Informace    Fotky    

Žánr hudby
bigbeat, rock, oldies
Země
Česká republika, Staréhý Plzenec
Rok vzniku
1980
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
EGES rocková kapela, původem ze Starého Plzence. Hrajeme: bigbeat, rock, oldies. Pořádáme a hrajeme: zábavy, plesy, maturitní plesy, soukromé i firemní akce, oslavy, večírky


Popis kapely Eges rock
Kapelu založili v srpnu 1980 Míra Úlovec (baskytara, klávesy), Vít Holeček (bicí), Míra Mencl (kytara, zpěv) a Milan Herbolt (kytara zpěv). Většina měla již za sebou nějakou praxi v různých kapelách. Shodli jsme se na stylu, zkušebna byla, chuť nechyběla. Chyběla aparatura, ale na tu jsme postupně našetřili.

Název EGES je složen z počátečních jmen profesí zakládajících muzikantů (elektrotechnik, geofyzik, ekonom a soustružník)

První rekvalifikační zkoušky (tehdy povinné) kapela absolvovala v r. 1981, odkdy se také počítá oficiální začátek, a od té doby hraje pravidelně až dodnes. Skupina se od začátku orientovala na melodický hardrock s využitím 2 kytar, později i kláves, a vícehlasých vokálů. Hlavním odbytištěm kapely byly tancovačky, nejčastěji v okresech Plzeň-jih a Klatovy, ale i ve všech ostatních okresech kraje a dále v jižních a středních Čechách. Nejvíce fanoušků měla kapela na Blovicku, Nepomucku, Horažďovicku, Sušicku. Téměř domovskou scénou se za ta léta stal kulturák v Losiné u Plzně.

Kromě coververzí byla na repertoáru vždy i vlastní tvorba. Počet odehraných vystoupení se odhaduje na 1 500.

Kapelou prošlo za 27 let i několik známých plzeňských muzikantů, jako např. Jiří „Mikeš“ Milý (Alice, Palice), Michal Röhrich (Semtex, ZNC, Cop), Jarda Želinský ( Turbo), Standa Jurík (moderátor Č.rozhlas), Pavel Vlach (New Style).

Dnešní sestava : Celých 27 let hraje v kapele kytarista Milan Herbolt (dnešní kapelník), jen o pár vystoupení méně odehrál druhý kytarista Míra Mencl. Dalším „držákem“ je basista Jarda Laštovka (od r. 1985).Bubeník Franta Nový (dříve R.U.R., Extraband original) hraje s EGESem teprve přes půl roku. Nejmladším členem kapely je klávesista a zpěvák Vašek Kovanda, který ovládá i hru na akordeon (je učitelem v ZUŠ) a stíhá hrát ještě v 2 jiných kapelách. O zvuk se obětavě stará již téměř od začátku Jiří Šustr (udržuje i zvukovou aparaturu) a u mixpultu se střídá s Pavlem Žitkem. Osvětlovačem je Olda Kaucký.

Zbylí zakládající členové Holeček a Úlovec vydrželi s přestávkami (vojna) téměř 10 prvních let. Rovněž klávesista a zpěvák Radek Leitl se hlavně v prvních letech výrazně zapsal do historie kapely, a to zejména skládáním písniček a tvorbou textů.

Dalšími muzikanty, kteří vydrželi delší dobu jsou Kamil Hlaváček, Martin Vitáček, Pavel Polák, Petr „Semjon“ Lohr, Milan Kejzlar, Pavel Vlach, Franta Adámek.

Kapela natočila v roce 1998 CD „Modrá hodina“ .

Na CD se objevily i neznámější a nejoblíbenější skladby , jako např. Ať žije rock, Soud zasedá, Padá hvězda, Modrá hodina. Svou písničku měla skupina i ve výběru Zpč.rok I (AVIK).

Před několika lety bodoval EGES dlouho i v hitparádě „Šumavská pětka“ na Rádiu Šumava.

V 80. letech a na začátku 90.let si s kapelou párkrát zazpívala i Eva Urbanová, která tehdy zpívala ještě i rock. Při náhodném setkání kapela doprovodila v r.1986 rovněž Lucii Bílou.

Dnešní EGES již nehraje jen na rockových tancovačkách, ale má širší a podle potřeby i „měkčí“ repertoár (včetně řady „oldies“ písniček od Olympiku, Petra Nováka apod.), takže vyhovuje také jako kapela pro plesy, maturitní plesy, tradiční pouťové nebo posvícenské zábavy či podnikové večírky.


Kontakt
kontaktní osoba: Milan
email: kapela.EGES@seznam.cz
telefon: 602 194 280

Diskuze - Eges rock

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Neděle 18. 8. 2019 Svátek má Helena
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz