Informace    Osoby    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
pop, poprock,alternativní rock
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
1987
fb  Sdílet


Motto
Chinaski je česká poprocková skupina.


Nemocný Srstka (83) končí v pořadu Chcete mě! Nahradí ho bývalý člen ChinaskiNemocný Srstka (83) končí v pořadu Chcete mě! Nahradí ho bývalý člen Chinaski
Předvádět pejsky z útulku v televizi a hledat jim domov byla jeho zamilovaná pr...
30. 1.
Ples jako Brno! Exmanžel Partyšové přišel s těhotnou exmanželkou, Gábina byla mezi pozvanýmiPles jako Brno! Exmanžel Partyšové přišel s těhotnou exmanželkou, Gábina byla mezi pozvanými
Vrchol brněnské plesové sezóny! Nejen vážení Brňané ale i přespolní se hodili d...
27. 1.
Ples jako Brno! Vstupenky za 20 až 100 tisíc, průhledné šaty, vražedné dekolty a slavné tvářePles jako Brno! Vstupenky za 20 až 100 tisíc, průhledné šaty, vražedné dekolty a slavné tváře
Vrchol brněnské plesové sezóny je tu. Nejen vážení Brňané ale i přespolní se ho...
26. 1.


Krátký popis uprav informace o kapele
Skupina vznikla v roce 1987 jako Starý hadry, dali ji dohromady Pavel Grohman a Michal Novotný (později Malátný).


Popis kapely Chinaski
Do kapely v roce 1989 přichází dva spolužáci Michala Novotného z DAMU, dlouholetý frontman Peter Rajchert a Jiří Seydler. Rok 1994 přináší kapele změny. Pod vlivem Charlese Bukowského se přejmenovávají na Chinaski a vychází jim stejnojmenné debutové album. V září 1995 byl k písni Pojď si lehnout natočen první videoklip skupiny. Jeho režie se ujal Jan Hřebejk.

Druhá deska Dlouhej kouř (1997), jejíž stejnojmenný singl je nejhranější písní v rádiích, přináší kapele velkou popularitu i několik nominací na Ceny akademie. V roce 1997 se točí druhý videopklip Chinaski Podléhám a režie se tentokrát ujal Vladimír Michálek. 25. května 1998 obdrželi Chinaski zlatou desku za 27 tisíc prodaných alb Dlouhej kouř.

V dubnu roku 1999 vychází pilotní singl z nové desky. Jmenuje se 1. Signální. V roce 2000 odešel Petr Rajchert a za mikrofonem ho nahradil Michal Malátný. Skupina je nominována na Výroční cenu České akademie populární hudby jako skupina roku, ale je těsně třetí. Chinaski natáčí další desku, už čtvrtou v pořadí, která se jmenuje Na na na a jiné popjevky. Singlovka Klára je po prvním týdnu 14. nejhranější skladbou v českých rádiích.

Rok 2007

Petr Kužvart a Pavel Grohman na koncertu v dubnu 2008

Rok 2007 zahájili Chinaski koncertem v Chicagském Euro Clubu, na kterém jako host vystoupila i Zuzana Norisová. Se svým klipem Vedoucí bodují Chinaski v hitparádě MTV European’s World Chart Express. V cenách Akademie populární hudby „Deska roku 2006“ Chinaski získali cenu pro nejhranějšího interpreta v českých rádiích. Vrcholí přípravy na natáčení nové desky s pracovním názvem „07“ (jde o sedmou řadovou desku v diskografii Chinaski). Celkově je připraveno 36 písní, ze kterých do finále postupuje šestnáct. V

07.07.2007 v 07:07 odvysílala Evropa 2 v premiéře nový singl Zadarmo. První týdny vysílání doprovázela kuriózní situace, kdy naprosto běžné slovo „jebe“ podlehlo cenzuře a bylo „vypípáno“. Startuje i nový oficiální fanklub Chinaski. Chinaski vystupují na českých a slovenských festivalech, mj. na Rock for People v Hradci Králové. Po několika týdnech se singl Zadarmo stává nejhranější českou písní v rádiích. 17. září 2007 vyšlo nové CD s názvem 07 (Nula sedum). Od 12. května probíhá příprava DVD z Tour 2007.

V roce 2007 byla kapela vyhlášena na festivalu Rock for people nejhorší aktivní poprockovou kapelou z ČR. Nekompromisní hodnocení fanoušků kritizovalo především texty a infantilní muziku.

Rok 2008

Dne 25. července 2008 zemřel ve věku 38 let při dopravní nehodě na motorce bubeník skupiny Pavel Grohman. Chinaski přesto podnikají svojí šňůru nazvanou Space Tour a na post bicích zasedl jako speciální host David Koller.


Kontakt
email: informace@umusic.com
kontaktní osoba: Hana Petřinová
email: agentura@petrinova.cz
telefon: 724 294 848

Diskuze - Chinaski

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Sobota 23. 2. 2019 Svátek má Svatopluk
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz