Informace    Osoby    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
folklor / rock, folkrock,lidové písně
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
1988
Ke stažení
Dověcnosti
Mezi Horami
fb  Sdílet


V říjnu zahraje Čechomor tři exkluzivní narozeninové koncertyV říjnu zahraje Čechomor tři exkluzivní narozeninové koncerty
Letos skupina Čechomor slaví 30 let. Při této příležitosti nadělí svým fanouškům...
19. 9.
Patrik Sas - Ke cvičení jsem využíval každou volnou chvíliPatrik Sas - Ke cvičení jsem využíval každou volnou chvíli
Není mu ještě ani třicet, a už má za sebou studium v USA, vítězství v celosvětov...
26. 5.
Čechomor slaví třicet let existence na turnéČechomor slaví třicet let existence na turné
Skupina Čechomor těší svým nápaditým aranžmá lidových písní své posluchače už po...
16. 5.


Krátký popis uprav informace o kapele
Čechomor je pražská hudební skupina hrající české, moravské a slovenské lidové písně. Za dobu svého působení procestovali celou Evropu, Severní Ameriku a Rusko, spolupracovali s divadlem Na Palmovce, bratry Formany, divadlem Continuo a dalšími významnými umělci. V roce 2001 získali tři ceny Anděl.


Popis kapely Čechomor
Na konci roku 1990 skupina vydala své první album Dověcnosti, které obsahovalo řadu upravených lidových písní z Čech a Moravy. Specializovala se na ty, které nebyly notoricky známé nebo byly již zapomenuté. Po natočení Dověcností, kde hrál jako host na trubku Radek Pobořil (dnes stálý člen Čechomoru), vystupovala kapela po celé Evropě. Po odchodu Jiřího Hodiny hostoval se skupinou houslista Jan Hrubý.

V roce 1994 měl Čechomor potřebu změny zvuku a z akustického pojetí pozvolna začínala přecházet do elektrické podoby. Přišel bubeník Martin Rychta a přivedl s sebou Michala Pavlíka, který hraje na cello a dudy. V této době oslovil Jirka Břenek houslistu Karla Holase, který začal vystupovat s kapelou již pod zkráceným názvem Českomoravská hudební společnost. V roce 1996 vyšlo druhé album Mezi horami.

Na podzim roku 1996 zemřel předčasně na zákeřnou nemoc Jiří Břenek.

Ve složení Franta Černý - kytara, zpěv, Karel Holas - housle,zpěv, Radek Pobořil - akordeon, trubka, Michal Pavlík - violoncello, české dudy a Martin Rychta - bicí, hrála skupina od roku 1997. V roce 1999 pozvala Českomoravskou hudební společnost jako předkapelu na svoje turné „Větší, než malé množství lásky“ skupina Lucie. V roce 2000 „Českomoravská“ vydává své třetí řadové album nazvané Čechomor. Jako host si na něm na bicí zahrál David Koller a zazpívala Lenka Dusilová. Po vydání skupina definitivně zkrátila název na Čechomor a v létě 2000 pozval Jarek Nohavica Čechomor na společné turné.

Po turné na podzim roku 2000 vystřídal Martina Rychtu bubeník Radek Klučka. Touto dobou také dostal Čechomor nabídku od firmy SAP zrealizovat koncert v Rudolfinu. Na tento koncert, který se konal v lednu 2001 si hudebníci z Čechomoru přizvali ke spolupráci komorní orchestr Collegium českých filharmoniků, který aranžoval světoznámý hudební skladatel, zpěvák a punker Jaz Coleman, kterého oslovil Karel Holas. Čechomor Jaze natolik zaujal, že bylo pod jeho producentským vedením natočeno další album s názvem Proměny. V době turné s Jarkem Nohavicou, přišel Petr Zelenka s nápadem natočit film „Rok Ďábla“, který přišel do kin na jaře 2002. Na podzim roku 2002 vyšla živá nahrávka Čechomor-Live a v roce 2003 se konalo turné Proměny tour 2003. Záznam z koncertu z pražské T Mobile Arény vyšel na DVD a double CD.

Čechomor v průběhu svého působení projel celou Evropu, severní Ameriku a Rusko, spolupracoval s divadlem Na Palmovce, bratry Formany, divadlem Continuo a dalšími. V roce 2004 začíná připravovat nové řadové album. Od ledna 2004 hraje v Čechomoru nový bubeník a hráč na perkuse Roman Lomtadze.

V roce 2011 vychází nové album Místečko. Na desce se opět objevují světoznámí muzikanti, jako například Gerry Leonard, který je dvorním kytaristou Suzanne Vega, Tony Levin, basista, který spolupracovat například s Peterem Gabrielem či Ivanem Taslerem. Kapela zvolila na album tvrdší zvuk a dalším výrazným posunem je zejména větší zastoupení autorských textů. Deska se krátce po vydání dostala na horní pozice prodejní hitparády.


Kontakt
email: cechomor@mac.com
kontaktní osoba: Tereza
email: holask@atlas.cz
telefon: +420 724 950 712

Diskuze - Čechomor

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 22. 10. 2018 Svátek má Sabina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz