Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
underground, kakofonický rock
Země
Česká republika, Brno
Rok vzniku
1997
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Pohnutá historie souboru sahá až hluboko do naivních časů dětského snění o slavné rockové kapele. Zakládající členové totiž strávili mládí úspěšným předstíráním muzikantské kariéry a uměleckého životního stylu. Tato obsese vyvrcholila v roce 1997 faktickým založením kapely, která si tehdejším názvem Betonovej Pes vetkla do štítu sklon k hudebnímu komediantství spojený s urputným světonázorem slavné prózy Thomase Berndharda.

Zásadním zdrojem hudební inspirace se pak stali zakladatelé undergroundovému kakofonnímu rocku anglická kapela Dead Vegetable a kalifornské seskupení Subterranean. Aniž by hudebníci čekali, až se alespoň trochu naučí hrát na své nástroje, začali čas od času vystupovat na pódiích brněnských klubů a v této drzé činnosti pokračují dodnes.

Jak šel čas, vystřídala se v kapele řada muzikantů různých hráčských úrovní, vyměnila se podstatná část repertoáru a postupně docházelo i k jakémusi hudebnímu vyzrávání, které se odrazilo mimo jiné i ve změně názvu na Betonovej Bez. Kapela dál pokračovala v houževnatém potloukání se po nejrůznějších pódiích a posléze se ustálilo i nástrojové obsazení. Tomu dnes dominuje dvojice saxofonů, podpořená brnkáním na basu, kytaru a rachitickou hrou na bicí. Výsledný zvuk, doplněný zádumčivým zpěvem, muzikanti nazývají kakofonním undergroundem, pravdou však je, že spíše připomíná rachotící, občas se zadrhávající míchačku na maltu či beton. Dosažená úroveň sporadické popularity členy kapely sice uspokojuje, ambiciózní iluze že jednou "prorazí" se však nevzdávají


Popis kapely Betonovej Bez
Kapela Betonovej bez se vyvinula ze staršího souboru Betonovej Pes přirozeným evolučním procesem, při němž se ze zvířátka stala rostlinka, zatímco členové souboru se rozmnožili.

V průběhu své pohnuté, téměř desetileté historie se Betonovej pes snažil zaujmout publikum brněnských klubů vybroušeným pódiovým diletantstvím a apatií. Krátce po začátku roku 2002 dochází v kapele k vztahovým seismickým otřesům, které mají za následek odchod charismatického zpěváka a dosavadního leadra kapely a části fanoušků ke konkurenčnímu souboru Tydlevidle.

Oproti předcházejícímu období, kdy se v hudbě kapely často vyskytovaly rockové nebo punkové akcenty, dochází k posunu směrem k hledání vlastního hudebního výrazu. Nový styl je zčásti inspirován undergroundovým kakofonním rockem, k duchovnímu odkazu jeho nejvýznamnějších interpretů britských Dead Vegetable a kalifornských The Subterraneans se kapela hlásí, a je pro něj charakteristická tvrdá basová linka spojená s bláznivými kytarovými rytmy a zběsilými improvizacemi na tenor a alt nebo baryton saxofon. Výsledný zvuk je doplněn osobitým, místy překvapivě melodickým zpěvem, což vytváří pestrou směsici, ve které se střídají pocity depresivní ponurosti s pitoreskní cirkusovou veselostí.


Kontakt
email: betonbez@centrum.cz
telefon: 736 733 877

Diskuze - Betonovej Bez

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Čtvrtek 13. 12. 2018 Svátek má Lucie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz