Informace    Osoby    Fotky    

Žánr hudby
rock, alternativa, folk, punkrock, rap, trampská píseň, scénická hudba, swing
Země
Česká republika
Rok vzniku
1994
fb  Sdílet


Krátký popis uprav informace o kapele
Kořeny hravého a originálního hudebního uskupení, které si říká Hm… sahají do roku 1994, kdy tehdejší kytarista Tata Bojs Marek Doubrava začal zkoušet vlastní písničky společně s kamarádem Viktorem Ekrtem. V následujícím roce se už pod hlavičkou Hm… bavili svými rozpustile hravými koncerty. Vedle autorských textů měli ve skladbách Hm…už od počátků své místo také básničky klasiků české i zahraniční poezie: Seiferta, Ortena, Wolkera, Sovy, Blatného, Apollinaira nebo Rimbauda. Často vážnou látku dokáží Hm… proměnit pomocí hudby v zážitek, který zcela překračuje hranice poezie. Skupina odhaluje v notoricky známých textech “meziřádková” místa, zvýrazňuje je citlivými aranžemi a často si prostě jenom dělá legraci.

Větší pozornost přinesl Hm… v originálním digipacku vydaný debut …to by mohlo být zajímavé z roku 2000. Druhé album Oběd vyšlo opět na značce g. parrot o čtyři roky později.

Třetí a čtvrté album Plán na zimu a Klukoviny, zachycují kapelu ve výborné kondici. Hm…svůj rychle se rozrůstající okruh fanoušků rozhodně stále příjemně překvapuje a drží si své unikátní postavení na české hudební scéně.


Kontakt
email: hm@skupina.hm
kontaktní osoba: manažerka Marta Jandová
email: marta@skupina.hm
telefon: 777 693 283

Diskuze - Hm...

logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo najdemese
logo sms
logo tvp
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce... Filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
hledat filmy, osoby, kapely, kulturní akce...
    Přihlášení
    Registrace


    Pondělí 22. 10. 2018 Svátek má Sabina
    Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz