Informace    Osoby    Fotky    Videa    

Žánr hudby
koncert
Země
Česká republika
Rok vzniku
1992
Ke stažení
In The Corner
Brutal Doom
Osoby
P.D.Z., T.J., S.O., L.H.
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
# Vznik a sestava: Kapela FROM BEYOND vznikla na přelomu let 1992 a 1993. Tři členové jsou v kapele od jejího založení (dříve hráli v různých prostějovských kapelách: KRAKEN, BASSTARD, KREMATORIUM, atd.). Jsou to Tomáš (T.J. - bicí), Standa (S.O. - kytara) a Petr (P.D.Z. - basa, zpěv), na postu druhé kytary se během let vystřídalo asi 7 kytaristů. Nejdéle z nich byl u kapely Zdeněk (Z.V.) od roku 1998 do roku 2004. Toho nahradil na podzim roku 2004 Luděk (L.H.). Aktuální sestava: P.D.Z. - basa, vokál T.J. - bicí S.O. (Osi) - kytara L.H. (hifreq) - kytara.Popis kapely From beyond
UDÁLOSTI:

# From Beyond začali vlastní skladby psát až v průběhu let 1996 a 1997.

# V létě 1997 také zavítali ke kámošům do zkušebny, kde splodili debutní demo Born . To se pro nízkou zvukovou kvalitu příliš nešířilo a je tudíž takovou raritkou (pro skalní fanoušky je možné toto demo nahrát na kazetu). Hudebně je na Born zaznamenán materiál ve stylu švédského svižného death metalu, na jehož vzniku se podílel z významné části také tehdejší kytarista Dušan (Keki), který v průběhu roku 1998 odešel do kapely SCENERY.

# Na podzim roku 1998 byl hotov materiál na nové demo. To bylo nahráno ve studiu Poličná u Valašského Meziříčí, kde na zvuk dohlížel Milan Mejla Basel (Rádio RockMax, Elektrick Mann). CD vydala kapela sama (na CD-R) pod názvem From Beyond a liší se od prvního dema především dobrým zvukem. Také skladby na demu (kterých je celkem 9) jsou jiné - pomalejší (většina z nich je ve středním tempu) a hutnější. Recenze v rockových a metalových časopisech a fanzinech jsou nad očekávání dobré a v magazínu SPARK to kapele vyneslo ve výroční fanouškovské anketě 2. místo v kategorii Domácí objev roku 1998 (za kapelou Boron, ale před např. Silent Stream Of Godless Elegy a Promises). Určitě k tomu přispěla i metalová hitparáda na olomouckém rádiu Haná, kterou tehdy připravoval redaktor Zdeněk Heavy Holeček a ve které se skupina pravidelně týden co týden umísťovala na čelních místech žebříčku se skladbou Devil´s Preachers .

# V témže roce vydala prostějovská firma ORGANIKA s.r.o. také kompilační CD prostějovských kapel (celkem je jich na albu 7) s názvem U nás doma . Na něm From Beyond přispěli třemi songy. Ve stejném roce natáčí From Beyond pro prostějovskou regionální televizi live rozhovor a ta uvádí také vlastními silami zpracovaný videoklip natáčený na prvním ročníku Hardfestu, který organizují v létě v Seloutkách právě From Beyond a vžil se do myslí fans pod názvem HardFest Seloutky Open :o).

# Na podzim 2000 From Beyond opět navštívili studio Poličná (opět Milan Mejla Basel), aby zde připravili další studiovou nahrávku. Tentokrát dostává jméno Endtime a FB ji vydávají opět na své náklady na CD-R. Obsahuje 8 skladeb ještě poněkud pomalejších a propracovanějších, než tomu bylo u minulé nahrávky. Materiál na demo byl připravován déle než rok a navázal na nesporné úspěchy předchozího dema. Potvrzuje to např. pozvání na prestižní metalový festival Nuclear Storm, který se konal v létě 2001 v Březůvkách u Zlína a na kterém FB zahráli po boku takových metalových es jako jsou američtí Disinter, dánští Illdisposed nebo čeští Krabathor, Hypnos a řada dalších. Koncertní aktivity jsou vůbec silnou stránkou kapely. From Beyond hrají od roku 1999 v průměru cca 20 koncertů ročně.

# V roce 2001 vychází dvě skladby z alba Endtime na kompilaci metalového webzinu MetalWorld, kde se zúčastní kromě From Beyond ještě další české a slovenské skupiny /Depresy, Intervalle Bizzare, Substance Of Change, Godless Truth, Galactic Industry, Absurd Conflict a Desecrated Dreams.

# V říjnu roku 2003 vychází kapele nové CD-R s názvem Where Hell Begins , na kterém je 9 skladeb, včetně intra a další coververze od Trouble. Kde začíná peklo je o něco svižnější než předchozí disk Endtime a má profesionálněji zpracovaný booklet, jehož autorem je Mathias (Matěj Šimek). V následujícím roce se ještě stupňuje koncertní aktivita kapely. Jaro je, mimo jiné, ve znamení celorepublikového turné s názvem Voice Of Carnyx Tour 2004 (+ Beltaine, Ebola Joy, Sacrist), v rámci kterého se From Beyond poprvé vydávají koncertovat do středních a západních Čech. V létě 2004 dostávají From Beyond pozvánku na Brutal Assault, kde hrají např. spolu s Cannibal Corpse, Darzamat, Impaled Nazarene, Misery Index a dalšími. Na podzim se From Beyond účastní turné MetalWorld Tour I spolu s kapelami Sacrosanctum, Torment a Wilderness.

# Na konci roku 2004 přišla kapele nabídka na vydání oficiálního alba od slovenské firmy Sonic Temple Records. Během dvou měsíců, přesně 29.1.2005, vychází první oficiální album ENDTIME , které obsahuje celkem 14 skladeb (z CD Endtime a z CD From Beyond, s výjimkou cover verzí od Trouble) o celkové délce 66 minut, navíc s novým bookletem opět od Mathiase alias Matěje Šimka (který pracoval i na obalu Where Hell Begins).

# Na přelomu ledna a února 2005 se kapela účastní dalšího turné MetalWorld Tour II, tentokrát spolu s kapelami Hypnotic Face, Nemesis, Moonfog a hosty Pitbull Diesel a Astarot. V roce 2006 FB pokračují úspěšně v koncertním tažení (DARK GAMBALLE, TÖRR, ...) a celý rok také pracují na novém materiálu. Původní plány nahrát album v létě a poté na podzim vzaly za své a nahrávání se posunuje až na další rok...

# Nové album se nahrávalo v rozmězí února až června 2007 ve studiu ZIKI Records (www.ziki-records.wz.cz ). Další změnou je také spolupráce s novým grafikem Martinem Kopejtkem na obalu alba. CD je devítiskladbové (celková délka 39:07 min) a jmenuje se Sounds Of The Grave (Zvuky hrobu). Jsou na něm songy: Killtechnology, In The Corner, Machinery Darkness, Inself Impact, Endless, Sounds Of The Grave, Virturitual, Brutal Doom a Soul Vamp.


Kontakt
kontaktní osoba: Tomáš Jachník
email: frombeyond@volny.cz
telefon: 724 101 563

Diskuze - From beyond

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pátek 19. 10. 2018 Svátek má Michaela
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz