Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
alternative-rock'n'roll
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
1996
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Kapela, která má ve svém středu neobvyklého a talentovaného zpěváka, kytaristu a autora písní Tomáše Ziku. Žánrem se jeho písně vyprávějící „příběhy psanců stíhaných zákonem, osamělých duší a útěcích před všednostmi za doprovodu kytary, foukací harmoniky, basové kytary, klarinetu, bubnu a občas i banja či akordeonu dotýkají folkrocku, „hospodského šramlu“ i worldmusic. Charakterizovat tvorbu jako „poezii bulváru“ je celkem výstižné – písně každodenního života nabádající k zamyšlení.


Popis kapely Byl Pes
Černí koně pražských šramlbandů v čele s charismatickým zpěvákem, kytaristou a autorem písní Tomášem Zikou. Jeho naléhavý rozervaný zpěv vypráví příběhy psanců stíhaných zákonem, osamělých duší a útěcích před všednostmi a aktuálně i o poesii bulváru, velké to ulici světa, neb na jednom z jejích nesčetných dvorků sedíme a žijeme si život, každý ten

svůj. Kořeny kapely sahají až do roku 1996 a ještě donedávna vystupovala pod názvem Monty Pičusův létající pes. V jejich hudbě se snoubí prvky folkrocku, hospodského šramlu i worldmusic. Kapela momentálně vystupuje ve čtyřčlenné sestavě s občasnými hosty (banjo, akordeon a také druhý basák a bubeník v jedné osobě).


Kontakt
email: kapela@bylpes.cz

Diskuze - Byl Pes

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 10. 12. 2018 Svátek má Julie
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz