Informace    Osoby    Termíny koncertů    Fotky    Videa    Zprávy    

Žánr hudby
folklor / rock
Země
Česká republika, Praha
Rok vzniku
1997
Ke stažení
Čmelák
K poslechu
fb  Sdílet


Na festival Šternberský kopec přijedou Vypsaná fixa i Divokej BillNa festival Šternberský kopec přijedou Vypsaná fixa i Divokej Bill
Skupiny Vypsaná fixa a Divokej Bill budou hlavními hvězdami letošního jedenáctéh...
19. 7.
Divokej Bill plánuje ďalšie turné aj nový albumDivokej Bill plánuje ďalšie turné aj nový album
Česká kapela Divokej Bill plánuje ďalšie turné. Formácia chce po letných festiv...
12. 5.
Divokej Bill plánujú turné a po lete aj nový albumDivokej Bill plánujú turné a po lete aj nový album
Česká kapela Divokej Bill plánuje ďalšie turné. Formácia chce po letných festiva...
12. 5.


Krátký popis uprav informace o kapele
Divokej Bill je česká hudební skupina z Úval u Prahy, která hraje tzv. Pop Rock.


Popis kapely Divokej Bill
Hudební skupinu Divokej Bill ( z Úval ) tvoří čtyři muzikanti Vašek Bláha, který hraje na kytaru a zpívá, Ondra Pospíšil, který hraje na banjo a zpívá, Milan Jurač, který hraje na basu a zpívá a Ota Smrkovský, který hraje na bicí. Kapelu Divokej Bill založili v roce 1997 z kapely Wáša. Vašek Bláha dříve hrál a zpíval v kapele Medvěd 009. Společně začali objíždět různé kluby, a hospody v celém okolí. Hodně skupině Divokej Bill pomohl Jarda Špulák, který je publicista. Napsal o skupině několik pozitivních článků, a tím Divokého Billa trochu vyzdvihl.

Po nějaké době se kapela Divokej Bill rozpadá, opouští ji Ondra s Otou a zakládají vlastní kapelu jménem: Devět Stehů. Vašek a Milan(Jurda) začali shánět lidi do rozpadlé skupiny Divokej Bill. 6.6.1998 na festivalu Rok od rocku v Českém Brodě hrají první koncert společně s novými členy kapely: Roman Procházka,který hraje na akustickou kytaru a zpívá, Štěpán Karbulka je šoumen který zpívá, Adam Karlík hraje na housle a zpívá, Martin Pecan hraje na akordeon a Honza Veselý hraje na bicí. Začali spolupracovat s agenturou Ameba production a Petrem Fořtem mangerem skupiny Divokej Bill. Jejich první nahrávku pojmenovali Sedm Statečných, prodalo se asi 500 kusů. V červnu roku 2000 vydali další desku jménem Propustka do pekel.

Nejlepším songem z desky kapely Divokej Bill se stala píseň Plakala mp3, ke které natočili i videoklip. Deska Divokého Billa byla pokřtěna v Klánovickém klubu Black pes a pražské Futulu. Kapela Divokej Bill začínala být známá a získávala si více a více posluchačů. Druhou desku Divokého Billa pojmenovali podle písničky Svatá pravda mp3 a točila se ve sklepě u Romana Procházky. Klip tentokrát natočili na pomalejší píseň: Miláčku co je ti. Později dostává kapela Divokej Bill nabídku hrát se Žlutým psem, a začínají si zvykat na větší pódia a více lidí. Stává se z nich velice známá kapela, hrají na spoustě festivalů.

Po dlouhém turné ale skupina Divokej Bill řeší nějaké neshody a skupinu Divokej Bill opouští bubeník Kišta. Tak kapela musí hledat nového bubeníka. Po delším hledání našel Divokej Bill nového bubeníka, který se jmenuje Mára Žežulka. Má spoustu zkušeností z profesionální muziky. Zanedlouho společně jako už pěkně sehraná parta Divokej Bill vyráží na vánoční turné, návštěvnost byla větší než očekávali. Připravili další desku ve které se poprvé objevují chemické zvuky z počítačů,a tak se fanoušci fanoušci skupiny Divokej Bill rozdělili na ty,kterým se to líbí ale taky na ty, kteří to odsoudili...


Kontakt
kontaktní osoba: Petr Fořt
email: petr@ameba.cz

Diskuze - Divokej Bill

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 26. 7. 2014 Svátek má Anna
  Vyhrávej v casino.cz   Ušetři na UkažSlevy.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz