho smrti v roce 2002 nahradil současný hlavní dirigent Vjačeslav Korobko. Provozním ředitelem souboru je Viktor Kadinov, hlavním sbormistrem Jurij Uchov.


Kontakt
email: ansambl@bk.ru
telefon: (499) 248-53-91

Diskuze - Alexandrovci

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 22. 4. 2018 Svátek má Evženie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz